Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvosiról vélemény? Meg...

Fogorvosiról vélemény? Meg úgy az egész szakmáról?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és nagyon érdekel a szakma, viszont nem igazán tudok róla semmit. Valaki mesélne? Nehéz az egyetem? Hol vannak jó egyetemek? Ha pl fogszabályzással foglalkoznék, az hány év +? Mennyire lehet jól megélni belőle? Eltudok helyeszkedni egyszerűen? És hasonló kérdések
2021. febr. 19. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Praktizáló fogorvosként válaszolok.


Nehéz az egyetem? Igen, szinte olyan, mint maga az orvosi. Mi eleve az első pár évben a legtöbb tárgyból együtt voltunk az általános orvosokkal (PTE), éppen az ún. szórótárgyakból (anatómia, biokémia, patológia stb).


Hol vannak jó egyetemek? Az országban 4 helyen tanulhatsz fogorvosnak: Budapest, Pécs, Szeged és Debrecen. Mindegyik ugyanolyan értékű diplomát ad, bármelyiken is tanulsz, mindegyikkel ugyanolyan tudású fogorvos leszel és soha nem fogják nézni, hogy hol végeztél. Az egyes legendák, hogy egyik jobb, mint a másik inkább az egyetemek közötti kis játék és nem több annál, nem kell komolyan venni.


Fogszabályozás: 5 év egyetem után 3 év a szakvizsga minimum, ha bármi miatt csúszol (pl nincs meg a kellő esetszám - erre egyébként van is esély), akkor persze ennél több. Ez a 3 év különösen a fogszinál nincs kőbe vésve.


Mennyire lehet jól megélni belőle? Szokták mondani a hozzá nem értők, hogy "nem láttam még szegény fogorvost". Én erre azt szoktam mondani, hogy a fogaira rápillantva egyáltalán nem nagyon látott fogorvost. De ezeket félretéve valóban nehéz vele éhen halni, persze csak ha nem büdös a munka. Ehhez az is kell, hogy jó helyre helyezkedj el és semmiképpen sem szabad azt elhinni, hogy a jó hely csak és kizárólag valami puccosnak hangzó fenszi dental lehet sőt, pontosan ezek a magánrendelők szokták a legjobban kizsigerelni a kezdő fogorvosokat. Nem akarlak kétségek között hagyni: én az ország közepén körzetes (!) rendelőben egy gyengébb hónapban is 3x annyit keresek, mint barátnőm magánrendelőben alkalmazottként. Persze meg is dolgozom érte, vannak 11-12 órás napjaim is.


Munka van kb mindenhol az országban, talán egyedül a 4 egyetemi városban nehéz jól fizető állást találni, mivel ott adottak a fogorvosok, de ha kicsit messzebb mész tőlük, már hullik az öledbe egy csomó álláslehetőség.

2021. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!