Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek fél évig ki lehet...

Szerintetek fél évig ki lehet bírni azt,hogy hétköznaponként 3 óra alvás, és csak hétvégente alszom 9-10 órát?

Figyelt kérdés
Muszáj lenne befejeznem az egyetemet, igaz, államin vagyok, viszont eleve sok éves képzésről van szó. Apám megfenyegetett,ha csúszok tovább, akkor bántani fog és nagyon félek. Viszont rengeteg dolog lesz és csak így tudnám befejezni.
2021. febr. 1. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet bírni, de elég nagy hülyeségnek gondolom. Remélem provokáció a kérdés.
2021. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én két hónapig csináltam úgy, hogy kb. 4 órát aludtam naponta, volt, amikor egy picit többet, volt, amikor kevesebbet. Igazából a nap végére már hulla voltam, meg ugye buszoztam is több órát napi szinten, és már buszozás közben is mindig bealudtam, és általában ez mindig délután volt. Szóval már délután bealudtam.


Szerintem fél évig ez kb. lehetetlen, mármint nyilván ki lehet bírni, de nem éri meg. Mármint jobb valami megoldást találni, mert fél évig ilyen kevés alvás... roncs leszel.

2021. febr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára 10-éves koromban aludhattam 9-10 órát 47/F.
2021. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utána aludnék egész nyáron. Nem provokáció volt a kérdés, bár visszaolvasva tényleg úgy tűnik, már most látszik az alváshiány hatása. :/


Örülnék,ha utána tudnék regenerálódni, és nem szenvednék maradandó károsodást. Igazából februártól május végéig lenne ez,szóval talán kibírható.

2021. febr. 1. 16:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Két éve dolgozom két helyen, van mikor a beosztásom napokig 3-3,5 óra alvást enged. Én is akkor alszom többet, amikor van rá időm.
2021. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit meséljek kérdező? Este 11-kor végzek, reggel 5re megyek a másik helyre. 3kor kelni kell, így de van, mikor másik telephelyre megyek, akkor fél háromkor. Semmi extra. A szervezetem jelzi, hogy már annyira fáradt vagyok, hogy ezt nem bírom, akkor egy olyan napon, mikor szabad az este, igyekszem ágyba kerülni időben, hogy legyen egy hosszabb alvás. Nem mindennap van így, de mondjuk úgy, hogy volt 8 hónapom amikor minden héten 5 napot így csináltam, most kicsit lazább, így havi szinten 8-10 nap van, amikor csak ennyi az alvás.

Amikor fáradt vagyok, akkor hisztisebb vagyok. Talán kicsit nehezebb is a koncentráció. Nem doppingolom semmivel magam, napi egy kávét iszom reggel.

Hát, a szemem alatt vannak karikák, de amúgy sem 20 éves vagyok, azok ott lennének eleve :D

Igyekezz valami kis sportot azért beiktatni majd, mondjuk két naponta egy 6-8 kilométer intenzív gyaloglás is megteszi, közben hallgathatsz előadást, vagy zenét, nagyon pihentető és frissítő dolog.

Este már ne egyél lefekvés előtt legalább 3 órával, akkor is csak könnyű vacsi legyen, hogy ne forgolódj, az a 3-4 óra tényleg pihentető legyen.

Ha huzamos ideig csinálod, hidd el, eljutsz arra a szintre, hogy amint leteszed a fejed, alszol. Reggelre úgy állíts be ébresztőt, hogy többször szóljon, és meg kelljen mozdulnod. Ne csak a kezed, hanem a felsőtested is mozduljon. Mert ha csak kinyomod, visszaalhatsz hamar.

Este a zuhanyzást úgy időzítsd, hogy ne közvetlen lefekvés előttre, mert felébreszt. Jobb az, ha este csak egy 5 perces lemosózuhit veszel, reggel meg egy kiadósat, amitől fel is ébredsz.

Hát, így hirtelen ennyi tanácsom van.

2021. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A hétvégi 9-10 órás alvás nem lesz elég a hétközbeni alváshiány pótlására. 5 * 5 = 25 óra kellene számszakilag valahogy, de lehet, hogy még több. Nem éri meg akkor sem, ha meg tudnád csinálni, hiszen fiatal vagy.

Kedves kérdező, jobban jársz, ha hétvégén is tanulsz, mint ha hét közben kifacsarod magadat, és megpróbálod pótolni. Ennél még az is jobb, hogyha elköltözöl otthonról.

2021. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégis rászánod magadat, akkor mindig előlegbe aludj, mert a pótlás nagyon rossz.
2021. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ha egy 19-20-21 évest bármelyik szülője megveri, mert nem megy neki az egyetem, ott hatalmas bajok vannak. Apádat fel kellene jelenteni, de ku rva gyorsan!! Már a fenyegetőzése is bűncselekmény!


Inkább vennék fel diákhitelt, de elmenekülnék otthonról.


Amúgy meg nem, napi 3 óra alvás nem elég semmire. Legrosszabb esetben is kellene az 5 óra/nap.

2021. febr. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nézd, kérdező, meglehet csinálni, viszont tanulás szempontjából értelmetlen lenne, hiszen, ha nem alszol, akkor az agyad sem tudd olyan szinten funkcionálni mintha ki lennél pihenve, ergo sokkal több időt venne el a tanulás úgy hogy nincs meg a kellő mennyiségű regenerálódás. Itt még nem is említettem az egyéb pszichózisok kockázatát, jelentős mennyiségben megnő pl a depresszió esélye, ami szintén csak hátráltatna. Szerintem sokkal hasznosabb lenne, ha megpróbálnád rendesen beosztani az idődet, nem létezik, a világon olyan szak, amit ne lehetne elvégezni, úgy hogy ne menjen az egészséged rovására és az alvás az bizony elengedhetetlen az egészséghez. Egyébként hogyan képzeled, 3 órát alszol és úgy gondolod, a maradék 21-ben képes leszel információk befogadására? ez nem igy megy sajnos... Inkább sokszol tanul keveset azzal sokkal effektívebb leszel, mint a virrasztással.
2021. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!