Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha leérettségizek, és kihagyok...

Ha leérettségizek, és kihagyok akár három-négy évet is, tovább tanulhatok egyetemen ugyanúgy?

Figyelt kérdés
tudom, hogy szoktak kihagyni emberek egy-két évet mielőtt elkezdik az egyetemet, de ha ez megtörténik, akkor miután bele akar vágni, minden ugyanúgy megy, mintha most érettségizett volna? nyilván akár ugyanúgy hogy megvan a nyelvvizsga meg minden. nem igazán vagyok jártas a témában, és ez most igazán érdekel.

2021. márc. 25. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha megvan az érettségid, onnantól kezdve bármikor jelentkezhetsz, csak arra jell figyelbed, higy amikor jelentkezel, akkor az aktuális félteleknek megfelelj (pl. adott tárgy(ak) ból emelt érettségi, nyelvvizsga (ha kell), stb.).
2021. márc. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2021. márc. 25. 00:41
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Én nem ajánlom, hogy kihagyj egy évet.

Saját példámból kiindulva mondom, hogy jelentősebb kihagyás után az agyad elszokik a mindennapi seggeléstől és nagyon nehéz visszarázódni. Nekem sem sikerült, ezért vagyok most asztalos 430 pontos érettségi eredménnyel.


Persze így utólag nem bosszankodom mert szeretem amit csinálok és jól is keresek de ha mindenképpen egyetem a célod azt tanácsolom ne habozz mert minél tovább vársz, annál nehezebb lesz visszaülni az iskola padba.

2021. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!