Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megteheti a tanár, hogy...

Megteheti a tanár, hogy behívja az osztályt dolgozatot írni?

Figyelt kérdés

A fiam matektanárja rendszeresen behívja az egész osztályt dolgozatot írni. Ilyenkor hol marad a vírus? Hiszen nyilván a középiskolások azért vannak otthon, az általánososokkal szemben, mert.......miért is?...szóval mert biztos jó okuk van rá. De akkor ilyenkor a vírus udvariasan visszavonul, amíg megírják a dogát? Vagy mi? Az általános iskolásokat persze teljes mértékben elkerüli, hisz szófogadó ez a vírus.



Istenem, emberek, meddig hagyjuk még hogy teljesen hülyének nézzenek minket...



2021. febr. 22. 12:08
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
71%
Szia, én középiskolás vagyok, szóval nekem van rálátásom a témára. Az online oktatás valóban nem effektív. Sem a diákok, sem a tanárok nem élvezik, nem szeretik. A testvérem, aki általánosba jár, az is érdekes. Minden órán maszk kell, de szünetben a teremben nem, tesi órán nyugodtan egymásra liheghetnek, meg ebédnél is. Akkor mi értelme van maszkozni? Az egész ahogy ezt kezelik, egy vicc. És kedves 5-ös. Komolyan azthiszed, hogy amikor bemegyünk dogát írni, szó nélkül leülünk egymás mellé, távol, megírjuk aztán elmegyünk? Az egyetlen alkalommal, amikor viszontláthatjuk egymást, komolyan azt hiszed, hogy ez történik? Hol élsz te? Elmondom neked mi történik utána. Beszélgetünk :). Mindenki újong, hogy látjuk egymást, kérdezi a másikat hogy van, szüleik hogy vannak, mi újság, hogy bírja a fogságot, mit csinál, hogy ne betegedjen bele a magányba és a bezártságba, rimánkodunk, hogy még valaha láthassuk egymást, ha megunják a folyamatos felesleges hosszabbítgatást. Ja, és tetszik a"Covidot gyűjteni" mondatod. Még én érezzem rodszul magam, hogy fél éve el vagyok zárva szibte minden áldott lélektől, és ha veszem a bátorságot, hogy találkozzam egy barátommal, még én vagyok a rossz? Komolyan? Komolyan ennyire csőlátásod van? Voltatok ti fiatalok? Egy olyan dolog miatt vették most el az egész életünket, ami minket alig, ha egyáltalán érint. És amikor én ezt kimondom, nem semmibe veszem a covidban elhunytakat. Én nem tehetek arról, hogy covidban elhuny bárki is. Ha pedig én tehetek róla, akkor egyetértek a kérdezővel. Minket oltsanak először.
2021. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

#11

23 éves vagyok, egy 19 éves testvérrel. Én is szenvedek, de attól még nem megyek ész nélkül. A barátaimmal online videóhívásban találkozunk. Ha valahol vagyok, fent hagyom a maszkot.

Attól hogy tini az ember, meg nem ösztön vezérelte amőba.

2021. febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
9) Ki akart online oktatást? Ne hazudj. Az én gyerekem biztos hogy nem. Az oltáshoz annyit, hogy én személy szerint nem oltanám be, én csak megkérdeztem, hogyha a legfertőzőbbeknek vannak tartva (hisz azért nem mehetnek iskolába), akkor miért nem az lenne a logikus, hogy elsőként kapják meg az oltást. Elvi hibára világítottam rá csupán. Nem tudom te mit csinálsz, vagy hogy töltöd ezt az időszakot, de nem is érdekel. Amit az én fiam érezhet, te ezt nem vagy képes átlátni, hát te vagy a sötét. Ez vagy érzéketlenség, vagy sima ignorancia. Valamint nem ismerek, és nem is hallottam, olyan tizenéves gyereket, se a fiam sulijaban, se sehol, ahol a korona miatt bármelyikük is lélegeztetőgépen haldokolna. Ha van is ilyen, annyira kis százalék, hogy nem lehet indok, se érv. Csak kinevetteted magad ezzel. A "bezárva" jelzőt a fiam használta valamikor. Ő ezt az időszakot bezártságnak éli meg. De te ezt nem látod át, nem is csoda.
2021. febr. 22. 21:23
 14/21 anonim válasza:
45%
Kedves 12-es, 11-es vagyok. Nyilván én is maszkban megyek ha megyek valahova. Kültéren nálunk nem kell mondjuk hordani, de nem is lenne értelme. Egyébként én is sokat videóhívásozom, de az közel sem olyan, de biztos tudod. Idő után elhalnak ezek a kapcsolatok, legalábbis én ezt éreztem. Az "ész nélkül" pedig nálam azt jelenti max, hogy 1 hónapban egyszer megpróbálok feljönni Pestre, és valamennyi ismerősömmel találkozni, mert kolis vagyok/voltam.
2021. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%

"Ki akart online oktatást? Ne hazudj."


