Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Olyan nyelvből is érettségizhe...

Olyan nyelvből is érettségizhetek amit iskolában egyáltalán nem tanultam?

Figyelt kérdés

Nos , közép iskola 11 osztályban vagyok , angolt és spanyol nyelvet tanulok.

Viszont szeretnék egy másik nyelvből érettségizni amit egyáltalán nem tanultam és nem is tanulok pl:. Cseh,Bolgár,Horvát,Orosz,Ukrán,Dán nyelvek egyikéből?


Válaszokat előre is köszönöm



2019. nov. 17. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2%

Szerintem akkor lehet ha van olyan nyelv a suliban

De osztalyozo vizsgát kell csinalnod mielőtt érettségizni mennél

2019. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem úgy mükődik, hogy csak abból lehet amiz legalább 1 évig tanítottak?
2019. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha teszel előtte osztályozó vizsgát, akkor lehet.
2019. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vagyis ha teszek vizsgát akkor érettségizhetek horvátból is?
2019. nov. 17. 21:52
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg nem tanítanak nálatok horvátot egyáltalán. Kell találni egy iskolát, ahol tanítanak, és ott kell letenni vendégtanulóként az osztályozóvizsgát is meg az érettségit is. Nem biztos, hogy szeretni fognak érte, mert sok szervezési bonyodalommal jár. Beszélj az érettségit szervező igazgatóhelyettessel.
2019. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Középiskola elvégzése után viszont már bármiből. Akkor már nem kell osztályozó sem.


És miért akarnál egy olyan nyelvből érettségizni, amit sosem tanultál?


Ha nemzetiségi lennél, akkor érettségizhetnél nemzetiségi horvátból, románból, stb. És akkor a magyart elfogadnák idegennyelvnek.

2019. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy belevágnék egy csodás szláv nyelvbe. És ha már ott vagyok, akkor le is érettségiznék. Pl:.Horvátból vagy Ukránból vagy Csehből. Mindegyik kultúrája érdekel , de sajna nem lenne rá büdzsé hogy többet , egy azon időben tanuljak , főlleg nem alap érettségi szintre 1,5 év alatt. Majd érettségi után.
2019. nov. 18. 15:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Minálunk az volt a feltétel , hogy érettségizhessünk valamiből, hogy minimum két évig tanulnunk kellett. Azt nem tom, hogy csak középsulira vonatkozott, hogy ott két év, vagy az általános is beleszámíthatott. De szeirntme nem számított bele az általánosiskolai; mert pl mi biológiát közgazdaságiban csak egy évig tanultunk, és ahhoz külön engedély kellett aki abból akart. De egyébként ha már elvégezted az iskolát, és van már alapérettségid, akkor szerintem utána önszántadból már bármiből érettségizhetsz, ha kifizeted. Tehát ott már nem vonatkoznak rád ilyen megkötések, ilyen szabályok, ha már kikerültél a középiskolából, hogy előtte X évig tanulnod kellett iskolai szinten is. Egyébként lehet, hogy csak nálunk volt ilyen szabály, hogy konkrétan 2 évig kellett valamit tanulni, ha abból akartál érettségizni. Nálunk elég hülyén voltak megcsinálva, kitalálva az összes szabályok. De alapvetően két év volt. De szóval , ha már magadnak fizeted, akkor szerintem utána bármiből érettségizhetsz. Talán az Oktatási Hivatal tud neked biztosítani bármilyen nyelvű tanárt, meg a nyelvvizsga-központok is, aki levizsgáztat téged más nyelvből.
2019. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Sőt, alapérettségi asszem már nem is kell hozzá. Tehát, ha már elvégezted, befejezted a középiskolát, akkor onnantól már nincsenek ilyen megkötések, hogy csak abból érettségizhetsz, amiből ők akarják/ők azt mondják. Hanem ha már a magadura vagy, ott nincsen ilyen szabály, csak fizesd ki a vizsgadíjat. Meg tanárt azt gondolom találnak majd neked hozzá, de nemtom. Lehet, hogy ha pl nem lenne tanár mégse, akkor külföldre kéne kimenned érettségizni. De szal alapból meg , kifizeted a vizsgadíjat, és utána abból érettségizel , amiből akarsz, ilyen kicsi egylapos tanúsítványokat is tudnak adni, ami önmagában is klassz, nem kell szerintme , hogy kékborítós legyen; az úgyis az alap. A kékborítós, tehát az alaptantárgyakról szóló bizonyítvány. Amit pl ilyenekér kapsz, hogy matek, meg stb. És akkor utána még tanúsítványért megcsinálhatsz bármi-érettségit szerintem önszorgalomból, meg saját magad örömére.
2019. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 18. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!