Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Selye János egyetem Komárom...

Selye János egyetem Komárom vagy Széchényi István egyetem Győr?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leadtam a jelentkezést mind2 egyetemre, de teljesen tanácstalan vagyok végül majd melyiket válasszam.

Szlovákiában élek, Komárom és Győr is kb. ugyanolyan távolságra van tőlem.


Mi a véleményetek melyik egyetemre érné meg jobban menni és miért?

Esetleg ha van valaki aki ezek közül valamelyik egyetemen tanul és letudná írni a tapasztalatait, milyen az egyetem, tanárok, diákélet stb.., annak nagyon örülnék.


Előre is köszönöm a válaszokat. :)

20/L



2021. febr. 12. 14:53
A kérdező szavazást indított:
Selye János egyetem
Széchényi István egyetem
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra?
2021. febr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Marketing és menedzsment :)
2021. febr. 12. 18:59
 3/9 anonim válasza:
79%
Szerintem érdemesebb Győrbe jönnöd a kettő közül.
2021. febr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem Győr, de ez egy szubjektív vélemény. Elsősorban neked kell végig gondolnod, hogy mik az elvárásaid a szakkal és a sulival kapcsolatban és az alapján döntened. Bevallom, a komáromiról sosem hallottam, de Győrben tanulok szeptember óta (ámbár ott se tartózkodtam eddig sokat, mindössze 2 hónapot, mivel november elején bejött az online oktatás, így 'repültünk' haza, esetemben ez laza 300 km távolságot jelent).

Nem tudom, mikre vagy pontosan kíváncsi, de leírok pár random dolgot, ami most hirtelen eszembe jut és esetleg hasznos info lehet.

Nekem az a 2 hónap, amíg ott voltam is elég volt ahhoz, hogy rájöjjek, jó helyen vagyok. Ez megint a saját szubjektív megítélésem lesz, de nekem már azelőtt is nagyon tetszett az egyetem, illetve a város maga, mielőtt egyáltalán jelentkeztem volna oda. Persze, nem tagadom, hogy elsősorban az egyetemi épületek fogtak meg (központi épület, könyvtár, campus, kolik nem egy lepusztult valamik, hanem na azért elég hívogatóan hatnak az emberre, de természetesen nem ez az elsődleges szempont. A könyvtár egyenesen a kedvenc helyem, ha oda megyek, még tanulni is van kedvem :D szép és egyedi kinézete van, tágas, világos, nyugodt környezet, ezek jelentéktelen dolgoknak tűnnek, de nekem pl. nagyon fontos, hogy a környezet motiváljon, ha tanulnom kell).

A legtöbben nyitottak és befogadóak, az egyetem területén nonstop zajlik az élet. Ha éppen nincs járvány, mindig van valami buli vagy rendezvény, nagyobb bulik a Bridge-ben, ami az egyetem hallgatói klubja, illetve a központi campuson is vannak beülős helyek; Üveges, Elixir, stb, ha jól tudom tavasszal szokott lenni a SZEN, ami egy többnapos kisebb egyetemi fesztivál (?). Egyéb (nem bulizós) rendezvényekről sajna nem tudok mesélni semmit, mert azok nem nagyon voltak azalatt a rövid idő alatt, viszont azt tudom, hogy pl. sport események szoktak lenni, illetve február környékén sítábor.

Ugye több koli is van, a Hegedűs (Belső koli) és a Multifunkciós Épület a campuson található, ergo 5 perc alatt átgyalogolsz az egyetem épületébe, szóval ebből a szempontból itt egészen kényelmes kis élete lehet az embernek. Viszont ahogy mondtam itt folyamat zajlik az élet, így ha nyugira vágyik valaki, akkor nem feltétlen fogja élvezni az ittlétet, BÁR hozzátenném, hogy attól is függ, a koli melyik részében van az illető. Én pl. olyan szobában voltam, ahova épphogy felszűrődött egy kis alapzaj, számomra egyáltalán nem volt zavaró. Ha jól tudom, a városban van még a Famulus koli, arról nem nagyon tudok nyilatkozni, illetve jóval messzebb a Külső koli, ott sem voltam még, viszont a nyugalom szigetének hívják, ergo ha neked a campus life nem jön be, zárkózottabb, visszafogottabb típus vagy, és főleg a tanulásra koncentrálsz, csendre vágysz, akkor ez ideálisabb választás. Annyi, hogy a külső koli nem annyira modern, mint a belsők, illetve messze van az egyetem, gyalog fél óra vagy több, szóval buszozni kell, illetve ha este felmész az egyetemhez bulizni, iszogatni, akkor késő este már nincs busz, szóval séta (vagy bicikli, ha van). Illetve a környékről sokan mondják, hogy zűrös hely, ugyanakkor egyik ismerősöm, aki oda járt, azt mondta, nem vészes/tűrhető. Ez az egész kolis téma egyébként mind tapasztalat kérdése, személyfüggő, mindenki másképp éli meg, mindenkinek más lesz a jó, ki kell próbálni. Ha kolival kapcsolatban több részlet érdekel, akkor kérdezz nyugodtan.

Lévén, hogy még csak elsőéves vagyok, az oktatásról sem tudok hú, de nagy véleményt mondani, viszont eddig nem volt rossz tapasztalatom. Az oktatókkal kapcsolatban eddig kifejezetten rossz élményem nem volt. Persze, van, aki szigorúbban veszi a tárgyát, van, aki lazábban, megvannak a követelmények, elvárások a hallgatók felé, viszont ha mi fordulunk feléjük valamilyen kéréssel én úgy gondolom, igyekeznek segítőkészek lenni. Nem mondom, hogy itt nincsenek szivatós tanárok, biztos vannak, viszont véleményem szerint olyan egyetemet nem is lehet kifogni, ahol minden oktató egy földre szállt angyal és minden happy, mindig lesz az az 1-2 kivétel. Engem eddig kifejezetten rossz élmény nem ért ilyen területen a Széchenyin.

Ha érdekel még valami, írj nyugodtan, hátha tudok segíteni.

2021. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
A Selye Egyetem sajnos egy gyűjtőhely, minden jött-mentet felvesznek, köztudottan nulla elvárású szakiskolákból is. De ezt tudnod kéne, ha itt élsz, szerintem elég rossz híre van és volt is az egyetemnek. Ellenben a Széchenyi egy nagyon jó hely, harmadik éve koptatom (most ugyan csak koptatnám) az ottani padokat. Ha egyforma távolságra van a kettő, akkor meg főleg a Győrit ajánlom. Nekem speciel a komáromi harmad akkora távolságra lenne.
2021. márc. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező ha csak a tanítás végett mennél inkább Győrbe akkor nem érdemes mert a Selyére is Győrből jár pár tanár és ugyan azt oktassák.
2021. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok Én amúgy Vállalati gazdaságtan és menedzsmentet tanulok a Selyén, és most vagyok alapképzésen 2. éves.
2021. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Gondolom Dunaszerdahely környékéről vagy. Ha végül a Széchenyit választottad, dobj egy privát üzit🥺
2021. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Selyén is megkövetelik a magukát a tanárok, nagyon sokan ki is buktak vagy otthagyták, mert nem bírták a tempót.
2022. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!