Tudok még fordítani?

Figyelt kérdés
Az első félévem nem lett olyan kimagasló az egyetemen, mint vártam. Már látom, hogy hibáztam és, min kell változtatnom, de borzasztóan érzem miatta magam. Nem buktam meg vagy ilyesmi, de esélyem sincs a tanulmányi ösztöndíjra plusz nálam sokkal butább évfolyamtársaim jobb jegyeket kaptak. Gimiben mindig kimagasló voltam. Nagyon sok magánéleti problémám volt az első félévben, kiderült, hogy lehet meddő vagyok, hagyatékon marakodik a családom. Mégis képtelen vagyok megbocsátani magam, hogy ilyen középszerűen teljesítettem. Ráadásul a főtárgyamból matekból kettest kaptam, pedig imádom, a barátom infóval jött és félek, hogy jobb jegyet kap, mint én.. kiborít, hogy ennyi háttértudással is, így elbénáztam a félévet. Amúgy első éves vagyok. Szerintetek ha összeszedem magam, második félévben fordíthatok?

2021. jan. 9. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Sok jó tanuló átéli ezt. Középiskolában jobban ragadt rá, azt hiszi, itt is elég lesz, de később rájön, hogy nem elég.

Ha belehúzol, simán lehetnek jobb eredményeid.

2021. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
28%
Fordításhoz fordítói szakon kell diplomát szerezned, más nem elég hozzá.
2021. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
65%
az egyetem első 1,5-2 éve nehezebb mint a többi de az egyete alapjában nehezebb mint a középiskola nem jártam még egyetemre de hallottam ezt azt. húzz bele nyújtsd a legjobbat és adj bele mindent. ne add fel megéri
2021. jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!