Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsős kistesóm még most sem...

Elsős kistesóm még most sem ismeri az összes betűt, nem tud olvasni és a matekkal is baj van, hogy lehetne neki segíteni?

Figyelt kérdés
Majdnem minden nap gyakorol, házikat próbalja csinálni de ha valami megy 10 perc múlva elfelejti. Olvasás egyáltalán nem megy, 20perc után már sír mert már ordítanak vele de ezt megértem egyszerűen vagy nem tudja még most se vagy direkt nem akarja. Hogy lehetne rajta segíteni? Az iskolában több ilyen gyermek is van nekik se megyegetnek ezek a dolgok hogyan lehetne vele tanulni, miket csináljunk

2021. febr. 4. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem nektek kell vele tanulni, valószínű túl korán lett iskolába küldve (illetve azok a gyerekek is). Nekik még nagy kihívás ezt csinálni, és valószínű nem alakultak nála még ki a szükséges készségek/képességek. Fejlesztő pedagógus kellene, mert nekik ez a hagyományos módszer nem megfelelő. Nem direkt nem akarja, hanem szerencsétlent még nem képes lekötni. Egyértelműen segítségre van szüksége, hogy behozza a lemaradást. Egy ilyen korú gyerek maximum 20 percet képes koncentrálni, felesleges nektek erőltetni. A tanárnak kellene jelezni és fejlesztésre kellene a tesódnak járnia, amíg be nem hozza a lemaradást. Otthon én nem biztos hogy erőltetném, mert ahogy írtad mert nem megy neki és csak tovább "gyűjti" ezáltal a frusztrációt a tanulással kapcsolatban és ez csak tovább gerjeszti majd a problémákat.
2021. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem baj ha még nem tud olvasni, nem kell rohanni sehova

arra figyeljetek hogy ne erőltessétek mert megyűlöli az egészet

szóval nem kell annyit gyakorolni meg állandóan ezzel nyaggatni

legyen az olvasás pozitív élmény

2021. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"20perc után már sír mert már ordítanak vele " ez a lehető legrosszabb és legkárosabb amit csinálhattok, ezt azonnal hagyjátok abba!

ez a pár év az egész életét befolyásolja, mert meg kell tanulnia rendesen, értően olvasni és ez nem megy ostorral, és fél év alatt

van rá 4 éve

2021. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen nem kéne de hiába mondod annak a 2 idegbetegnek akiknek csak azon jár közbe az eszük hogy na csak leirja ez a fogyatékos és szivok egy cigit
2021. febr. 4. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Húgom is ilyen volt. Hazajöttek 3kor suliból, el kellett olvasniuk egy szöveget, 2x-3x.

Egy óra mig evett, elintézte a folyóügyeit.


De nehezen ment neki még elsőben az olvasás, és amint elfáradt, hisztizett (kb fél óra után). Volt, hogy anyám ott ült vele még 7kor(!!), és már teli volt a tudata húgommal, ezért kiabált vele.

De ha jó napja volt tesómnak, fél óra alatt elolvasta 2x is.


Szóval szerintem mikor hazajön suliból tesód, pihenjen egy picit-vagyis egyen, mosdóba menjen-, majd vidítsd fel, legyen jó kedve, csináljatok játékot az olvasásból,háziból.

Esetleg kellene neki venni valami gyümölcsöt, francia drazsét, amiből mindig kapna 1-1 szemet megerősítésként (egy bekezdés után, egy jól megoldott feladat után stb).

2021. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
nem kell otthon az olvasást gyakorolni csak ha ő is akarja
2021. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valaki azt mondta,hogy először meg kell neki tanítani a rovásírást; és utána ez is könnyen fog menni neki. (Én nem értek hozzá, de szerintem akár működhet is; de én nem tudom.)
2021. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!