Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki írna? Mindjárt érettség...

Valaki írna? Mindjárt érettségizek, és a matekot egyáltalán nem tudom, és nem is értem.

Figyelt kérdés

Járok korrepetálásra, de nem jobb attól sem. Nem tudom úgy megérteni a tananyagot, mint az osztálytársaim, és ez is zavaró. Folyton elfelejtem, hogy mit hogyan kell csinálni, de az okát se tudom. Az előző tanárunk rossz volt, és nem el se magyarázta az anyagot, de magamtól nem értem meg, és a korábban megszerzett tudást se tudom alkalmazni. Semmi sem marad meg belőle.

Vagy diszkalkuliás vagyok, és ez csak most látszik meg?

Mit csináljak?

18 éves fiú vagyok.



2021. jan. 6. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet érdemes lenne elmenned valamiféle vizsgálatra, ha tényleg olyan rossz a helyzet.


Ajánlanám az Obádovics Gyula féle matematika könyveket, antikváriumban beszerezhetők. Nekem sokat segítettek.


Azt mondod elfelejtesz módszereket. Ezzel nem tudsz mit csinálni, gyakorolni kell, sokat.


Nem megy mindenkinek könnyen, nem is kell matekzseninek lenned. Koncentrálj arra, hogy a felvételidhez elégséges szint meglegyen!

2021. jan. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Folyton elfelejtem, hogy mit hogyan kell csinálni, de az okát se tudom."


Ez a fő probléma. A lényeg, hogy a miértjét megértsd. Persze ez a megfelelő útmutatás nélkül nehéz.


Melyik témakört vettétek utoljára, ami nem ment?

Próbáltad már a korábbi érettségi feladatokat megoldani? Ha igen, azok hogy mentek?

2021. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ha idén érettségizel, akkor bizony lépned kell. Ha komolyan akarod és teszel is érte.....( ami nemcsak annyi legyen h elmész korrepre, hanem 1edül is nekiülsz, addig kinozod amig 1-1 feladat megy...) akkor menni fog. Keress oszt társat, akivel együtt tudnál gyakorolni.

Hol élsz ?

2021. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mateking.hu
2021. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha már érettségiig eljutottal akkor elég valószínűtlen, hogy diszkalkuliás vagy. Rajtam elvégezték a tesztet, egybkent. Ha mégis az lennél, akkor plusz időt kapnál az érettségi megírásához. ( ha egyetemben gondolkodsz)
2021. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan osztálytársam, aki egyébként nem volt hülye, de a „térbeli dolgok” nem mentek neki a vizsgálat szerint, etért ő teljes felmentést kapott, és matek helyett földrajzból érettségizett.

Mindezt fiú létére, az utolsó évben.

2021. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!