Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy veszed rá magd a tanulásr...

Hogy veszed rá magd a tanulásra ha abszolút nincs hozzá kedved?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, november óta digitális oktatásban vagyok. A félévi átlagom jobb lett, mint vártam, de nem tükrözi a tudásomat.

Hogy vegyem rá magam?

Minden mást előbbre helyezek a tanulásnál, pl. ha valaki elhív magához szó nélkül megyek, ha itthon elfogy valami megyek a boltba, (akár naponta többször is)


Tudom, nincs nagy akaraterőm, már a motiváviót is elvesztettem, nem nagyon érdekel semmi. Régebben még olvastam, most már nem köt le az sem.


Minden nap csak úhy eltelik, nem is tudnám összefoglalni, hogy miket csinálok...



2021. jan. 28. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondold végig, hogy milyen célod van az életben, miket szeretnél elérni, és tanuld azokat a tantárgyakat. Esetleg nyelvet is tanulhatnál, ha mást nem, idegennyelvű filmeket, műsorokat nézhetnél. Nagyon sokat számít, ha jól beszélsz angolul vagy más nyelven, ha visszamehetnék 10-es koromba, biztos nagyobb hangsúlyt fektetnék erre.


Nem kell egyébként sokat, ha rászánsz valamire naponta 1 órát, már azzal is rengeteget tudsz előrelépni. És egy óra nem sok. Boldogabb is leszel utána, és más érzés úgy elkezdeni a semmit csinálni pihenésből, ha előtte valami értelmes dolgot is csináltál. És ha elkezd egy értelmes dolgot csinálni az ember, menet közben megjön hozzá a kedve, mert belebonyolódik, jönnek a kihívások. Csak addig érzed azt, hogy semmihez nincs kedved, amíg el nem kezdesz valamit!

2021. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pont így vagyok vele én is. Én 11.-es vagyok, még az érettségi tantárgyakból csak-csak tudom motiválni magam, mert idéntől számítanak a jegyek és érettségizni kell majd belőlük, ami nekem fontos, mert szeretnék továbbtanulni. A nyelveket szeretem, azokhoz is van motivációm, na de a többi tantárgyhoz semmi. El is vagyok maradva velük.
2021. jan. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelölj ki "irodai órákat" amikor semmi mást nem csinálhatsz, mint tanulás. Vannak appok, amivel le tudod zárni olyankor az izgalmas dolgokat a telódon, és szólhatsz a családodnak is, hogy olyankor a tanulásra noszogassanak, ne másra.

Vegyél részt az órákon. Minden órán szólalj meg legalább egyszer, írj normális jegyzetet, figyelj oda.

A házikat írd meg lelkiismeretesen.

2021. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyedül vagyok itthon egész nap, így nem szól hozzám senki. A célkitűzés működhet...

2021. jan. 29. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a napi rutin betartása is. Kelj fel minden nap fix időben, mindennek rendezd el, hogy meddig van az ideje, és lehetőleg ne térj el nagyon ezektől. Szabj időkeretet a tanulásnak is, és a semmittevésnek is. Ha csak úgy lógsz a levegőben, hektikusak a mindennapjaid minden szabály nélkül, akkor nagyon nehéz akárminek is nekiállni, és hiába tűzöl ki célt, egy idő után el fogod mismásolni. Nem tudom milyen mostanában ez a digitális oktatás, de biztosan sok diáknál nehézséget okozhat a napi rutin elvesztése, mert demotivál.
2021. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy motiválom magamat,hogyha megtanulok mindent rendesen akkor anyum megengedi hogy elmenjek szolizni.
2021. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6- anyud fel is kérdezi?
2021. jan. 29. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:
igen
2021. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

2/8

11.es vagyok én is és basszus az érettségi tantárgyakra én is tanulok mert hát érettségizni fogok belőlük.. A többinél ha nincs motivációm akkor felhívok valakit és akkor megbeszélem vele hogy most tanuljunk közösen és csináljunk beadandót. (sokszor az van hogy csendben vagyunk mind a ketten és csináljuk a magunk dolgát) De engem már az is "motivál" hogy a másik csinálja és így én is csinálom.. Értitek..

2021. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!