Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akiknek 90% feletti eredményei...

Akiknek 90% feletti eredményeik születtek az érettségiken, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Alábbiakból fogok érettségizni:

Irodalom --> Közép

Matematika --> közép

Történelem --> közép

Informatika -> közép

Angol -------> emelt


Viszont tényleg gyenge gimibe járok, ebből adódóan suliba nem is csinálok sok mindent. Házink sincs meg semmi.

Esetleg tudnátok nekem tippeket adni hogy melyik tantárgyból miként készüljek fel? Nagyon meg köszönném!



2015. okt. 11. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikből célszerű korábbi évek vizsgafeladatait megoldani, mert így egyrészt megismered a vizsga felépítését, másrészt rávilágít azokra a területekre, amiken még javítanod kell.
2015. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Nézegesd a korábbi évek feladatsorait, fent vannak a neten. Így kiderülhet számodra, mi az, ami nehezebben megy, amiben hiányosságaid vannak, és célirányosan azokra a feladattípusokra vagy azokból az anyagrészekből tudsz készülni. Ha nem megy egyedül, nyugodtan kérj segítséget, akár szülőtől, akár ismerős tanártól stb.
2015. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én egy jó reményekkel induló de gyűjtőbe forduló gimibe jártam (12 évfolyamos is szóval még'jobb'), vettük kb az anyagokat de matekon kívül eléggé lazán...

mégis, minden tárgyból 86-92%os érettségit írtam

magyarnál és törinél a középhez elég egy jó szövegértés, majdnem az egész írásbeli érettségi rész szövegértésből áll, szóbelinél pedig lesznek bent a teremben használható irodalmak

informatikánál és mateknál nézd meg a korábbi évek érettségijeit, és gyakorold sokat otthon a típusfeladatokat; sajnos e kettőre úgy felkészülni nem lehet, tudni kell

angol pedig... hát típusfeladatok, és mellette mondjuk interpals weboldalát keresd fel, nemzetközi e-mail levelező oldal, külföldi emberekkel írogathatsz, majdnem mint egy facebook, de direkt más népek embereinek összehozására, nyelvi és kulturális cserék elősegítésére; ott megkeresel egy (vagy nagyon sok) angol anyanyelvűt hogy beszélgethess velük, vagy akár segítsen a nyelvben amelyik részét nem érted, és tuti segíteni fog

hajrá, és örülök, hogy tényleg komolyan veszed

2015. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aladar12 válasza:

nem lett egy 90%-os érettségim se, de azért én is idehányok.

matek, legyen egy jó számológéped és tudd nagyjából a 4 év anyagát. nem probléma, ha nem tudsz valami képletet, mert ott a függvénytábla, amit nagyon tanulj meg használni, mert könnyen megírhatod belőle a matekot.

történelem, hasonló, csak ott a töriatlaszt kell tudnod, meg nagyjából elhelyezni a dolgokat időben és térben, vagyis tudd, hogy a Dózsa féle felkelés nem a két világháború között volt. meg tudj olyan összefüggéseket, mint az új találmányok miatt fejlődik az ipar, a gazdaság stb.

infóra a gyakorlást ajánlom én is, főképp amiből gyengébbnek érzed magad. én pl inkább rajzolgattam, mert az nekem kevésbé ment, mint az excel.

angolhoz keress külföldieket, akikkel komunikálhatsz, akár ipazon az interpalson, akár játékokban, akárhol. meg nézz filmeket felirattal és hanggal is. érdemes olyanokat nézni, amiket már láttál, mert legalább tudod miről van szó.

a magyarhoz nem tudok semmit, csak annyit, hogy írj hejesen (direkt írtam el mindkét szót)

2015. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!