Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az idegen nyelvek tanulása...

Az idegen nyelvek tanulása egyenlő a kínszenvedéssel, ha nincs pénze az embernek vagy nem él olyan környezetben, ahol az adott nyelvet tudja gyakorolni?

Figyelt kérdés

És persze nem két nyelvű.

Sima mezei ember, magyarul beszélő szülőkkel, magyarul beszélő környezettel, sovány pénztárcával, nullához tartó nyelvérzékkel*.



* Ha lenne, akkor ragadná rá,mint a _zar, de nem ragad.

Így nem is tanulja könnyen.


2014. nov. 20. 23:49
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
vagy rólam már el lehet nevezni a diszgráfia,diszlexia, diszkalkulia mellett a diszlingua-t.
2014. nov. 21. 00:08
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Mi a kérdés pontosan?
2014. nov. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Ha van interneted, akkor keress lehetőséget a gyakorlásra. Vannak ingyenes online nyelvtanfolyamok, stb. Amúgy sem a pénztárcán múlik hanem a szorgalmon. Persze ha azt várod hogy "ragadjon rád", az a többségre akkor se fog a fizet érte. Vannak persze akiknek van érzékük hozzá, de kevesebben mint akiknek nincs.
2014. nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Olyan nincs hogy nyelvérzék. Ha a magyart megtudtad tanulni akkor mást is meg lehet . CSAK !!! Ugyan olyan szorgalommal.
2014. nov. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 chtt ***** válasza:
49%

Maximálisan egyetértek a hármas és a négyes hozzászólóval is. Talán még annyival egészíteném ki, hogy hozzáállás kérdése is a dolog. Ha valaminek úgy indulsz neki, hogy "kínszenvedés", disz-ez, disz-az, disz-emez és még pluszban egy disz-amaz is, mit vársz? Mert kapni azt fogsz, amit teremtettél magadnak: kínszenvedést és disz-ek sokaságát, s a végén elbüszkélkedhetsz vele: "na ugye, én megmondtam és igazam lett". :)


Oly korban nőttem fel, ahol még nem lehetett választani, hanem volt egy kötelező nyelv, nem voltak különórák (vagy ha voltak is, mi anyagilag nem engedhettük meg magunknak), nem volt internet, de még telefon sem (nem mobil, sima vonalas). Volt tévé két adóval (szerintem nem is igen kell több :D), és nyelvóránk is hetente kettő, nem voltak bontott csoportok. De én ambiciózus lányka voltam... vagy inkább irigy. :) Irigyeltem az osztályelsőt, aki nem elég, hogy okos volt (színjeles), de szép és kedves is. Micsoda pofátlanság, nem? :DD Ötödikben úgy indultam neki az orosznak, hogy legalább abból jobb leszek, mint ő... Eleinte ez hajtott, aztán a sikerélmény, hogy a legjobbak közt vagyok és dicsérnek. Később barátnők lettünk ezzel a lánnyal, de akkor már nem kellett külön hajtóerő, imádtam az oroszt. Ja, a szüleim sohasem ültek le velem tanulni (a mi időnkben ez nem nagyon volt divat, még ha akadt is egy-két ember, akivel tanultak a szülei). Apu németet tanult, az anyu, ha jól emlékszem, pontosan négy szót tudott oroszul (és mellesleg utálta az oroszokat holmi '45-ös "falhoz állították a családot, csak a nagypapa I. vh-ban felszedett orosztudása mentette meg őket a kivégzéstől" dolog miatt... ami végül is nagyon érthető, én se nagyon értékelném, ha le akarnának lőni).


S hogy miért anekdotázom itten? Hogy lásd, mindegy mi az ok, a mozgatórugó (klassz, nevetséges, lesajnálni való), nem számít, csak hogy legyen (legfeljebb nem dicsekszel vele, ha szerinted kinevetnének érte). Találd ki, miért lenne klassz tudni azt a nyelvet, és vesd bele magad. S ahogy itt előttem írták, most tényleg végtelen lehetőségek vannak, kitárult a világ, nem kell utaznod, hogy nyelvet gyakorolj.


Sok sikert kívánok hozzá, bármilyen nyelvet (és mozgatórugót) is választottál.

2014. nov. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%
Ezek a disz-dolgok, akkora paradoxonok, mint a ház. Hiszen csak gondolj bele; megtanultál magyarul, ami ugyanolyan tanulási folyamat volt, és ami ezerszer bonyolultabb, mint a legtöbb idegennyelv, például az angol, és aztán valaki kiállít arról egy papírt, hogy te erre korlátozottabban vagy képes... Na, ne ámítsuk már egymást. Mindenkinek van, amiben jobb és rosszabb, mindenkinek van, amire több időt kell szánnia, hogy menjen, de ha papírt lobogtat, hogy ő joggal h*lye ebből, akkor sehova sem fog jutni. Szóval, nem, nem luxus. Ott duolingo, a livemocha, és számtalan nyelvtanos oldal (feltéve, ha nem szanszkritul akarsz éppen tanulni :DD).
2014. nov. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Igy igaz, nem letezik nyelverzek. Illetve valamennyire igen, de aki az anyanyelvet kepes volt megtanulni, az kepes nehezseg nelkul megtanulni barmilyen idegen nyelvet. Itt van egy nagyon jo cikk a temaban: [link] Amugy az egesz oldalt melegen ajanlom azoknak , akiknek "nincs nyelverzekuk".
2014. nov. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Ja, es a nyelvi kornyezet sem garancia arra, hogy megtanulsz egy nyelvet. En egy evig eltem kulfoldon, nem angol nyelvteruleten, de a tudasom csak egy gyenge alapfoku volt, mert kizarolag angolul kommunikaltam. Aztan egyszer elhataroztam, hogy megtanulom a nyelvet akkor is, ha piros ho esik. Elkezdtem hanyagolni az angolt, kerestem helyiek tarsasagat, filmeket neztem, olvastam, eleinte csak meseket, kesobb konyveket is... 2-3 honap mulva folyekonyan beszeltem a nyelvet.
2014. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

Mely nyelven tanulsz a suliban?

HÁnyadikos vagy?

2014. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat. :)


Fősuli, ott meg semmilyen. Otthon tanulgatom az angolt.

2014. nov. 21. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!