Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Memória? (többi lent!)

Orvosisok! Memória? (többi lent!)

Figyelt kérdés

sziasztok.

a kerdesem orvostanhallgatokhoz, (felsobbevesekhez fokepp) vagy mar vegzett orvosokhoz szólna.

sokat gondolkodtam hogy irjam e ki, de ugy vagyok vele, kivancsi vagyok minden velemenyre.

szoval jelenleg harmadeves vagyok az egyetemen, es sokszor szembesulok azzal a problemaval hogy van hogy 10x latnom kell egy adott szakkifejezest hogy megmaradjon vegleg. van ami nagyon konnyeden megragad, es hala az egnek az infok tobbsege ilyennek minosul, de bizonyos adatok elfelejtese, es ujranezese, atismetlese az agyamra megy. mondok egy peldat, van egy betegseg, amibol 15 info kell a vizsgara. 15 kulcsszo amibol majd a feleletemet fel tudom epiteni. szokasom felmondani a teteleket, es altalaban sosem sikerul mind a 15ot (ebben az esetben), olysn 10 sikerul atlagban, de van hogy kevesebb. na ilyenkor jon a total panik, hogy nemhiszemel, hogy megtanultam es megsincs meg.

kivancsi vagyok, kinek mennyire van szivacsagya ebben a suliban? ahol ugye annyit kell tanulni rovid idon beul hogy az nemigaz:D vagy azert ti is szembesultok a felejtes tenyevel(es itt most nem arrol beszelek hogy 3 evvel bikem szigo utan nemtudod a citratkort)

neha teljesen elvesztem a motivaciom, mondvan en nem idevalo vagyok, mert nehezebben ragadnak meg dolgok a fejemben. aztan persze emlekeztetem magam h ezt meg azt mar teljesitettem, ha ezt meg tudtam tanulni, azt is stb stb

Hogyan birkoztatok meg a felejtessel, milyen technikaitok voltak ellene? allando ismetles? appok amik segitenek?(kulfoldi oldalakon neztem ezt az ankit, napokban akarom kiprobalni)

Megkoszonnem ha leirnatok a tapasztalataitokat:)!



2021. jan. 7. 00:40
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Orvosira jársz komolyan? Ilyen fogalmazással? Ékezetek nélkül írsz? Pedig van ékezeted is..., látszik a hashtag-ből és a kérdésből.
2021. jan. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem ismételgetni kell, hanem visszatesztelni amint lehet. Memóriakártyákkal, üres ábrákon bejelölgetéssel, fogalmaknál a fogalom fő kukcsszavait fürtábrával a fogalom köré írni és aszerint visszamondani a fogalmat, hogy ott milyen kulcsszavak vannak. Otthon lefelelni a falnak/kiskutyának/plüssmacinak nem diákként, hanem mintha tanítanál valakit, ilyesmi. Ha magyarázod az anyagot, akkor jobban megmarad, mintha felmondod csak úgy.


Nem magolni kell, hanem érteni. Aki magolni akar, tanuljon verset, a tudomány nem erről szól. Egyik sem.


Egyébként a rendszeresen használt fogalmakat nem felejtem el. Nálunk sok tárgyhoz hosszú, olvasmányos az anyag, sok esetben publikáció kat is adnak. Na, mire azt az ember végigolvassa, annyiszor szerepel benne a fogalom, megmarad. Meg az is, hogy egy szerv vagy más képlet milyen funkciót tölt be.

