Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológia szak mennyire...

Pszichológia szak mennyire “elmélyülős”, elmélkedős?

Figyelt kérdés
Nem húzza le az embert a sok “lelkizés”? Szokták mondani, hogy a “mélység visszaüt. Nem szeretnék ilyen boldogtalan magába fordult ember lenni és mindenkit és mindent elemezgetni. Érdemes ettől tartani?

2021. jan. 16. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit vársz erre a kérdésre. Ez egy tudományterület, ennek megfelelő elméletekkel és tényekkel, túlnyomórészt biológiával.


Harmadunk-negyedünk fog csak a klinikumban dolgozni, a többi kutat, hr-es, miegymás és egyébként is validált mérőeszközökkel dolgozik, nem csak spekulál a semmibe.


Ha nem akarsz mindent és mindenkit elemezni, akkor rohadt egyszerű: ne tedd. Más is le tudja tenni a munkát. Én pl kutató vagyok, maximum teszteket értékelek ki, de általában a szoftver végzi helyettem. A legtöbb lelkizés és mélység, amit csinálok, az Rstudio és az SPSS futtatása.

2021. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem során nincs szinte semmi "lelkizés". Utána pedig, ahogy az első is írta, rengeteg mindent lehet csinálni, ahol szintén nincs ilyen. Maximum a klinikus vagy a tanácsadó "lelkizik", de ők fel vannak készítve arra, hogy ne vegyék nagyon magukra mások problémáit. Ez egy munka. Nagyon fontos az empátia, és nem is azzal van a baj, ha megérint valakinek a története, de nem szomorkodhatsz folyamatosan otthon azért, mert aznap volt nálad valaki, akinek például magánéleti problémái vannak. Pont ezért nem valók mindenkinek ezek az irányok. De valóban sok más dolgot lehet csinálni a pszichológia diplomával, kutathatsz, egyetemen taníthatsz pszichót (a kettőt gyakran egyszerre csinálják a PhD képzés miatt), dolgozhatsz HR területen... Egyébként nekem egyik tanárom sem tűnik "boldogtalan, magába fordult embernek", pedig sokan dolgoznak klinikusként vagy tanácsadóként is.
2021. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, legalábbis az alapképzés közepén ezt érzem. Egyáltalán nincs ez a lelkizős vonal, nálunk inkább kutatási irány erős. (ELTE)
2021. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!