Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Általános orvosi diploma után...

Általános orvosi diploma után csak orvosi egyetem tanszékén doktorálhatok, vagy akár pszichológiai intézetnél is?

Figyelt kérdés
Ha nem akarok szakorvos lenni, hanem inkább a pszichobiológia érdekel, akkor utána phd-hetek ott pl.: Neuropszichológiából? Vagy ki kell járnom a pszichológiát is végig?

2021. jan. 18. 09:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Közben kicsit eltértünk a tárgytól, nem szerettem volna “forradalmat” indítani, de igazából nem probléma, mert nekem minden válasz hasznos volt, viszont úgysem fogja meggyőzni senki a másikat az igazáról, tehát szerintem ebbe felesleges belemenni.

Kíváncsi lennék egy olyan véleményre, aki mindkettőt elvégezte.

2021. jan. 18. 23:48
 12/14 anonim ***** válasza:
30%

Egy szóval sem mondtam, hogy annyi pszichológiát tanulok, mint egy pszichológus. Azt mondtam, hogy az orvos több szemszögből és részletesebben vizsgálja az embert. Ide tartozik az orvosi szakirányokon belül a pszichiátria is.

A kognitív idegtudomány a fasorban sincs a neuroanatómiához, ami tövéről hegyére leírja az ember egészbtestében lévő idegi működéseket...az, hogy tanulsz agyibterületeket...jéghegy csúcsa

2021. jan. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok

Kérdező, hozzád szólok, én értem a kérdésed, és teljesen jogos. Válaszd azt, amelyik valóban érdekel, amelyikben jobban el tudod magad képzelni. Az idegtudomány egy hatalmas, máig kiaknázatlan terület, ha megfogadsz egy tanácsot, akkor orvosként ebben a témakörben szerintem nagyobb karriert tudnál kiépíteni, mint pszichológiából. Ez magánvélemény. Szíved joga.

2021. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
84%

A több szemszög is vitatható, ha azt nézzük, hogy hogyan áll hozzá egy kérdéshez egy pszichológus és egy pszichiáter, de mindegy.

Én pedig nem azt állítottam, hogy a kognitív idegtudomány mindennek a csúcspontja. Azt arra írtam, hogy szerinted a pszichológia bölcsészet, mert ott nem tanulnak természettudományt. Hát de tanulnak, sőt, nincs is túl sok tipikus "bölcsész" tárgy pszichológián (mellesleg pl. a statisztikát sem nevezné senki bölcsészetnek, de most már tényleg nagyon eltértünk a tárgytól).

A pszichológiai cikkek olvasását pedig tényleg jóindulatból ajánlottam, mert úgy érzem, hogy te úgy képzelsz minden pszichológust, mint Freudot, aki a kanapén fekvő páciens tudatalattijában turkál. A kutatók márpedig tudományosan vizsgálnak dolgokat, nem csak elmélkednek.


Kérdező: Én pedig, mint már korábban is írtam, utána néznék a pszichológiát oktató egyetemeken, hogy milyen lehetőségeid lennének pontosan. Ha nem találsz olyat, ami számodra kellően lefedi a pszichobiológia területét, akkor szerintem is maradj orvosin.

2021. jan. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!