Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt már olyan veletek is,...

Volt már olyan veletek is, hogy vizsgára tanulás közben szurkoltatok, hogy "csak legyen meg", majd mikor meglett, mégis szomorúak voltatok a jegy miatt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem érdemlek jobbat, sőt, vizsga előtt konkrétan azon stresszeltem, hogy csak legyen meg kettesre, csak menjek át végre, mert ráépülős tárgy és egy évet csúszok, ha nincs meg. Aztán vizsgán már a hármasért feleltem, végül kettest a orr és akkor nagyon örültem neki a pillanat hevében, de most így utólag egy szarnak érzem magam. :( Bánt, hogy csak ennyit értem el, akkor is, ha a többség szintén nem kapott jobbat. De ettől függetlenül zavar a tudat, hogy lehetett volna jobb is és ugyanúgy ostorzom magam, mintha megbuktam volna, hogy miért voltam ilyen hülye, hogy nem tanultam többet. A vizsgát is kifejezetten kínosnak érzem utólag, szégyellem magam, hogy csak makogtam. Nyilván rosszabb lett volna, ha nincs meg, de így sem tölt el elégedettséggel, pedig tulajdonképpen azt kaptam, amit vártam és amiért korábban szurkoltam, hogy csak legyen meg...


Veletek volt már ilyen? Hogy kerekedtek felül ezen az érzésen?


2021. jan. 19. 03:19
 1/5 A kérdező kommentje:

*végül kettest adott



Ja, és hiába lett meg elsőre, a helyzeten az sem segít.

2021. jan. 19. 03:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ilyen. Olyan volt, hogy jobbra gondoltam, de rosszabb lett a jegy, de még így is meglett a tárgy.

Ilyenen felesleges örlődni. Persze, nyilván az lenne a legjobb, hogyha mindig minden 4-5 lenne, de ha egyszer „kevés” hozzá az ember, akkor be kell érni vele.

Amikor munkát fogsz keresni, senkit nem fog érdekelni, hogy egy huszadrangú tárgy miért lett kettes, amikor lehetett volna 3-as is, csak a végeredmény fogja érdekelni a munkáltatódat, az pedig a diploma.

2021. jan. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy volt, de azért nem estem letargiába. Mire hazaértem az egyetem épületéből, a bánat el is múlt.
2021. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Volt:D elsőéves vagyok igy csak most tapasztalom a dolgokat de volt egy épülős tárgy 550 diát kellett volna megtanulni (mondjuk ez írásbeli volt) és hát úgy álltam hozzá hogy csak legyen meg hát úgyis online lesz az meg sima liba... 1 ponttal csúsztam le a 4esről és 3as lett pedig utána ellenőriztem és tök jó dolgokat kérdeztek ha atz anyag végét is átnézem még 5ös is lehetett volna.

De ezt kompennzálom azzal hogy egy még durvább tárgyból szóbeli volt és 2 hétig ink arra tanultam de arra nagyon durvan becsületesen reggeltől estig és 5ös lett ugy h az évfolyamon 150bol 10 embernek adtakk 5öst.

Legközelebb sikerülni fog ennyi mindenből nehéz jól teljesíteni és kitartani, hisz elfáradunk. Szerintem örülj hogy így is meglett attol függetlenül hogy lehetett volna jobb is, ez egy jó tanulópénz volt, legközelebb biztos oda teszed magad hasonlónál. Legközelebb én sem izgulom a hasonlokat túl:)

2021. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szintén elsőévesként írok :D

Volt egy tárgyam, amire rettenet sokat tanultam. Közel 780 oldalnyi anyag volt, plusz videók, egyéb kötelezők.. A professzor pedig küldött mintakérdéseket, amik meg eléggé ki voltak csavarva, amitől meg még jobban parázni kezdtem. Jött a vizsga és a kedvenc 1 kérdés - 1 perc páros is betársult, a kérdések közt volt nagyon nehéz és nem pont egyértelmű is.. Egész végig az lebegett a szemem előtt, hogy csak menjek át, mert a szóbeli még gázabb lesz. Úgyhogy így ment végig az írásbeli, de amikor megláttam, hogy "csak" 3 lett mégis rossz kedvem lett.. Örültem, hogy átmentem, mert az volt a cél, de közben mégis csalódott voltam.. de nem baj, elsőre meglett és már tudom, hogyan kell jól (vagy jobban) beosztani az időt vizsgaidőszakban:)

2021. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!