Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másnak is egy kínszenvedés az...

Másnak is egy kínszenvedés az utolsó félév az egyetemen?

Figyelt kérdés

Szerettem egyetemre járni mindig, de teljesen kiégtem és a motivációm a nullával egyenlő. Mindig felvettem plusz órákat, sok minden érdekelt, voltam OTDK-n, jó jegyeim voltak, PhD-ra is jelentkezek de a következő 3-4 hónap egy kínszenvedés lesz, mert már annyira lusta lettem.

Belefáradtam az éveken át tartó tanulásba, plusz feladatokba, nyelvtanulásokba,mindenbe, ahogy van az egész. Akkor lelkes voltam, de a sok minden, ami akkor jó érzéssel töltött el, oda vezetett, hogy most kiégtem.

A doktori programmal kapcsolatban lelkesebb vagyok egy fokkal, mert ott legalább csak azzal a témával foglalkozok, amivel akarok és más a felépítése a képzésnek.


Ami igazából rátesz egy lapáttal, az az állandó bezártság. Hiába már lassan 1-1,5 éve itthon ülök a vírus miatt, mert kijárási korlátozások voltak, betegségek a családban, távoktatás, így ennek csak az az eredménye, hogy az életem leszűkül a tanulásra, alvásra, evésre, esetleg tv-nézésre és ennyi az egész. Korábban eljártam a párommal a városban kikapcsolódni akár hetente többször is, de legalább egyszer. A járvány előtt. Múlt nyáron voltam vele pár alkalommal valahol, de amúgy ősszel nem mentünk sehová és múlt tavasszal sem. Most télen sem és nyilván nincs hova menni, mert minden be van zárva.


Ha minden unalmas és folyton ugyanaz történik, ugyanazt csinálom, akkor az egész életem unni fogom és így a tanulást is. Én az a fajta vagyok, akinek az is sokat jelent ha heti 1 alkalommal, de kimozdul valahova és amikor tanulok, az motivál, hogy utána mehetek amerre jól esik.


Most sajnos egyszerre van jelen nálam a kiégés (járványtól függetlenül) és az állandó bezártság. Hogy lehet így motiválni magam a tanulásra hónapokon át?



2021. jan. 27. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Huh! Nem könnyű. Amikor nekem elegem lett az egyetemből, elmentem dolgozni és gyakorlatban tettem szert tudásra. Első fél évemben munkában többet tanultam, mint 4 év alatt az egyetemen. De ez a tanulás értékes volt és hasznos. Az egyetemi tudással a gond, hogy nem látszik, mi az értelme, mi a jövőkép, amit adni fog. Később érik ez be, de addig meg frusztrál, hogy értelmetlen lenne az egész. Közben szemléletet és magát a tanulást, ismeret szerzést tanulod.


Hogy tudnál motivációt meríteni? Future Authoring program erre is választ ad. De vannak 1xűbb részletei, amik JPÉ-vel is kikövetkeztethetőek: Mi az, ami el akarsz érni az életben a következő 3-5 évben és ehhez mi kell? (pozitív erő motiváció) Mi lesz, ha nem teszel ezért, hova jutsz el, mi lesz az eredménye? (negatív erő motiváció). Mik a rövid és hosszútávú terveid? Ezekre ugyan ezt eljátszani.


Nekem 1 valami segített: tudtam, hogy ez ahhoz kell, hogy jobb munkám legyen, amiből annyi pénzem lesz, hogy el tudok menni 3 hétre bejárni a Vézére és a Dordogne partjait, mert annál gyönyörűbbről még sosem hallottam. Más autót akar.


Aztán ha már csak kevés van hátra, akkor az a legnehezebb része. Ott sok minden múlik egy-egy szón is akár. DE! Ha nagyon nem jön össze, összejön legközelebb. Nincs semmi baj egy évismétléssel sem. Tehát belehalni nem fogsz, így tönkretenni magad nem érdemes.


Ami a kiégés ellen segít, az a heti 3 alkalommal 50-90 perc aktív edzés. Táplálkozás. Ventilláció, beszélgetés (amire a bezártság miatt nincs lehetőség), társas játékok! Ezt lehet online is tolni, csak kell hozzá társaság. Akár video chat-en aktivity. Reggel 5 mondat, mit akarsz elérni. Este 5 mondtat, mit értél el és 5 mondat, mit akarsz másnap elérni. Ilyenkor az agyat egész nap azon fog pörögni, hogy ezt el tudd érni és meg tudd valósítani. (naplóba is le lehet írni, mert jobban rögzül amit kézzel írsz). Én ezzel a módszerrel álmomban már algoritmusokat is gyártottam, amit melóban használtam.


Kiégés ellen nagyon jó a Time Managemet.

Pomodoró módszer. (olvass utána nagyon hasznos főleg tanuláshoz)

ToDo lista, Done lista.

GTD.

Jutalmazd meg magad, amikor elértél egy célt! 10 oldal megtanulva: 4 kocka csoki, vagy egy bármi, ami téged kényeztet.



Remélem másoknak is vannak ötletei. Nekem most ennyi jutott eszembe.

2021. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az legyen a szemed előbb, hogy miért csinálod, mi a célod vele, mi az a jó, amihez ez hozzásegít.


Nekem is utolsó félévem, mindig felvettem és elvégeztem az órákat előbb, mint kellett volna, mindenen átmentem elsőre jó eredménnyel, de elegem van belőle. Szerettem volna PhD-re menni, de elment tőle e kedvem, mert megutáltam azt, amit tanulok. Még a szakdogát megírom és kész, befejeztem, szívesen dolgozom azzal, amit tanultam, de tanulni már nem szeretnék róla többet, kutatni meg pláne.

2021. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elegem lett a végére, annyira, hogy a 2. szakomról inkább ki is iratkoztam. Egy idő után már felesleges iskolában tanulni ... munkahelyen kell és önállóan fejleszteni magadat amire szükséged van. Persze minden tudás hasznos, de az a leghassznosabb amit használsz is.
2021. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!