Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszer vált...

Milyen tanulási módszer vált be neked (leginkább)? Tanártól vagy magadtól tanultad? Kinek, milyen anyaghoz ajánlanád?

Figyelt kérdés

Akár általános iskolás, akár phd szinten érvényes a kérdésem.

Illetve mennyit pihensz? Van-e valami különlegessége a módszernek? Mi az amit semmiképp nem ajánlasz?



2021. febr. 6. 20:18
A kérdező szavazást indított:
Magolás
Ha hallom. Felmondom, felveszem és visszahallgatom.
Vázlatírás
Egész szöveg megtanulása, sorok számozásával
Rajzolgatás, ábrák, minél több vizuális inger
Előadom, felmondom, megtanítom másnak
Hangos olvasással tanulás
18 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
A magolás nem tanulási módszer. Felejtsük már el, hogy egyáltalán létezik. :D
2021. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megérteni próbálom az anyagot. Hálaistennek nagyon jó tanáraim vannak, így én ameddig bejártunk órán már az anyag felét el tudtam sajátítani. Itthn sokkal nehezebben tanulok. Megérteni próbálom, vázlatot írok, színes és árás jegyzeteim vannak, ha vlmit nem értek akk hangosan olvasom. Bencés gimnáziumban tanulok, nagyon meg vagyunk válogatva és erős a tanulmányi átlagunk, ez is motivál, hogy olyanokkal vagyok körülvéve akik tényleg tanulni akarnak
2021. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elolvasom, nyilván megértem, az alap. Utána felidézem és fejből leírom amire emlékszem. Előveszem a jehyzetet és más színnel kipótolom a hiányokat. Utána új papír, újra leírom, amire emlékszem, aztán megint kipótolom a jegyzet vagy könyv alapján stb.


Szavakat erre való programmal tanulok. Matek, fizika esetén az órai példákat oldom meg önállóan, összevetem az órai megoldással, ha ezek már mennek, akkor keresek még gyakorlópéldát.

2023. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!