Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy érzem a távoktatást...

Úgy érzem a távoktatást tönkreteszi a legszebb éveimet, hogy lendüljek ezen túl?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem egyedi eset, tudom hogy nem vagyok ezzel egyedül, de nagyon nehezen fogadom el.


Már harmadéves vagyok és imádok, mindig is imádtam egyetemre járni. Már attól jobb kedvem volt, ha be kellett mennem órára anno, a kampuszra, stb. Csomó ember, jó hangulat, jó légkör. Programok, szabadság, egyebek.


Szóval mindig is baromi szerencsésnek éreztem magam, most meg sokszor a sírás kerülget, hogy a legszebb éveim ezzel mennek el.

Nem tudok ellene mit tenni, nem tudok rajta változtatni. Utálom az egészet.


Ti hogy fogadjátok el? Én van hogy ezen szorongok naphosszat, pedig sose voltam ez a típus..

Tanács, tipp, valami?


Kérlek olyanok ne írjanak akik azt írják hogy szeretik online, oké jó nektek, de ez nem segít



2021. jan. 20. 10:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

Én erasmuson voltam az előző félévben, akkor éltem át ezt az érzést. Lassan végzek, így nincs esély arra, hogy még egyszer részt vehessek a programban. Nekem az segített, hogy azt tudatosítottam magamban, hogy ez egy ilyen rajtunk kívülàlló helyzet, nekünk ez jutott, még mindig sokkal jobb a helyzet, és több a lehetőség, mintha egyáltalán nem is mentem volna el, nekem ebből kell kihozni a maximumot. Végül sikerült is.

Te is próbálj arra koncentrálni, hogy mit tudnál tenni annak érdekében, hogy mégis felejthetetlen és jó élményekkel teli legyen. Ha teheted találkozz a barátaiddal, vagy beszélj velük sokat online, ha tagja vagy valamilyen öntevékeny körnek, találd ki, hogyan lehet a helyzethez igazítani a tevékenységeteket, stb. Egyébként pedig tényleg vége lesz valószínűleg hamarosan, és folytathatod az életedet (ha nem is az egyetem falain belül, de azon túl is fenntarthatod a kapcsolataidat).

2021. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Ha lenne jelenléti oktatás, az csak nagyobb pokol lenne. A többi korlátozás maradna, ugyanúgy nem lehetne semmi értelmeset csinálni, maszkban kellene rohadni a 200 fős tömött előadóban... Én örülök, hogy ha már covid van, így oldották meg. És örülnék, ha nem lenne veszélyhelyzet, mert ezt a problémát igazán csak az oldaná meg.
2021. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Hát ez ilyen sajna. A többiek válaszát nem tudom miért pontozták le, sok igazság volt a legtöbbjükben. Anno a világháború idején sem lehetett túl rózsás az egyetemi élet, bár tudom, ez nem jó hozzáállás felhozni, hogy mi volt ekkor meg akkor.


Én úgy fognám fel, hogy ez egy új modernebb világ kezdete lehet. A vírus olyan szinten előlendítette a digitális oktatás fejlődését, ahogy magától szerintem 10 év alatt nem fejlődött volna itthon. Sok esetben igen is jól jön, ha nem kell mindenre bejárni, hanem valamit online is le tudnak adni, főleg levelezősöknek. Persze gyakorlati tárgyaknál és néhány vizsgánál a személyes jelenlét az optimális nyilván, és kell is a közösségi élet, de vedd úgy, hogy ez a kellemetlen időszak jót tesz a digitális oktatás fejlődésének, sok dolog átértékelődik, aztán majd 2-3 hónap múlva már olyan április környékére már szerintem visszaállnak a dolgok. Egy éve lesz márciusra, hogy ez van, de szeptember-október kivétel volt, szóval nincs olyan ehet rengető kiesésed, még ha tovább is maradna. Majd mész mesterre, addigra valóban rendeződni fog. Nem ez az átmeneti nehéz helyzet fogja elvenni a legszebb éveidet.

