Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vidéki diákként hány forintból...

Vidéki diákként hány forintból jönnék ki Budapesten havonta? Egyetemisták pls help

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a kérdésem, hogy vidékiként ti mennyiből jöttök ki Budapesten egyetemistaként. Ingyenes szakkoliba jelentkeznék, ezzel számolok. Kétszer jönnék haza, az egy tizes. Emellett az is érdekelne, hogy milyen ösztöndíjlehetőségek vannak elsőéveseknek (meg amúgy is). Főleg NKE-s diákok véleménye érdekel az utóbbival kapcsolatban, de bárkinek bármilyen ötlete, tippje, tanácsa van, megköszönöm, ha megosztja velem!:)

2021. márc. 20. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
NKE-n melyik kar?
2021. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hadtudományi és honvédtisztképző nemzetközi biztonság-és védelempolitika
2021. márc. 20. 21:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én NKE-s vagyok, másodéves, ÁNTK, szakkolis, de ezt az ingyenes szakkolit életemben nem hallottam még. Elárulod, hogy ez micsoda?


Egyébként, kaja nyilván a fogyasztásod függvénye, mondjuk 25 és 50 ezer között.

Koli 22 000/ hónap.

Ösztöndíj:

I. félév: Szociális, de ehhez az kell, hogy az egy főre eső jövedelem alacsony legyen a családodban - kb 56 000 ft/fő, efelett nem kaphatsz. Ez havonta jár, 15-45 ezer, rászorultság függvényében.

Ha viszont nagyon alacsony, akkor kérhetsz külön támogatást, az egyszeri összeg.


II. félév: Szociális, tanulmányi.

Ha csinálsz valami extrát, pl HÖK, akkor közéleti ösztöndíj, az is havi párezer forint.

Tanulmányi, ha kapsz, akkor havi 15-25 ezer, 5 hónapig jár.

Ha szakkollégista vagy, akkor pályázhatsz arra is, az egyszeri 20-30 ezer forint. De ehhez már csinálni is kell valamit, azért pusztán a tagság miatt nem fizetnek.

Kb ennyi, másodévben több lehetőséged lesz, ha első évben odateszed magad (szakkoli, tanulás, HÖK, sport, TDK, ilyesmik).

2021. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Még ami eszembe jutott, az pl a tankönyvek- na ezeket nem nagyon kell megvenni, elég a pdf verzió, vagy a könyvtár.

Ha a belépőkártyádat elhagyod, az is kb 2000 ft a pótlásra.


Ha van bármi kérdésed írj nyugodtan, én ugyan nem biztonságpolitikát tanulok, de vannak onnan barátaim és egész jól belelátok a szakba.

2021. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
RTK-n van ingyenes szakkollégium.
2021. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

RTK, HHK katonai szakjain valóban ingyenes, és kötelező a sima koli első évben.

A szakkoliba viszont be kell jutni, ami kb októberben esedékes, addig hol lakik a kérdező?

#3, 4 vagyok.

2021. márc. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Rtk szakkoliba most volt 10.ig a jelelentkezési határidő és már elsősként is lehet jelentkezni így a következő tanévkezdésre megiskapja a helyet.

#5 voltam.

2021. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az RTK-n csak első félévben ingyenes a koli, utána 22 ezer/hó. Nekem az ösztöndíjam általában 36-38 ezer forint / hónap + félárva vagyok, így a 37 ezer forintos árvaellátással elboldogulok. Kaját tudsz kérni, az jár, elsőben naponta 3, utána csak ebéd azt hiszem. Nekem az le volt mondva. A kolit én fizetetm + telefonszámlám + bérlet, néha alkalmi melókat vállaltam. Mondjuk én elég takarékosan tudok bánni a pénzzel, még félre is tudtam rakni a 70 ezer forintból.
2021. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tisztjelölt vagy, akkor az RTK-n pl nem kaphatsz szociális ösztöndíjat. Ide járok, ha van kérdésed, írj! Előző voltam.
2021. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Idejöttünk RTK-sok közbe a kérdező meg HHK-ról kérdezett :D
2021. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!