Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire hátrányos 4 félév...

Mennyire hátrányos 4 félév után alapképzést váltani és újrafelvételizni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a második félévemet BSc-n, azonban egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy ez nem a megfelelő hely és szak számomra.


Ahhoz azonban, hogy a vágyott szakra bekerüljek, újra kellene érettségiznem matekból emelt szinten, aztán újrafelvételizni, ez pedig az érettségi és felvételi dátumok miatt legkorábban a mostani BSc-m 4. félévében lenne lehetséges.


Ha így tennék, mennyire hátrányos, vagy "lenézendő", hogy majdnem 21 évesen fogok elkezdeni egy új BSc-t és mire végzek, majdnem 24 leszek?

- Miközben mások ennyi idő alatt az orvosit is elvégzik, vagy akár már dolgoznak egy MSc után?



2021. febr. 17. 00:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz egyáltalán, sőt nehezebb szakoknál van hogy ennyire kihúzzák. Van aki évközbe passzívot vesz ki és egy évet dolgozik, felfrissül és visszamegy. Szerintem ha tényleg az a szak ami tetszik akkor nem késő váltani.
2021. febr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Inkább azon kellene gondolkodni, hogy minek akarsz elpazarolni még két félévet arra, hogy utána otthagyd a szakot... Passziváltass a búsba, aztán majd ha felvettek, kiiratkozol.
2021. febr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2.:

Amiatt, mert azért nem teljesen érdektelen számomra a mostani szakom sem, 3.-4. félévben lesz pár tárgyunk ami érdekel, illetve nem akarok két félévnyi időt láblógatással, és egy db érettségire való készüléssel tölteni.

2021. febr. 17. 08:13
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Most viccelsz? :D 24 évesen kezdem a második alapképzésemet.

De több embert ismerek aki 23-24 évesen kezdte az egyetemet mert előtte okj-n tanult és dolgozott.


Ha úgy érzed ez nem a te szakod akkor válts. De szerintem gondold végig. Lehet valahol még ez a diploma jól fog jönni.

Az meg ne zavarjon, hogy újra kell érettségizni. Sokan vannak így, pl. én is újraérettségiztem 2 tantárgyból.

2021. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

30 évesen jelentkezem bsc-re. 33-34 éves leszek, mire végzek. Már végeztem egy szakot még 21 évesen, és volt 30 éves csoporttársunk akkor is.

Szerintem bármilyen korban rendben van ez. :) Tanulni sosem késő és sosem szégyen!

2021. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Esetleg, ha valamennyire releváns és hasznos a szakod, akkor azért megpróbálhatnád befejezni, 1 év ide vagy oda már mindegy. De ha biztos vagy a második döntésedben, akkor nem kell az elsővel időt és féléveket pazarolni, nyugodtan hagyd ott harmadév előtt.
2021. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Én is abban voltam kb amiben te. 4 éves képzés volt, nem szerettem, de megcsináltam, mert nem akartam 2 évet a kukába dobni. Helyette 4-t dobtam. Elkezdtem a szakmában dolgozni, hátha gyakorlatban jobban szeretem, de nem lett jobb.. 24 évesen kezdek egy másik alapszakot a már meglévő mellé. Szerintem cikibb nem élvezni az életed, minthogy teszemazt 30,35 évesen végzel valahol.
2021. febr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én harmadéves vagyok egy három éves szakon, de még egy évet rá fogok húzni (csúszás és egy passzív félév), illetve az érettségi után is kihagytam egy évet. Mindenképpen el szeretném végezni ezt a szakot, mert amit tanulok az alapvetően érdekel, már nincsen vissza olyan sok és legalább lesz egy diplomám. Ugyanakkor mai szemmel már hibának tartom, hogy erre a képzésre jelentkeztem és nem vagyok teljesen elégedett azzal, amit az egyetemen kaptam, sok szempontból csalódtam. Közben pedig rájöttem, hogy más is érdekel, mást talán szívesebben tanulnék és kezd bennem körvonalazódni az is, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Úgyhogy terveim szerint 23 évesen fogok diplomázni, majd azt követően fogom elkezdeni a következő szakot, ami szintén 3 éves. Valahol frusztrál, mert sokszor eszembe jut, hogy mennyivel jobb lett volna, ha már elsőre jól választok, ha nem érnek csalódások, ha időben végeznék az egyetemen stb., de ez van és nem tudok vele mit csinálni. A korom miatt abszolút nem aggódom, mert szerintem az nem számít és eleve bőven fiatal leszek még akkor is. Engem inkább az zavar, hogy úgymond előröl kezdhetek mindent és ennyi idősen már inkább vágynék több tapasztalatra, felelősségre stb., minthogy még tanuljak és próbálkozzak.
2021. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit mondok, hogy én 22 évesen kezdtem el az egyetemet. Ne ez legyen a visszahúzó erő.
2021. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha állami ösztöndíjas vagy, akkor számolni kell a visszafizetési kötelezettséggel is, az meg nem mindegy, hogy 1 év vagy 2!
2021. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!