Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóltál már be tanárnak? Ha...

Szóltál már be tanárnak? Ha igen mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Én ma anonimon, modtam azt h soha nem volt szimpi. De kiderült,h mégsem volt az olyan anonim. Tudtam h ki vagyok🥶 már félek, hogy fog hozzám állni. Kajak bánom már és nem gondoltam komolyan, a magyarászkodás nem segített stb...
2021. márc. 25. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondok neked valamit: Jól tetted, és ne bánd! Komolyan mondom, hadd tudja a penésszelet-képű, hónaljszájú tanárod, hogy ki van a tököd vele! Én is szóltam már be tanárnak. És nem azt mondom, hogy ez a követendő példa, de van az a szituáció, amikor érdemes neki beszólni. Tanárúr az alany, aki azért adott beírást, mert óra előtt kiköptem a rágóm a szemetesbe. Megmondam neki óra után, hogy engem nem érdekel, miért ad beírást, de felhívtam a figyelmét arra, hogy ahogy ő is engem, úgy én is tiszteletlennek tartottam őt. 19 évesen azért már nekem is lehet szavam úgy gondolom. Egyébként nem ordibáltam vele, nem voltam feszült, nem káromkodtam előtte, igazából úgy beszéltem vele, mintha veled leülnék kávézni mondjuk és beszélnénk valamiről. Normálisan, választékosan, érthetően elmondtam az észrevételem neki, eleinte próbálta az önbizalmamba belevágni a kést, de utána ő is látta, hogy értelmileg más szinten vagyok hozzá képest (csak semmi nagyképűség!). Szóval igen, szerintem nem elítélendő, ha beszólsz egy tanárnak, de azt tedd korrekten, hogy ne keletkezzen támadási felület rajtad. Szerintem korrekt voltál, ha erre megsértődik, legfeljebb leülsz vele és megbeszélitek az ébredező konfliktusotokat.


20/F

2021. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

#1-es - Penészszelet képű, hónaljszájú?

Ezt egy másik emberről?

És te vagy nagyra az értelmi színvonaladdal?

Okké... :DDD


Kérdező, a stíluson múlik minden. Ha valóban csak ennyi hangzott el, vagy legalábbis ilyen stílusban ("sosem volt szimpatikus"), esetleg normálisan meg is indokoltad (halkan motyog, mindig késik, nem javítja ki a dolgozatokat, nem csípem a gyerekkori történeteit, túl sokat/keveset követel stb.) azzal senkinek nem lehet problémája, neki sem lesz, hidd el. Ha viszont a megjegyzésed személyeskedéssel, arrogáns-lekezelő hozzáállással és/vagy alpári stílussal párosult, az már más. Az valóban kellemetlen.

2021. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 <- Pfff... Megragadtad a lényeget barátom :D . Senki nem mondta, hogy értelmes vagyok, tehát még szövegértési problémáid is vannak úgy látom. Azt mondtam, hogy abban a közegben a tanárommal korrekten és értelmesen jártam el hozzá képest. Nem azt mondtam, hogy értelmes vagyok. Ez a két jelző pedig csak hasraütésszerűen jött nekem, mert fel akartam lelkesíteni a kérdezőt, hogy igenis ne szégyellje, de legyen korrekt. Egyébként nem szándékozom veled vitázni, csak tisztáztam a gondolataim, mert komoly félreértéseket véltem felfedezni az irányodból. Te se ismersz engem, és én se téged, ezen kívül nem sértődtem meg rád. Nem tehetsz róla, hogy nem ismersz személyesen és egy pár soros üzenet alapján ítélsz meg. Ha megfogadsz tőlem egy javaslatot, próbálj kevésbé ítélkező lenni másokkal szemben, mert ez esetben semmi következménye nincs ennek, de máskor megütheted ezzel a bokád. Jóindulatból írom, mert én is ítélkező voltam korábban és párszor rácsesztem. Én nem foglak elítélni, hanem abban bízok, hogy ha egyszer véletlenül találkozunk személyesen a véletlennek köszönhetően, akkor tudunk egyet kávézni és beszélgetni valamiről :)
2021. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Csak úgy első látásról itéltem. De mikor elöszőr meglàttam, igazából jó véleményem volt róla. És mem tudom,mi lehet rajta nem szimpi. Csak egyszerűen leírtam, mert ez olyan "menő" Ha beszólsz egy tanárnak.

De tanultam belőle, h mégsem olyan jó. És semmi értelme. Hisz erre sem volt semmi jogom és az indokom sem volt értelmes.

2021. márc. 25. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát akkor ennek semmi értelme nem volt... Azt hittem volt köztetek nézeteltérés, vagy ilyesmi... Tanárnak nem illik menőségből beszólni, de igazából senkinek se. Ha a helyzet úgy hozza, akkor el lehet valamit sütni, ahogy én is elsütöttem, de... nem is tudom, én azt hittem azért többről van itt szó...
2021. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy fogtam fel, h tanultam belőle, de ápr. 12-19 én megyünk vissza suliba. Szerintetek emlékezni fog még rám? 😆 napi szinten tesz ki videókat tiktokra és ugye mellette tanár, so sok dolga lehet. Viszont nem sértődik meg, de azért ha egy tanítványa beszól (aki am nem is egy nagyszájú) arra lehet emlékezne?
2021. márc. 26. 07:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szóltam már be, jogosan, szemtől szembe, órán. Egyszerűen nem tartott órát, és míg ez pár embernek tetszett, nekem sértette a jogaim és természetesen szóltam érte. Erre rengeteg alkalommal sor került.

Év végén a tanár iskolát váltott, de egy év kihagyás után visszatért.

2021. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!