Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin csak azt...

Szóbeli érettségin csak azt kell elmondani, ami a kihúzott tételen kérdésként szerepel?

Figyelt kérdés
Pl. Teszem azt, az a feladat történelemből, hogy be kell mutatni az első világháború főbb frontjait, a háború jellemzőt. Ez esetben elég ezekre válaszolni, vagy azért másról is kéne beszélni? Pl előzmények. Tudtommal kb 15 percig kell beszélni, ha csak a feladatban feltett kérdésekre válaszolnék, nem tudnék 15 percig beszélni.

2021. jan. 13. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Forrásból + atlaszból kimásolod amit tudsz utána meg el kell makogni azt + amit tudsz azt még belemondod és ennyi.
2021. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem úgy zajlott a dolog a biosz szóbelimen (én másfajta törit csináltam ezért arról sajnos nem tudok nyilatkozni), hogy megvoltak a kérdések és megvolt a vizsgáztatók előtt, hogy miről kell beszélnem. Pl volt hogy kitértem a témához kapcsolódó részre és mondták, hogy köszönik, de ezt nem kell elmondanom. Amit esetleg kihagytam arra rákérdeztek, hogy meg tudják adni a pontot. Ez az emelt szintű érettségi tapasztalatom, az emelt töri is szerintem hasonlóképp zajlik. Ha közepezel akkor viszont hasznos, ha mindent elmondasz, amit csak tudsz, hisz ott a saját tanárod vizsgáztat nem pedig idegenek, mint emelten, neki nem kell veled olyan szigorúnak lennie, így szerintem még örülne is, ha látná, hogy tudod az előzményeket is. Viszont egy szép felvezetés mindig pozitívum.
2021. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!