Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános orvosi diploma után...

Általános orvosi diploma után csak orvosi egyetem tanszékén doktorálhatok, vagy akár pszichológiai intézetnél is?

Figyelt kérdés
Ha nem akarok szakorvos lenni, hanem inkább a pszichobiológia érdekel, akkor utána phd-hetek ott pl.: Neuropszichológiából? Vagy ki kell járnom a pszichológiát is végig?

2021. jan. 18. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Egy orvos sokkal több mindent tud, mint a pszichológus. A pszichológia bölcsészet. Főleg hogy orvosin fogsz tanulni pszichiátriát, szerintem átmehetsz pszichológiai intézethez is.
2021. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Én őszintén szólva eddig nem nagyon hallottam ilyesmiről (pszichológiára járok), úgyhogy rákerestem, és ez volt a legjobb dolog, amit találtam:

[link]

Eszerint elvileg van rá lehetőség, de hogy a jelentkezésnél mit hogyan számolnak, azt nem tudom. Szerintem próbálj meg utána nézni valahol (az ELTE oldalán pl. csomó letölthető dokumentum van, ami akkor is hasznos lehet, ha nem pont oda akarsz menni, de én hirtelen nem akartam mindent letölteni, bocsi), aztán ha tényleg nem egyértelmű, akkor írjál valamelyik suli tanulmányi hivatalának, hogy hol találhatsz erről pontosabb infókat.

Az első válaszolónak meg csak annyit, hogy orvosin elég minimális pszichológiát tanulnak a hallgatók, mi pedig nem visszük túlzásba a pszichiátriát, mert nem mindenki készül klinikai pszichológusnak, úgyhogy nem olyan hatalmas az átfedés, mint hinnéd.

2021. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Az orvostudományi egyetem természettudományos jellegű. Sokkal komolyabban tanulnak az ember idegi természetéről is (neuroanatómia, pszichiátria), mint pszichológián. A pszichológusok pedig szociális-bölcseleti ismeretekkel próbálnak az emberi lélekbe belemenni, valódi természettudományt csak nagyon csekély mértékben tanulnak.
2021. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
1-es válaszoló: saját tudományterületén valóban többet tud egy orvos, de egy ásatásnál/gazdasági kérdésben mondjuk nem sok hasznát venné a tudásának... a tudás értéke kontextusfüggő
2021. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Attól még, hogy a pszichológia szak valamiért a bölcsészkarra került, az még nem lesz bölcsészet. Ez is lehet kifejezetten tudományos, tárgyilagos dolog, főleg, ha valaki a kognitív irányba megy tovább.

Azt sem mondanám, hogy az orvos mindig feltétlenül többet tud egy pszichológusnál, csak ők más irányból közelítik meg a dolgokat, másféle kezelést nyújtanak.

Ha meg például a pszichoterapeutákra gondolunk (arra a képzésre pszichológia és orvosi irányból is lehet menni) akkor ott már tényleg alig van különbség.

2021. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Egy orvos sokkal többet tanul, többet is tud a pszichológusnál. Sokkal több irányba is tud menni, az embert nem csak egy megközelítésből nézi. Le lehet pontozni, de ez a napnál is világosabb.
2021. jan. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
A szociológia is tudományos, tárgyilagos, attól még egyiket sem soroljuk a valódi nívós, gondolkodást megkövetelő természettudományok közé. Egyetértek, és én is azt mondom, hogy szakmai szempontból se emlegessük az orvosit egy lapon a pszichológiával. Ezerszer nehezebb követelményeknek kell eleget tenni, nem kis felelősséggel. A pszichológusok gyakran orvosnak hiszik magukat, pedig aztán köszönőviszonyban sincs a tudományuk az orvosok tudásával. Már alapból ott meglátszik, hogy természettudományt nem is tanulnak, a bölcsészetbe vannak beépülve.
2021. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Egy pszichológus sem hiszi orvosnak magát. De ezek közül te melyik képzést végezted el? Csak mert úgy tűnik, hogy egyiket sem.

Képzeld, pszichológián van élettan, emellett elég sok szó esik az agyterületekről és a hormonokról is. És nem, nem csak említés szintjén. Viszont senki nem állította, hogy ez eléri az orvosi szintjét, de a pszichológusok 95%-ának nem is az a dolga alapvetően, hogy ezzel foglalkozzon. Amúgy hány pszichológiai kutatást olvastál eddig? Ha jól sejtem, egyet sem. De magyarázd meg kérlek, hogy egy autizmus kutatás hogy tartozik a bölcsészethez.

Mivel feltételezem, hogy az orvosit sem végezted el, ezért megsúgom, hogy az orvosin minimális pszichológiát tanulnak. A Maslow-piramis megtanulása nem fedi le a teljes pszichológiát, bármilyen hihetetlen. Szerinted egy orvos mit kezd valakivel, akinek mondjuk tanulási zavara van? Képes esetleg családterápiát tartani? Nem vitatta senki, hogy az orvosin úgymond többet kell tanulni, ezáltal összességében többféle dologról tudnak. A pszichológiáról viszont elég keveset. Főleg mondjuk egy belgyógyász.

Szóval megint ott tartunk, hogy senki nem mondott egy rossz szót sem az orvosokra, sem a pszichológusokra, de természetesen mindig akad valaki, aki minden áron össze akarja ugrasztani a két szakma képviselőit. Úgyhogy ezt nagyon nem kéne, mert csak azt teszed vele egyértelművé, hogy sem orvosira, sem pszichológiára nem jártál soha.

2021. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%
Orvosira járok, kedves
2021. jan. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Akkor meg még rosszabb, ha azt hiszed, hogy annyi pszichológiát tanulsz ott, amennyit egy pszichológus. Főleg mert egy pszichológus sem hiszi azt, hogy tud annyit, mint egy orvos. De jól van, akkor tegyünk úgy, mintha a kognitív idegtudomány a bölcsészethez tartozna, és hagyjuk ennyiben a dolgot. :)
2021. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!