Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így hogy online oktatás van...

Így hogy online oktatás van és gyakorlatilag 50-szer egyszerűbb diplomát szerezni a csalás miatt egyetemi vizsgákon, nem lenne célszerű mégkevésbé diplomához kötni az állásokat?

Figyelt kérdés
A középiskolások aranyélete mindegy, az egy dolog. De a diplomaszerzés nehézsége kb 0 lett.
2021. jan. 6. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
én nem mondanám hogy olyan könnyű.. :S engem már az Home office is teljesen felőrölt, én sose tudtam otthon dolgozni, tanulni hatékonyan, ellenben jelenléti tanításnál nevetve csináltam végig kb nulla tanulással az iskolát :)
2021. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
91%

"nem lenne célszerű mégkevésbé diplomához kötni az állásokat?"


Nem, mégis miért lenne az?

2021. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Persze.. De ha már így is olyan egyszerű diplomát szerezni, te miért nem iratkozol be gyorsan??? 😉
2021. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem lett nulla a nehézsége. Ahol az lett, az a szak eleve kb annyit is ért. Egyes tárgyakat, ahol masszívan csak a lexikális tudást nézik, könnyebb lehet teljesíteni, ha lehet csalni, ez tény (az sem olyan evidens, hidd el, már egyre jobban kezdik kitapasztalni az oktatók, hogy lehet visszaszorítani a csalást másféle számonkérési módokkal). Ahol gyakorlati ismeretek is kellenek, ott már eleve jóval nehezebb csalni, pláne, ha az oktatók nem a korábbi megszokott számonkérést folytatják online, hanem alakítanak rajta a helyzet függvényében. Ja, és vedd hozzá azt, hogy az oktatás minősége nem felfelé ment, nehezebb és nagyobb önállóságot igényel a felkészülés, illetve rendszeresen látom, hogy az oktatók is tudják, hogy a hallgatók csalnak, ha módjuk van rá, ezért jön a személyre szabott feladat, azonnali válaszadás, alkalmazási kérdések és példák, stb, ahol ez nem működik, ott meg a jóval nehezebb feladatsor, amibe bele van kalkulálva mondjuk a közös munka és a ctrl+f. Legalábbis nálunk ez van. Csökkent az oktatási színvonal, jobba a hallgatók átlaga, de így sem könnyű. (Igen, a BME-n tapasztaltam ezeket)
2021. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Végülis, tök jó lenne, ha olyan tervezné a házakat, aki sosem tanult statikát... 🤔

De áruld már el, mitől lett könnyebb a diplomaszerzés?

Nálunk van, ahol írásbeli bekapcsolt kamerával, olyan kérdésekkel, hogy aki nem tudja, hiába puskázik...

Egy másik tanárnál pont a héten 23 emberből 4-nek sikerült az írásbelije, és mehettek szóbeire.

Nekem szombaton lesz szóbelin, kötelező a kamera.

A záróvizsga meg jelenléti lesz.

2021. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Könnyű: 🤔🤔🙃

Szóbeli vizsgákon technikai feltételeket teremtsd meg (megfelelő internetkapcsolat+megfelelő felbontásu webkamera). Vizsgákon kamera körbefordít + csalás kizárása végett csukott szemmel vizsgázni 20 db 2-5 oldalas (agyontömörített) szóbeli tételsorból, ami persze A-B tételsort tartalmaz.

Többször meghúznak, sírhatsz. Ha hallják/látják hogy izgulsz, még jobban alád vágnak.


Oh, sokkal könnyebb.

2021. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk minden vizsgán és zh-n bekapcsolt kamera, mikrofon, és körbe kell mutogatni a környezetedet. Ja, és a kamerát úgy kell állítani, hogy látszódjon a kezed és az arcod is. Nem hiszem, hogy olyan könnyű lenne csalni.

Az is igaz, hogy pl van ismerősöm a Corvinusról, náluk két vizsga van, azok is csak ilyen beküldősek, szóval ott tényleg könnyű a helyzet. De ahogy írták is előttem, annyit is ér az a szak.

2021. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg a nagy szart.

Nalam a targyak egyik fele beadandossa valt, mindegyik 10-20 oldal kozott - hidd el, nem olyan fasza kb 2 honap alatt 4 targybol megirni. Egyiket el se fogadtak, alairas megtagadvat kaptam.

Masik resze vizsgas maradt, irasbeli. Kamerat nem kellett kapcsolni, de idokorlat volt, volt olyan targy, ahol 60 kerdes, 20perc. Probalj puskazni.

2021. jan. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Mármint milyen állás? Egészségügyi? Tanári? Színészi?
2021. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, te magad is gimnazista, esetleg egyetemista vagy (vagy egyszerre mindkettő?!?), hogy ilyen jó rálátásod van a dolgokra?
2021. jan. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!