Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek így orvos?

Hogyan lehetek így orvos?

Figyelt kérdés
Már elég rég elhatároztam, hogy orvos (sebész) szeretnék lenni, és persze orvosnak mennék tanulni. Jelenleg középiskolában tanulok és tanáraimtól kérdeztem, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy orvos lehessek és azt mondták, hogy a tanulmányi eredményemmel nincs gond. De sajnos van egy problémám ami lehet meg fog akadályozni, hogy orvosnak mehessek. Vériszonyom van, a vér látványától elájulok illetve rosszul leszek. Ezt hogyan lehetne megszüntetni?
2010. aug. 17. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Menj bőrgyógyásznak vagy pszichiáternek.

Amúgy sehogy,én is emiatt tanulok most tolmácsnak.

2010. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Hogy a fenébe mehetne bőrgyógyásznak? Vizsgálnak azok olyan randa véres fekélyeket is, hogy nekem ugyan nincs bajom a vér látványától, de attól még én is beájulnék.
2010. aug. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Te miért nem a kérdésre válaszolsz?
2010. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
sehogy ne menj orvosnak, mert a 6-8 év alatt bőven kell vért nézni, arra meg nincs szükség, hogy valakinek az élete azért kerüljön veszélybe, mert a sebésze meginog műtét közben a vér látványától
2010. aug. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 d,jpt L ***** válasza:
77%

Ez olyan dolog, hogy aki nem tud arabul, az ne beszéljen arabul. Hogy akarsz úgy műteni, hogy irtózol a vértől? Itt ember életekről van szó, nem holmi elfoglaltságról. Ez egy felelősségteljes munka, ezt tartsd szem előtt. Mellesleg az orvosi egyetemről is kihullanak azok, akik nem oda valóak.

Próbáld meg, ha ez az álmod, de számolj azzal, hogy nincs sok esélyed.

2010. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha iszonyodsz a vértől, sajnos tényleg nem lehetsz orvos. Vagy összeszeded magad és előbb-utóbb elmúlik, vagy sem. Ez nem belső elhatározás kérdése.

És mindegy, milyen orvosról, szakterületéről van szó, az alapokat tudni kell - és abban ez is benne van.

Ha szeretnél közel maradni a gyógyításhoz, próbálkozhatsz a gyógyszerészképzéssel, vegyészmérnöki dolgokkal is. :)

2010. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
egyetemi eveid alatt nemhogy csak vert latsz meg te magad is kell boncolj vagy emebrt vagy valami kis emlosoket....ha mar az egessegugyben szeretnel maradni, akkor a gyogyszereszet sem semmi...
2010. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Épp most válaszoltam egy hasonló kérdésre, csak ott nem vériszonyról, hanem emetofóbiáról volt szó (a hányástól irtózik).

Neked is azt tudom tanácsolni, amit neki írtam:

Ha tényleg ez az álmod, akkor keress fel egy pszichológust (kórházakban is vannak, akikhez lehet ingyen menni).

Mert sajna ha ez a probléma nem szűnik meg, akkor tényleg nem lehet belőled orvos. Valahogy túl kell lépned rajta.

2010. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
nem akarlak lelombozni, de így sehogy. ha ennyire iszonyodsz a vértől az sehogy sem fog elmúlni, már pedig orvosin rendszeresen fogsz vele találkozni, még ha pszichiáternek készülsz akkor is, mivel első hat évben ugyanazt tanulja mindenki.
2010. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem meg igenis hozzá lehet szokni a vér látványához! Egyetem előtt én is féltem az ilyen beavatkozásoktól, persze sosem ájultam el, de egyszerűen nem bírtam nézni. Amit tudok ajánlani, h nézegess youtube-on ilyen jellegű videókat. Van egy csomó műtét, véres beavatkozás, vérvétel stb. ott. Minden nap megnézel 5öt és előbb utóbb hozzászoksz. Nekem ma már semmi problémám nincs ezekkel. A mostani nyári kórházi gyakorlatomon a legszívesebben a vérvételt csináltam, már abszolút nem zavarnak az ilyen dolgok, sőt nagyon is élvezem :D
2010. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!