Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogyan ért el 400 pont...

Ki hogyan ért el 400 pont feletti érettségi eredményt?

Figyelt kérdés
Eredmények? Tanulási stratégia? Mennyi idő alatt? Napi/heti szintű ismétlés?

2021. febr. 3. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy a gimi 4 éve alatt folyamatosan tanultam, és így sose kellett halálra dolgoznom vagy stresszelnem magam. Folyamatosan ahogy leadták az anyagot, 2-3 naponta megtanultam (felelet miatt tanulni kellett folyton). Aztán témazárókkor átnéztem a témakört.


12.-ben csak ismételtünk. Érettségi előtt 1 héttel még átolvastam a tételeket. Nyugodt voltam, mert tudtam, hogy tudom az anyagot.


460 pontom lett az 1 emelt érettségivel és a C1-es nyelvvizsgával.

2021. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem könnyen a nehez inkabb 440 felett. 420-430 simán összehozható. Én egy emelt törit tettem + egy középnyelvizsga és persze a többi érettségi is viszonylag jól sikerült.
2021. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy, hogy 12 évig folyamatosan tanultam. Olyan iskolába jártam, ahol ez elvárás is volt. Iskolábol hozott pontjaim maximálisak voltak, érettségi átlagom 94% lett. Az egyik nyelvből tettem emeltet, ugye az ebből lévő C1-es nyelvvizsgáért már nem járt pont, de a másik nyelvből beszámították a nyelvvizsgát. A középszintű felvételi tárgyam 100% lett. Így lett meg a 460 pontom.
2021. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Matek emelt 88%, fizika emelt 85%.

2×(88+85)+2×50=446

2020. júniusban

2021. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

480 pont

Minden tantárgyi pontom ötös volt, az adott azt hiszem 100at

Minden érettségim 92% felett, az adott kb 96ot, és 2 emelt szintet tettem, 92%-92%, az adott 184et, illetve ugye +100 pontot.


Stratégia: Négy évig minden fontos dolgozatra készültem.:) Plusz írtam a házikat, hogy ne maradjak le (matek és nyelv esetében különösen fontos ez).

Érettségire februárban kezdtem el aktívabban gyakorolni matekot+törit, áprilistól nekifeküdtem átismételni a történelemkönyveket (abból tettem az egyik emeltet), az írásbelik után, tehát május közepétől pedig mindennap rágtam a szóbeli tételeket.

Mondjuk február-április között volt ez napi +1 óra, áprilisban napi +2 és hétvégén kicsit több, májusban pedig nem csináltam mást kb. De ezt ne vedd egzakt értéknek, annyira nem követtem azért, akkor tanultam mikor volt időm-kedvem, és igyekeztem nem kihagyni egy napot sem.


2 nyelvből előrehozottat tettem, így azok nem 12.ben számítottak már a tanulásban.

2 éve érettségiztem.

2021. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megcsináltam az összes érettségit 2005-ig visszamenőleg ( őszi, tavaszi, idegennyelv). 90 % lett az irodalom ha jól emlékszem 82 % az angol ( emelt ). Volt diákolimpia plusz pontom. Nemet nyelvvizsgám (angol is, de az nem számított bele).

Gimiben nem volt különösebb stratégiám, csak leültem és tanultam. Az egyetem már nagyon más. Itt már egyáltalán nem használok füzetet csak sima A4-es fehér lapokra írok és lefűzöm őket. Nem használok kihúzót, csak kék, fekete zöld tollat a jegyzeteleshez, így sokkal egységesebb. Általában 3-5 órát tanulok folyamatosan, 10 perces szünetekkel. 50 perc után 10 perc szünet. Vizsgák/ zh-k előtt tervet készítek, hogy melyik nap mit nézek át, mit olvasok el. Szerintem ez középiskolába is simán megvalósítható. Igazából nem volt titok, nyolcadik után ráfeküdtem a tanulásra, főleg a nyelvekre, rengeteget tanultam ezekre, olvastam, megcsináltam a kiadott feladatokat, ha valamit nem értettem, MINDIG utánanéztem. Szerintem ez volt a sikeres felvételi titka.

2021. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!!!
2021. febr. 5. 20:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Ment a like!!
2021. febr. 5. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!