Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt biológia érettségi...

Emelt biológia érettségi tapasztalatok? Esetleg emelt angol érettségi tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hogyan készültök/készültetek rá, milyen volt?

2021. márc. 26. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Emelt bioszról tudok nyilatkozni. Több tankönyvből tanultam és az érettségi előtt 3-4 hónappal újraismételtem az anyagot és elkezdtem korábbi érettségi feladatsorokat oldogatni,az segít a legtöbbet az utolsó hajrában. Az írásbelit izgalmasnak tartottam, volt amitől megijedtem, de abban a 4 órában bőven volt időm értelmezni és megoldani a feladatokat. A szóbeli is pozitív élmény volt nekem, jó tételt húztam és a vizsgabizottság is segítőkész volt, ha valamit kihagytam rákérdeztek, habár nagyon komolynak és szigorúnak tűntek, de rendesek voltak és szerintem korrektül pontoztak.
2021. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Emelt angolról tudok tapasztalatokat mondani, írásbeli felkészüléshez érdemes megcsinálni az előző évek feladatlapjait, hogy az agyad ráálljon a feladattípusokra. Szóbelihez szükséges, hogy mindenről tudj beszélni, meg persze, hogy tudj folyamatosan beszélni. Itt mindenképpen érdemes egy beszélgetőpartnert találni, akivel lehet gyakorolni. Ezek mellett nézd meg, hogy milyen témák vannak, és olvasgass az adott témákban cikkeket (amit ajánlok: Guardian, Vox), illetve nézz videókat/filmeket/sorozatokat a témáról. Ezzel lesz egy háttértudásod, és rögtön kezdheted úgy a felelést, hogy "I've seen a documentary about this topic.../I actually read an article about this topic...". Ha egy olyan témát kapsz ki, amiről abszolúte nem tudsz semmit mondani, tereld át a szót egy olyan témára, ami valamelyest azért kapcsolódik az eredetihez. Nem olyan nehéz, nem kell félni :)
2021. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!