Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez mennyire furcsa dolog??...

Ez mennyire furcsa dolog?? Vagy inkább pozitív

Figyelt kérdés

Régóta felszeretném írni az oldalra ezt a személyes tapasztalatot. Nos úgy kezdődik a történet hogy most fogok gimis lenni. Igaz így még messze a pályaválasztás de gondolkozok a tanárin, középiskolai minősítésben. Kiskoromban mindíg egymás mellé állítottam a robotjaimat,játékaimat és, tanítottam őket főleg történelemből mivel ovis korom óta rajongok érte. Ezt nem tudom hogy fúrcsa-e. Írjátok le. Tisztában vagyok a szakma hátrányaival (nem túl magas fizetés, kevés megbecsülés, ingyen túlóra, neveletlen diákok az alja sulikban, idóta szülők) de mindezek ellenére jó szakmának tartom mivel szeretnék tanítani. Azzal dicsekedni hogy igen ezt a gyereket én készítettem fel Töri érettségire felvették az ELTE-re jogásznak, most doktorál. De nem csak emiatt hanem, átszeretném adni a tudást a következő nemzedéknek BÁRMI ÁRON!!! Azt szeretném még kérdezni hogy, töri szak mellé jó a földrajz? Mivel azt mondják hogy bármely természettudományos szakból hiány van. tapasztalatból is meg statisztikailag is mivel a sulimban az osztályfőnököm az egyetlen földrajz szakos de ő már csak félállásban van egészségügyi okok miatt. Az igazgató is föci szakos de ugye elveszi az idejét az iskola adminisztációs ügyei. Van még egy óraadó tanár de ő ugye benne van a nevében is csak óraadó. Ugyhogy akinek föci szakja van az full órával nyomja. Nem akartam ilyen hosszúra még annyit szeretnék hogy egy középiskolás tanár mellé előny jelent a doktori? Vagy csak "névileg áll jól"?? Tudom hogy kicsi vagyok még, sokára az érettségi ezt ne is írjátok csak ez érdekel engem a tanítás. Sok ppt-t csinálok töriből egyszer volt olyan óra hogy mindenki aki akar hozzon egy rövid ppt-t arról ami a legjobban érdekli (aznap töri után ének volt, és mivel ének szakos is a tanár ezért az is töri óra volt így belefért az időbe) én az Oszmán birodalom 1800-1923 ig tartó szakaszáról hoztam és miközben magyarásztam akkor a tanárom megkérdezte hogy nem akarsz-e töri tanár lenni, mivel (ő mondta) azért van elég kevés töri szakos mert nehezen tudják elmagyarázni az anyagot, én viszont nagyon jól magyarázok. Innentől kezdve mégjobban megerősödtem arról hogy tanítani szeretnék. Összességében annyit akkor hogy válaszoljatok az alábbi kérdéseimre


Milyen tanárnak látnátok a leírtak alapján?


Történelem szak mellé jó a földrajz?


Jelent e előnyt egy középiskolás tanárnak a doktori?


Földrajz szakosból mekkora a hiány, vagy egyáltalán van e hiány belőle?


Javulni fog-e a tanárok helyzete mire oda kerülök hogy én is az lehessek??


Köszönöm ha válaszolsz az alábbi kérdésekre, kérlek ne írd hogy kicsi vagy te még ehhez úgysem érted mit beszélsz! Mert tisztában vagyok a dologgal.



2021. febr. 17. 23:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért és az utóiratnál úgy értem annál hogy tisztában vagyok a dologgal, hogy tudom mi a szakma előnye hátránya és azért mert most vagyok 8.os ezért ugyanúhy érthetek hozzá.
2021. febr. 17. 23:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első két kérdésedre tudok válaszolni.

Az írtak alapján történelemtanárnak simán el tudlak képzelni. Olyannak aki tényleg lelkes. Ahogy írtad, szeretnéd átadni a tudást a következő nemzedéknek. Szerintem ez az igazán jó tanár kulcsfontosságú tulajdonságai közé tartozik.

A lelkesedésed remélhetőleg nem csak rövid távon marad meg, ill. átragadhat a diákjaidra is.

Szerintem jó lehet a földrajz is mellé. Olyant válassz amit szeretsz, motivált vagy benne.

Részemről biztatlak, és örülök hogy már ilyen fiatalon, ilyen éles elképzelésed van.


Off: Máskor bátran használj több bekezdést, az elején lévő több mint 20 sor eléggé egybefolyik.

2021. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a leírtak alapján nem lehet megmondani, milyen tanár leszel. Oké, lelkes vagy. Ez egy jó dolog. De önmagában ez nem elég ahhoz, hogy jó tanár legyél. Mert előfordulhat, hogy nem fogod tudni átadni az anyagot úgy, hogy megértsék; nem fogod tudni megragadni a figyelmüket, stb. Persze, azt nem mondom, hogy ez így is lesz, de esély van rá. A motiváció fontos dolog, de nem elégg ahhoz, hogy meg lehessen mondani, kiből milyen tanár lesz. Ez majd élesben dől el.


Semmi előnyt nem jelent a doktori. Másfelől, nem marad majd államilag finanszírozott helyed, hiszen 12 félév a képzés.


Föci az szerintem közepesen hiányszakma.


Az utolsó kérdésed lutri. Senki nem lát a jövőbe. Nem tudjuk, de reméljük. Jó lenne. Ha borul a rendszer, márpedig borulni fog, akkor kénytelenek lesznek.


Off: nyelvhelyességet gyakorold! A helyesírással együtt. Köszi! :)


Üdv,

Egy magyar-töri tanáris hallgató

2021. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát
2021. febr. 18. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!