2021. jan. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem nem volt ilyen problémám. Könyvből tanultam, és eszembe sem jutott, hogy kulcsszavak köré építsem a tudásomat. Egy logikai sztori volt minden betegség, amik szép lassan átfedtek. A tankönyv ugye rendszerezi a betegségeket, így elég sok esetben arra emlékezni, hogy mihez hasonlít, és miben különbözik. Ilyenkor oda-visszalapozgattam, mire rájöttem, hogyha ott állnék a klinikán, akkor hogy dönteném el, hogy melyiket látom. Segítségképpen gyakran felidéztem egy beteget, akit gyakorlaton láttam vagy előadáson, vagy elképzeltem egy tipikus beteget. Nem babráltam ezzel a fölmondósdival sem. Kétszer elolvastam a könyvet inkább, de nem úgy, mint a szépirodalmat, hanem gondolkodva, elemezve, mint mondtam az előbb.
2021. jan. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ajjj kedves #1, latom sikerult a kvintesszenciajat megragadni a kerdesemnek!:) elarulok egy titkot, nincs osszefuggesben az intelligenciaval, telorol irok szimplan ennyi:)
2021. jan. 7. 10:56
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves #2 es #3, nagyon koszi a valaszaitokat, de ugy erzem enyhen felrecsusztatok par helyen, en nem magolni akarok es amit meg kellett eddig erteni azt meg is ertettem de oszinten, hany olyan dologgal szembesultetek egyetem alatt ami kore nem lehetett logikat epiteni? szerintem rengeteg ilyen van. pl anatomiai kepletek nevei. na akore peldaul ha akartam volna se tudtam vna nem magolast epiteni. vagy patologiai kifejezesek. hanyadevesek vagytok? gondolom negyed otodeven mar tobb feleletet fel lehet epiteni korabbi tudasbol, ha sok minden megmarad az embernek az evek folyaman.

illetve nem ugy mondom fel mint a verset, picit magyarazva, ahogy irtad. enyhe lenezest veszek ki a szavaitokbol, de persze lehet csak en ertem felre. mindenesetre koszonom hogy valaszoltatok:)

2021. jan. 7. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! a felejtés egy természetes dolog.. van ami 200. tárgyból jön elő újra mégis mindig újra kell tanulnom :D de ezzel semmi baj nincs. amikor sokadjára nézed át, újra feljön, érzékelhetően jobban fog menni.

Hajrá!:)

2021. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok, négy éve orvos; most védtem a doktorimat. Az anatómiai nevek nagyon logikusak tudnak lenni, ha kinyitod a Donáth szótárt, és megnézed, hogy mi mit jelent, vagy elolvasod a Funkcionális anatómia eszmefuttatásait a nevezéktanról. A patológia valóban szerteágazóbb, a szerzői nevekben persze valóban nincs logika, de gyakran van rendes tudományos név is, amiben viszont van, ugyanis elég okos emberek alkották őket. Én sok esetben inkább azzal szembesültem, hogy valami túl bonyolult ahhoz, hogy egyszerű logikát lehessen benne meglátni, vagy valamiről túl keveset tudunk, ezért bár a következtetésünk logikusnak tűnik, mégis helytelen, és ezt meg kell tanulni. Emiatt nekem is sok nehézségem volt.


A mnemotechnikák éppen arra épülnek, hogyha fura vagy kicsavart módon is, de sztorit építünk magolandó dolgok köré. Lehet, hogy határozott voltam a véleményemben, ami miatt úgy gondoltad, hogy lenézlek, de az a tapasztalatom, hogy minden, amit csak úgy megjegyeztem egy vizsgára levegőben lógó kulcsszóként, az köddé vált, amint egy beteggel beszélgettem. Az igaz, hogy most alapozod meg a tudásodat, amire később támaszkodsz, így most még sok minden tűnhet alkalomadtán értelmetlennek. Viszont a patológia véleményem szerint nagyon logikus tudomány önmagában is, és a Robbins könyv ebben szerintem különösen erős volt. Én a mikrobiológiával küzdöttem hatalmasat. Na abban sajnos nem sikerült zöld ágra vergődnöm. Azt szimplán sokszor kellett látni, és rajzoltam és bőven használtam a memóriafogasokat. Lehet, hogy te éppen azt érezted könnyebbnek.


P.S. én is telefonról írok.

2021. jan. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!