2021. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Én is azt érzem, hogy a legszebb éveim mennek el a süllyesztőbe. Szintén harmadéves vagyok és idén tavasszal végeztem volna az egyetemen, de ez a félévem kb. a kukába ment. Emiatt csúsztam és max. jövő félévben diplomázok. Korábban az összes tárgyam elsőre sikerült, mindent teljesítettem az előírt félévben, 4,5 alatti átlagom sosem volt és most majdnem minden tárgyamból megbuktam. Egyszerűen már semmire nem voltam képes koncentrálni, nem tudtam rendesen tanulni, elveszítettem a motivációmat, kimerült voltam, nagyon sokat sírtam, idegeskedtem, stresszeltem és szorongtam. Most járok pszichológushoz, de ha így folytatódik a tavaszi félév is (márpedig így fog, nálunk már bejelentették az online oktatást), akkor én már nem reménykedek sok jóban... Nálunk a digitális oktatás katasztrofális. Minden órát megtartanak online élőben, kötelező a részvétel és közben jóformán nem csinálunk semmit (csomó a technikai probléma, nem minden tantermi módszer működik online is, többen betegek voltak, illetve a fő téma mindig a koronavírus... ezzel is percek mennek el). A tanáraink sem túl összeszedettek pl. nem válaszolnak az emailekre és rendre az utolsó pillanatban küldik ki az anyagot a következő órára, ha egyáltalán kiküldik. Mindeközben rengeteget követelnek tőlünk, irreálisan többet a jelenléti oktatáshoz képest és közben ők sem képesek tartani a tempót. A héten volt egy vizsgám, amire tulajdonképpen a netről készültem fel, mert az órákon kb. semmit nem csináltunk és nem is kaptunk hozzá használható anyagot (pl. jegyzet, könyv vagy bármi). Ez csak a tanulás része, de engem az is megvisel, hogy szinte egész nap egy képernyőt kell bámulni online oktatás címén, mert most online óra van, most online kvíz van, most beadandót kell írni... Én imádtam bejárni az egyetemre, még a legfeleslegesebb előadásokra is, mert feldobta a napomat, találkoztam csomó emberrel, mindig történt valami vicces/érdekes/izgalmas stb., szerettem az egyetemen/könyvtárban tanulni is, mert az jobban motivált és én kolis voltam, nekem az is nagyon hiányzik. Ehhez képest most egy szobában ülök, nincsen körülöttem senki és minden nap teljesen egyforma. Nekem már nagyon hiányzik, hogy újra normálisan élhessek. Az egy dolog, hogy vannak online koncertek, lehet otthon edzeni a kis szobádban, lehet videócsetelni a barátokkal, ki lehet menni sétálni stb., de szerintem ez messze nem normális.
2021. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Akik normálisan válaszoltak azoknak köszönöm!


Megegyszer hangsyozom hogy TUDOM hogy ennél milliószor nagyobb problémák vannak/voltak a vilagban de ahogy 14es is leírta, egy olyan embernek aki imád társaságban lenni, imád bejárni órara, szeret emberek közt lenni annak ez eleg nagy csapas.


Egy csomó olyan ismerősöm is vam akikkel nem vagyunk barátok, nem jarunk sulin kívül össze, de suliban van hogy dumálunk, bírom őket, jó velük együtt dolgozni stb.


Ráadádul én egy olyan szakra járok ahol fontos az interaktivitás, csoportmunka, prezentaciók. Nagyon rossz úgy prezentapni hogy nem látod a többiek arcát, visszajelzeseit.


Az előadasok, hiába kivitelezhetőek online, a legtöbb tanár online unott fejjel ül a gép előtt es magyaráz, de olyanok is akadtak akik előre videóra vettek fel ahogy a diakról beszélnek es azt játszák le. Élvezhetőség 0, száraz, unalmas.


Pedig az egyetemen, amikor rendesen bejártunk, azert a legtöbben nagyon jó előadasokat tartottak, erezhető volt az oktató érdeklődése a téma iránt, bele tették szívüket-lelküket, mászkáltak, gesztikuláltak stb. Élmény volt hallgatni. Komolyan.


Így meg még a legjobb tanárok és rém unalmasan magyaráznak, adnak elő, olyanok is akikről sose hittem volna...

2021. jan. 20. 18:46
 16/21 anonim ***** válasza:
14%

#14 mitől buktál? Mások szénné puskázzák magukat online vizsgákon és 2 egésszel jobb átlagokat hoznak, mint amúgy xD.

(Persze félreértés ne essék normália egyetemeken úgy van megcsinálva, hogy esélyed ne legyen puskázni annyi se, mint jelenlétinél, de nem mindenütt.)

2021. jan. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
8%
bmeg mekkora divat lett depisnek lenni! Gyenge emberek gyenge generációja! Volt bmeg, hogy egy hétig SENKIHEZ sem szóltam, mert egyedül voltam egy munkahelyemen, volt, hogy fél év alatt 4 embert láttam összesen, mégsem járok dilidokihoz!
2021. jan. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
25%

Amúgy akkor mennek kukába a legszebb éveid, ha siránkozol miattuk és így gondolod. Mindenben meg lehet találni a jót, vagyis majdnem mindenben. Tudom, ez közhelynek hangzik, de így van. Ha önsanyargatásba kezdetek, abból nem sül ki semmi jó. Gondoljatok arra, hogy most nem kell annyira rohanni, otthonról tudtok kényelmesen tanulni. Oké, valóban nincs minden tanár toppon, de veszve sincs minden.

Nem is értem ezt az elmennek a legszebb éveim dumát. Én pl. vírus előtt minden felesleges marhaságot csináltam, a vírus óta pedig elkezdtem hasznos dolgokkal foglalkozni, azóta olvasok könyveket (tankönyveken kívül). Egyébként hogy mennének el a legszebb éveid, amikor még nincs egy éve, hogy tart ez az egész, és szeptember-októberbe még jelenlét volt? Még pár hónapig valszeg tart, de szerintem a következő tanév már normálisan kezdődhet, addigra remélhetőleg a veszélyeztetettek nagy része be lesz oltva.

2021. jan. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
16-os Nem szoktam puskázni, de most abszolút nem is volt olyan tárgyam, amiből lehetett volna. Szemináriumok voltak, amikre óráról órára készülni kellett (beadandók, projektmunkák, prezentációk) és a félév végén is volt még külön beadandó. Ha ezek közül bármi kimarad/nem sikerül, akkor megbuksz.
2021. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%

Hidd el lesz ez még rosszabb is, amikor el kell majd kezdened dolgozni..


Bar van aki szeret dolgozni, en mondjuk nem.

2021. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!