Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire érdemes specializálódni...

Mire érdemes specializálódni gépészmérnökön belül? (Részletek alább)

Figyelt kérdés
Jön a szakosodás a SZIÉ-n (most már MATE) gépészmérnökin. Mérnökinformatika CAD-CAM, Energetika, Épületgépész, Gépgyártó, Gépjárműtechnika, Katonai műszaki, Termelés- és minőségirányítás szakirányok vannak. Melyiket éri meg igazán? (Most nem tudom azt a választ elfogadni, hogy "amelyik tetszik", mert egyrészt a jelenlegi tárgyak között sincs olyan, ami jobban érdekelne a másiknál, így nincs, ami egyik vagy másik szakirány felé vinne el, mindegyik egyformán érdekel; másrészt, nem is mutatták be igazán az egyes szakirányokat.) Egy fél információt osztottak meg egyetemen belül, hogy épületgépésznek érdemes menni, mert kezdőként is "veszett sokat" ajánlanak, annyira hiány van belőle. Ez mennyire igaz?

2021. febr. 22. 15:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Sajnos tudom miről beszélek. Pálya elhagyó? Igen, mert az alkalmatlan pályakezdő mérnök tanoncok ki hullanak a munkahelyen, ahogy első évben a műszaki egyetemen.

Szerencsére vannak kivételek, de kevés és ezért van mérnök hiány.

2021. febr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Csak szét kell nézni a munkaerőpiacon. Alig kell most gépészmérnök.
2021. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen a vírus miatt nem nagyon van igény gépészmérnökre, de ez változni fog.
2021. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Vodafonelive ***** válasza:
Már nem azért a pár fillérért, de a professionon rengeteg az álláshirdetés. Az IT és villamosmérnök pozíciókon kívül mutassatok már ilyen szakmát amit hasonlóan keresnek.
2021. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Most főként gépészmérnökiről van szó.
2021. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én energetikai mérnök, épületgépész vagyok és egyetértek a korábbi hozzászólókkal, jól leírták a helyzetet az egyetemeken és az (építő)iparban. Ha nem életcélod, hogy mindenképpen ilyennel foglalkozz, akkor ne erre szakosodj, Gödöllőn nem ezt érdemes választani!


Gépjárműtechnika szakirányt Bánkiról ismerem, nem ajánlom, hacsak nem célod gépjármű felújítással, karbantartással foglalkozni az életben.


Gépgyártás, CAD-CAM-CNC keresett, ilyesmit javaslok számodra, ha nincs egyéb konkrét célod. Ezek a nehezebb szakirányok közé tartoznak, de megéri. Ne csak az legyen a célod, hogy minél könnyebben juss diplomához! Ha esetleg továbbtanulsz MSC-n vagy csinálsz valami hasznos mérnök szakképesítést, akkor is ezekre érdemes alapozni szerintem.

2021. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nevéből ítélve a Termelés- és minőségirányítás szakirány is hasznos lehet, bár ennek kidolgozottsága, színvonala kérdéses lehet. Érdemes érdeklődni felsőbb éves, végzett társaktól is a tapasztalataikról.
2021. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Vodafonelive ***** válasza:

#16-os, nem tudom, hogy ki vagy, de végre más is osztja a véleményemet, ennek nagyon örülök! :)


Amúgy is kedves kérdező. Ha épületgépészetre mennél akkor szeretnél tervezni, végzés után 5 évvel később lennél egyéni vállalkozásban tervező mérnök, rajzoló robot, megmozgat esetleg a kivitelezés ott a műszaki vezetés vagy a műszaki ellenőrzés? Bár az utóbbi kettőhöz szerintem nem szükséges épületgépész szakirány, de a tervezésnél csak és kizárólag az épületgépész szakirányt nézik a kamaránál és azzal tervezhetsz telekhatáron belül.

2021. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat!


Nem annyi a célom, hogy csak "meglegyen könnyen" a diploma. Eddig sem volt könnyű. (Különösen úgy, hogy nem kevés pénzembe került a mecha szigorlat is, külön tanárokkal, mert kissé megkotlott annak az oktatása, de kb minden a covidos helyzet miatt.) Én pont azt szeretném, ha minél jobban megtérülne a befektetett idő és pénz.


Lehet, éppen ezért igazatok van, hogy nem kívánok tervezőrobot lenni, csak akkor nem értem, hogy miért kamuzzák azt, hogy akkor igény van épületgépészre, hogy kezdőként is mesés fizuk vannak. CAD-CAM érdekel jobban, ha nagyon kell mondani valamit (ott ráadásul tanítják a SAP-ot, amit sok álláshirdetésben olvasok), a gépgyártó nehézségét a gépgyártástechnológiában látom, na majd ez után a félév után kiderül, hogy mennyire passzol a lelkivilágomhoz ezeknek a számítása (tanár OK).


Vírus miatt pilótára sincs szükség, azt megelőzően már jelentkezett pilótahiány. Minden műszaki területre igaz ez, de tele van velük valóban a profession, a gépész mindig keresett "békeidőben". Valószínűleg, ha a válság véget ér, megy minden a rendes kerékvágásban tovább.

2021. márc. 1. 15:44
 20/20 Vodafonelive ***** válasza:

Kb. az epuletgepesz specializaciot kiveve majdhogynem mindegy melyikre fogsz menni, a munkahely ahova jelentkezni fogsz ugy is be kell tanulnod, iszonyatosan keves az a munkahely ahol nem favago dolgokat kell elvegezni.

Es nem hulyites, Budapesten vannak cegek pl a KC vagy a TGA ahol sokat adnak kezdo kent kerdes az mennyire fintorogsz a tsebibaba utan meg az ejjelig tarto munkak utan.

Ezzel a papirral a jovoben nem lesz problemad, palyaelhagyo kent is meg fogod allni a helyed sok teruleten.

2021. márc. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!