Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi mindent szerezzek be...

Mi mindent szerezzek be egyetemre, és miből mennyit?

Figyelt kérdés

Anglisztikát fogok tanulni. Mennyi füzetet vegyek, és miből kell még vennem?

És még egy kérdés: tankönyveket fogunk-e kapni, és ha igen, azok kb mennyibe kerülnek?


2010. aug. 19. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sört, óvszert, sokat.


A tankönyveket neked kell majd megvenned. Általában az első előadáson elmondják, hogy milyen könyv ajánlott az adott tárgyhoz.

Spirálfüzetet vegyél, kb annyit amennyi tárgyad lesz. Az sem baj ha veszel 20 darabot, ha sok akkor majd elhasználod következő félévben.

2010. aug. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már elvégeztem az anglisztikát, de egyetlen füzetet sem használtam. Mindig külön lapokra írtam, és azokat gyüjtöttem össze.


Ami a tankönyvweket illeti, a tanárjaidtól függ, kell-e. Valaki nem használ egyáltalán tankönyvet, vlaki meg kettőt is. És sajnos az angolos könyvek eléggé drágák szoktak lenni (4-5 ezer), de szerencsére a nyelvgyakorlaton kívül más tárgyból nem nagyon kell tankönyv. Inkább fénymásolgatni szoktak.

2010. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte minden tantárgyhoz vettem füzeteket, később átálltam arra, hogy lapokra jegyzeteltem, amiket külön dossziékban lefűztem.


A könyveket az első órákon mondják majd a tanárok. Beláthatatlan, hogy mennyibe kerül :) úgyhogy nem is kell mindent megvenni. Van, hogy a tanár saját könyve kapható az egyetemi jegyzetboltban, és az kell. Ha jó a könyvtár, akkor ott minden meglesz. A több ezer oldalas irodalom szöveggyűjteményeket nem feltétlenül kell megvenni. :)


Szóval majd az első egy-két héten kiderül. Többet azért nem tudok mondani, mert mindenhol mást kérnek.

2010. aug. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig annyi füzetet veszek, ahány órám van az adott félévben. Én jobban szeretem ezt, mint a külön lapokat.

Könyvet "kapni" nem fogsz, órán meg majd úgyis elmondja a tanár, hogy milyen könyveket lenne jó elolvasni, de szerintem általában felesleges megvenni, inkább könyvtárból kivenni jobb.

2010. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!