Emlékezzél csak vissza tavaly márciusra, amikor vertétek az asztalt, hogy mi az, hogy még mindig nincsenek bezárva az iskolák, aztán egy csapásra be lettek zárva. Lehet, hogy Te pont nem, de a nagytöbbség mindenképp azt akarta.


"hogyha a legfertőzőbbeknek vannak tartva (hisz azért nem mehetnek iskolába), akkor miért nem az lenne a logikus, hogy elsőként kapják meg az oltást. Elvi hibára világítottam rá csupán."


Az elvi hiba a Te irományod... Nem azért kell a vakcina, hogy NE TERJESSZÉK a kórt, hanem hogy ne dögöljön bele senki. Az influenzaoltásnak is csak egyénileg van értelme, ugyanis ha be vagy oltva és elkapod, akkor nem fogsz ágynak dőlni, de attól még TE, mint FERTŐZÖTT SZEMÉLY, ugyanúgy tovább tudod adni a buszon, a vonaton, a boltban. A másik dolog, hogy úgy is tudod terjeszteni a kórt, hogy Te magad nem vagy beteg, ugyanis a ruházatodon ugyanúgy megtapadnak a vírusok, amiket aztán hazahurcolsz, és ugyanemiatt kell a távolságtartást is betartani -nem mintha átugrálnának a vírusok fél méter távolságból, hogyha erre a végkövetkeztetésre jutnál véletlenül.


"Amit az én fiam érezhet, te ezt nem vagy képes átlátni, hát te vagy a sötét. Ez vagy érzéketlenség, vagy sima ignorancia."


Majd mindjárt gyásznapot hirdetek, mert a gyereked depis lett... Húszmillió+1-féle lehetőség van szórakozásra, kapcsolattartásra HÁZON BELÜL, nem kell a mártírt játszani, mintha modernkori Robinson Crusoe-k lennének a középsikolások. Ráadásul ugyanúgy eljárkálhatnak, mint bárki más, szóval nem kell ez a "jaj, bebörtönözték a gyerekemet néhány nyugger miatt". 3-4 fő ugyanúgy találkozhat házon belül, házon kívül, szóval még személyes találkozásokra is van lehetőség. Persze partikázni nem lehet elmenni az éjszakába, meg látásig vedelni, de talán jobb is így.


"Valamint nem ismerek, és nem is hallottam, olyan tizenéves gyereket, se a fiam sulijaban, se sehol, ahol a korona miatt bármelyikük is lélegeztetőgépen haldokolna. Ha van is ilyen, annyira kis százalék, hogy nem lehet indok, se érv. Csak kinevetteted magad ezzel."


Akkor leírom még egyszer, hátha megérted; azért vannak otthon a középiskolások, hogy NE HORDJÁK TOVÁBB FÖLÖSLEGESEN a vírust. Való igaz, úgy látszik, hogy a fiatal szervezetet kevésbé viseli meg a vírus -már ha nincsenek alapbetegségei, ugye-, de ez korántsem jelenti azt, hogy a későbbiekben ne lehetne így. Sajnos úgy látszik, hogy ez a vírus felettébb gyorsan változik, 1 év alatt már vagy féltucat fajtát tartanak számon, és még messze sem tudunk róla mindent.


Adja Isten, hogy minél hamarabb eltűnjön a vírus, vagy hogy legyen biztos lehetőség az együttélésre, de amíg minden ingatag, addig maradnak a korlátozások.

2021. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%
Gyomrom forog egy pár választól. Gondolom nektek volt fiatalkorotok, így könnyű pofázni. Okoskodni idézőjellel az tud, de normális választ nem tud adni.
2021. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%

Kedves 16-os; miért, a mostani fiataloknak nincs fiatalkoruk? Vagy azt sajnáljátok tőlük, hogy nem mehetnek iskolába? Szomorú tény, tényleg...

Érdekesség, hogy a szülők azt szokták hiányolni, hogy a gyerekükkel nem tudnak elég időt tölteni. Hát tessék, itt a lehetőség, hogy minőségileg tudjatok időt tölteni. De nyugodt szívvel el is lehet menni kirándulni, például. Megismerhetitek a környezeteteket, és ha jön a kobb idő, akár sátorozni is el lehet menni egy pár napra. Sőt, a 16+ éves korosztály akár el is vonulhatna mondjuk egy tisztásra egy sátorozás erejéig, aztán lehetne tábortüzet is rakni vagy valami.

Nem sírni kell, hanem a lehetőségeket keresni. Aki nem találja fel magát, az meg így járt.

2021. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%

Lehetőségek? Ember, a vendéglátó helyek zárva, szórakozóhelyek, éttermek zárva vannak, meg ha így gyülekeznénk, semmi értelme nem lenne ezeknek a korlátozásoknak.

Meg amúgy ugyanúgy folyik a tanítás, csak sokkal minőségtelenebbül, és egészségtelenebbül. Nem hiszem, hogy egészséges 8-9 órát a gép előtt ülni, és tanulni.

Társaságra szükségünk van és kész.

2021. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem teheti meg, mivel tiltja a mostani rendelet.
2021. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Február végén lett fel téve a kérdés. Ha már lepontozni tudsz, dátumot nézhetnél..
2021. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!