Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az normális ha etika órán egy...

Az normális ha etika órán egy tananyag lesz elvileg a mensi?

Figyelt kérdés
Következő óran lesz a téma a lányok és fiúk címmel, és annyit szólt hozzá hogy kényes témák lesznek. Nem akarok beégni a fiúk előtt. Tanárok és gyerekek, az lenne a kérdésem, hogy hogy állnátok hozzá ehhez a témához?

2021. jan. 7. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről jó tudni a pasiknak is és a lányoknak is. A lányok alapból tudnak ezekről, ha van női nevelőjük.


Nem kéne ciki legyen az egészségügy, sem a szexualitás.


Én idézőjeles felnőtt emberekkel dolgozom kutatás-fejlesztésben. Mégis ostobán vihognak, ha valakinek párkapcsolata van, vagy női ügyei. Szánalmas. Ez 15 éveseknél oké. De egy 18+os ember ha ezen vihog, az éretlen.

2021. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez egy klassz iskola :) bár nálunk is lett volna ilyen.
2021. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj erről beszélni. A férfiak 90%-nak azért vannak tévképzetei mert el sem tudják képzelni, hogy ez milyen, merr honnan is tudnák.


Ugyanígy lányként én örültem volna, ha szó van a férfi nemi szervek működéséről, és nem akkor találkozok bizonyos dolgokkal életemben először, amikor barátom van.


Ezzel sokkal sokkal természetesebb dolgok és úgy is kéne őket kezelni.


Nem cikizni azt, aki átázott, hanem finoman szólni neki, és adni betétet meg tesinadrágot.


Nem rugdosni a fiúkat tökön, mert akkora nagy csaj vagy 14 évesen, mert komoly baj lehet belőle.


Satöbbi

2021. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen de sajnos a fiúk az osztályba olyan hülyék. Azt sem fogják fel miért vagyunk felmentve tesin. Akkor ezt ha végigröhögik akkor ciki lesz
2021. jan. 9. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekik lesz ciko, ha ilyen idétlenül viselkednek, nem nektek...
2021. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értik. Persze, hogy röhögnek. Egy ideig a fiúk nem játszanak a lányokkal mert ők lányok. Egy 10edikes meg már mást sem akar csak csajokkal lenni. 17-25 éves kor között meg egy erőmű dolgozik a két lábuk között.


Szellemi érettség része a szexualitás és a nőgyógyászati alapismeretek is.


Én sem tudtam hatodikosként, vízi túrán miért nem lehet a lányokat fröcskölni, ha a túra elején benne voltak a játékban. Senki nem mondta el. 2 fiú tesóval a fene sem tudott erről. Azt hittem megsértődtek, vagy személyes problémájuk van velem. Szarul esett.


Nem hülye voltam, csak TUDATLAN. Az utóbbin lehet változtatni. Az elsőn nem. ;)


Felvilágosítás sem volt nekünk. És emiatt több csóka csak a filmekből tanult meg a nőkkel "bánni", amiben az erőszakolás kultúrája van ábrázolva, de egy tini azt még nem fogja fel, hogy ha egy csaj részeg, az nem azt jelenti, hogy le akar veled feküdni, csak azt, hogy nincsenek gátlásai, mert nincs tudatánál. A médiában meg ez menőnek számít. Aztán ezek miatt esik át a másik oldra Amerika, ahol, előre engedni a nőket az ajtóban már szexuális zaklatás.


Erkölcsbe nekem belefér, hogy erről is beszéljenek. És hol máshol, mint ofőin vagy erkolcscsőszin.

2021. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7. osztályban már kb. késő, hiszen sok lány 5. vagy 6. osztályos korában már menstruál. Mondjuk az én időmben még nem voltak etika órák, a biológia óra keretében volt erre idő szánva, de volt 1-1 olyan alkalom is, amikor a fiúkat és lányokat szétbontották, és külön tanárok tartották az órákat, nekünk egy férfi biológiatanár, a lányoknak meg a normál biológia tanárnőnk.
2021. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!