Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gazdaságinformatikus BSc vagy...

Gazdaságinformatikus BSc vagy Üzemmérnök-informatikus Bprof?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tanácsot szeretnék kérni pár tapasztaltabb embertől.

Gazdinfóra járok 3 féléve, engem alapvetően az infós-szoftverfejlesztési irány érdekel és most lenne lehetőségem váltani egy full info szakra, mivel a legtöbb szakmai tárgyat együtt csináljuk. (Ugyanaz a tárgykód, el tudom fogadtatni)


A váltásom oka az lenne, hogy nem kötnek le a gazdasági, vállalati infós tárgyak. Többségem ilyen tárgyaim maradtak és úgy érzem hogy ezek elveszik az időmet, energiámat a programozástól (ami ugye igényli azt is hogy a szabadidőmben is csinálgassak kisebb saját projekteket hiszen az egyetem gyakorlatot nem ad). Idáig is elvették sajnos...


A bprofon elég koncentrált a képzés, így ott úgy érzem semmit sem tanulnék "hiába". Gazdinfón rendes Adatbázisok oktatás sincs pl. Viszont ugye bprof az nem bsc és 1-2 félév csúszás is lehet a dologból.


Mit tanácsoltok? Lépjem meg ezt a váltást vagy bírjam ki a gazdasági tárgyakat és mellette fejlesszem magam amikor jut idő?



2021. jan. 25. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Hiába tudod elfogadtatni, ha a tárgyaid fele hiányozni fog arról a szakról, mert amíg te a gazdasági tárgyakat tanultad, ők akkor is ezt tanulták. Eléggé esélytelennek tartom, hogy 3 félévet csak úgy csúszás nélkül be tudj ott hozni.


Másrészt ez informatika, itt nem igazán izgat senkit, hogy milyen it diplomád van, ha van... Sokszor még azt is leszarják, hogy van-e. És egyébként sem a padban tanulod meg a szakmát, szerintem örülj, hogy mást is tanulsz mellette.

2021. jan. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Kellenek ezek a földre lerángató vélemények, csak itt úgy érzem szétszakadok. :D Olyan egyetemre járok ahol az infót mérnökökkel együtt tanuljuk, a gazdasági részét meg olyan szinten kérik számon mint a közgazdászoktól.

Szóval azért vicces amikor ezt büfészaknak nevezik.

2021. jan. 25. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
#2 Ez azért valahol logikus... Nektek az infó csak egy eszköz, nem kell ennél jobban érteni hozzá. Én mérnökinformatikusnak tanulok, mi sem tanulunk részletesebben programozást, csak nem annyira feltűnő, mert mellette műszaki téma megy gazdasági helyett. Viszont a programozás nálunk is ugyanúgy 3 tárgy, ha szigorúan veszem. Szóval ugyanazt én is el tudom mondani, amit te, hogy nem tanulok annyi programozást, mintha csak ezt tanulnék, mert mellé elektronika, fizika, architektúrák, stb megy. Persze, értem, hogy az is infó, de ugyanúgy nem prog. Szóval ha fejlesztő akarok lenni, nekem is ugyanúgy külön kell vele foglalkozni műszaki informatikusként, mint neked gazdaságinformatikusként. :) Bprofon sincs ez másképp. Én azért nem mennék a helyedben bprofra, mert onnan nem lehet menni mesterre a későbbiekben. Ha annyira bejön a mérnöki vonal, akkor meg inkább told végig a gazdaságinfót és majd mesteren mész műszaki infóra, legalább annyival előrébb vagy.
2021. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
79%
Utolsó válaszoló, te hova jársz mérnökinformatikára?
2021. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Bme
2021. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!