Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz, ha pont érettségikor...

Mi lesz, ha pont érettségikor kerülök karanténba?

Figyelt kérdés
Mi lenne abban az esetben, ha pont az érettségi idejében neadjisten lebetegszik valamelyik családtagom, vagy én? Ebben az esetben már csak a következő vizsgaidőszakban vizsgázhatnék?

2021. márc. 22. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igen
2021. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Engedéllyel úgy tudom, hogy az írásbeli kiváltható egy szóbelivel, tehát 2 szóbelit kell csinálni. Én is ettől tartottam októberben, mikor megvolt az írásbelim nem mentem 2 hétig szinte sehová nehogy szóbelire lekaranténozzanak, mert azt már nem lehetett volna kiváltani.
2021. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez csak akkor igaz, ha lesznek szóbelik. Egyelőre benne van a pakliban, hogy nem, és akkor ez a lehetőség sem áll fenn, tavaly sem volt.

Akik tavaly pont akkor kerültek karanténba, azok nemes egyszerűséggel fogalmazva megszívták.

2021. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom erre vonatkozó döntés még nem született meg. Jelenlegi állás szerint tervezik a szóbeli vizsgák lebonyolítását, viszont döntést még nem hoztak speciális esetekről, amikor valaki karanténban van. Így biztosat nem lehet még állítani, de biztos fognak erről is hamarosan dönteni.
2021. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, viszont azért írtam le, mert eddig még nagyon ragaszkodnak hozzá. Valamint nem tudom, hogy magyar rendszerben lehetséges volt e, viszont én egy két tárgyat idegennyelvű rendszerben írtam itthon és annak meg voltak tartva a szóbeli részei. Valamint vannak olyan esetek is, hogy valaki írásbeli alól eleve felmentett, annak ígyis úgyis szóbelije volt tavaly is. Látok rá esélyt, ha valaki kérvényezi, akkor tehet szóbeliznie, ha írásbelin karanténban van, persze ez csak feltételezés, ahogy a szóbeli elmaradása is.
2021. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ez mind igaz, de tavaly külön megtiltották az igazgatóknak, hogy szóbelit engedélyezzenek azoknak, akik betegség miatt lemaradtak az írásbeliről. Csak a mentesítetteknek volt szóbeli a magyar rendszerben.

2021. márc. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem, akkor csak reméljük, hogy meg lesz tartva minden rendesen.
2021. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!