Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az iskolákban miért nincsenek...

Az iskolákban miért nincsenek olyan órák, vagy szakkörök amik megtanítják neked az alap dolgokat az életben?

Figyelt kérdés
Mint pl. főzés egy alap szinten, vagy a pénzügyi dolgok, vagy önvédelmet is taníthatnának stb.
2021. febr. 16. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg erre van a család (kivéve az önvédelem). Sajnos sokaknak a szülei is alkalmatlanok ezeknek az "oktatására", akkor érdemes más rokon, ismerős felnőtt társaságát keresni.
2021. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Jó lenne ha ilyeneket is tanítanának de sajnos nem így működik az oktatás
2021. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Azt a dolgot családnak hívják. Jó esetben.


Amúgy főzés, pénzügy pl a technika és életvitelbe belefér tanmenet szempontjából (csak időben nem). És hát a hit- és erkölcstan nyilván fontosabb.

2021. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Az iskola célja az alapműveltség megszerzése, egy értelmes ember igenis tudjon fejben számolni, helyesen írni, ismerje a klasszikus irodalmi műveket. Nem értem, miért ott akarnak egyesek főzni tanulni meg adóbevallást írni. Arra vannak a szülők, meg ugye az élet maga. Majd megtanulsz mindent ha szükséged lesz rá, idejében.
2021. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek vele, hogy ez nem az iskola dolga és nincsen erre semmi szükség. Valamint én tanultam ilyet és szerintem nem feltétlenül baj, hogy nem tanítják... Mi általános iskolában technika órán tanultunk "főzni" és volt pár óránk "pénzügyi alapismeretek" címen is, illetve gimnáziumban volt életvitel óránk az utolsó évben. Katasztrófa volt mindegyik. Emlékszem, hogy a főzés úgy nézett ki, hogy a tanár kiválasztott valami könnyebb hagyományos receptet (pl. palacsinta vagy gulyás leves), felosztotta az osztályban a hozzávalókat (hogy ki mit és mennyit visz az órára), nyilván a fele otthon is hagyta, 24-en tolongtunk a pici tankonyhán és egyszerre nyilván nem tud mindenki mindent csinálni, ezért csomóan csak mosogattak például, mindenki máshogyan szokta meg otthon az ételeket és ezen is ment a veszekedés... a kaja sokszor el sem készült vagy ráment a szünet, esetleg a tanár fejezte be helyettünk. A legtöbbször teljesen ehetetlen és undorító volt a végeredmény. Semmit nem tanultunk belőle az biztos. A pénzügyi ismeretek pedig abból állt, hogy videókat vetítettek nekünk, ami unalmas volt és nyilván nem érdekelt senkit. A gimis életvitel pedig külön varázslatos volt, mert 18 évesen olyanokról beszéltek nekünk, hogy pl. milyen ünnepek vannak és mik a hagyományok, mi az a pénz (nem viccelek....) és volt olyan óra, amikor konkrétan szalvétát hajtogattunk.
2021. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha valakinek, nincs családja? Mert mondjuk, meghaltak? És mi van az önvédelemmel? Szakkör lehetne. Persze van ilyesmire lehetőség iskolán kívül, de mi van akkor ha valaki nem tudja azt kifizetni?
2021. febr. 16. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy pl. a főzés nem olyan dolog, aminek vannak alapjai, nagyrészt ízlés kérdése. Ezen az oldalon elég sok háziasszony hiszi magáról, hogy tud főzni, mert kb. egész életében két féle ételt főzött: rántott bármit és paprikás zsírban tocsogó bármit. Ez nem úgy működik, mint a matematika alapjai, ami földrajzi helytől, kultúrától, társadalmi helyzettől, mindentől független.
2021. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs családja, akkor a gyámnak kell gondoskodnia arról, hogy ezeket megtanulja. Hogy állami gondozottaknál mi a helyzet, azt nem tudom.

Vannak iskolák, ahol lehet harcművészetet tanulni. Azt nem tudom, hogy ingyen-e.

2021. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!