Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztikán pontosan mit...

Anglisztikán pontosan mit tanulnak és hogyan? (ME)

Figyelt kérdés

Lehet anglisztikára fogok járni szeptembertől a Miskolci Egyetemen, de ez attól is függ legalábbis számomra, hogy mit oktatnak.


Örülnék, hogyha főleg miskolciak tudnának válaszolni, mert ugye intézetenként is eltérnek a dolgok, de mindenki válaszát szívesen olvasom.


Láttam, hogy sok "angol irodalom" óra van, ez például, hogy néz ki?



2021. jan. 25. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a tanszék oldalát, órarendet.:)

Brit töri, kultúra, nyelvészet, leíró nyelvtan, nyelvtani gyakorlat, filozófia, írás és olvasás készség, hallás utáni szövegértés, integrált nyelvi készségek.

Ezek az első féléves tárgyak, a filozófián és nyelvészeten kívül angolul oktatnak.

Szeminárium órákon megéri aktívan részt venni,előadáson pedig jegyzetelni,de nem kell vért izzadni.

Én szeretem eddig, sokat kell magolni,de elég oké

2021. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Azt esetleg leírnád melyik a kedvenc tárgyad és ha lehet miért?


(Nem az angol tudás miatt kérdezem azt, hogy miket tanulnak; az meg van, csak tényleg nem szeretném olyan helyen találni magamat pár hónap után, hogy megbánással kelljen visszagondolnom a döntésemre.)

2021. jan. 26. 00:03
 3/3 anonim ***** válasza:

A leíró nyelvtan talán, mert lehet vele szöszölni, viszont be is lehet magolni. Plusz ez előadás volt és így nem kellett már ott az órán felfognom, otthon volt rá idő. Igazából nem is tudom, csak tetszik.:D

A töri nekem túl száraz, de meghallgatom. A szemináriumi órák közül a reading/writing, mert van mit csinálni, nem unalmas. Igazából olyanok,mint az angol órák,csak magasabb szinten és több követelménnyel. :) Házikat is ugyanúgy adnak, "beadandók".

Egyszer csak ülsz és hallgatsz, máskor egész órán érnek a kérdések.

2021. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!