Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A lakhelyetek közelében vagy...

A lakhelyetek közelében vagy a lakhelyetektől távol jártok egyetemre? Miért így döntöttetek?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakhelytől távoli egyetemet választottam.

Budapesten lakom. Most így egyetemvárosba járok, sokkal barátságosabb, mindenki új ember számomra, kollégiumban lakhatok/lakhattam (ez nekem hozzátartozik az egyetem- érzéshez) Az emberek nyitottabbak, minden közel van mindenhez, gyönyörű a város.

Egy percre sem bántam meg. Annyi a hátránya, hogy most online oktatás idején nehezebb találkozót összehozni velük.

2021. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen helyen van a szakom az országban, tőlem kb 1 óra tömegközlekedéssel. Nem volt más opcióm, mint viszonylag közeli egyetemet választani.
2021. márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A választott szakom ugyan több helyen is van az országban, de a lakóhelyemhez Pest van a legközelebb, pedig odáig is kell kb. 2 órát utazni. De a többi messzebb lenne, ezért ez mindenképpen egy pozitívum volt az egyetem kiválasztásánál.

Az kevésbé érdekelt akkoriban, hogy más barátaim, ismerőseim hova mennek egyetemre, de szerintem én jól jártam vele, hogy voltak, akiket már ismertem Pesten.

Ezen kívül pedig az egyetem "hírneve" is vonzott, de igyekeztem utána nézni annak idején, hogy valóban ez-e a legjobb döntés. Bár akkor még nem lettem volna ellene jóval messzebb található egyetemnek sem, utólag abszolút nem bánom, hogy így döntöttem, és nem csak a város miatt. Korábban soha nem volt honvágyam, pedig több helyen is jártam, de az egyetem alatt mindenképp szükségesnek éreztem, hogy hetente hazamenjek. Ez az ország másik feléből jóval nehezebb lett volna. A képzést pedig úgy szeretem, ahogy van, úgyhogy tényleg nem bántam meg semmit.

2021. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem a hely nem számított, arra az egyetemre mentem ahol a legjobb az oktatás azon a szakon amit tanulni akartam
2021. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Én a legközelebbi egyetemet választottam, de már megbántam. Mikor jelentkeztem úgy voltam vele, hogy végülis tök mindegy hol tanulok, mert az egyetem az egyetem. A véglegesen kiválasztott egyetem szimpatikus is volt és akkor nagy plusz pont volt számomra a közelsége (pl. ha nem kaptam volna kollégiumot, akkor be is tudtam volna járni), de ezt leszámítva nem foglalkoztam a várossal, az adottságaival stb. Igazából az egyetem maga tetszett végül (a szak, a tanárok, az órák stb.), de pont a város az, amiben picit "csalódtam". Nagyon szép vidéki egyetemváros, hangulatos, aranyos és ebből a szempontból szerettem is ott lakni. Az is egy tök jó dolog, hogy könnyedén haza tudtam járni bármikor vonattal/busszal és nem kellett órákat utazni. Viszont azt éreztem, hogy nagyon kevés lehetőség van ott pl. diákmunka vagy gyakornoki munkák szempontjából, az érdeklődési körömnek megfelelő programokat és közösségeket sem nagyon találtam, egy idő után már nem volt túl érdekes és izgalmas számomra. Úgyhogy a mestert már egy budapesti egyetemen szeretném majd csinálni, de igazából itt sem a távolság a szempont, hanem inkább a több lehetőség.
2021. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakhelyemtől távolit. Fejér megyei vagyok és Szegeden tanulok, három óra busszal.


Sokáig Pest volt a másik opció, hiszen nagyobb egyetemvárosok közül az van a legközelebb, nincs két óra az út busszal, a képzés ugyanúgy színvonalas. Azonban a lakhatást, bejárást nehezen tudtam volna megoldani. Kollégiumba valószínűleg nem vettek volna fel (nálam rosszabb szociális helyzetben lévő barátnőmet nem vették fel), az albérletek sokkal drágábbak, mint Szegeden, a bejárás pedig sok időt vett volna igénybe. Végül azért választottam Szegedet, mert több rokonom ott végzett, mindenki nagyon szerette és a nyílt napon is teljesen meggyőzött a város és az iskola is. Nem kizárt, hogy például a mesterképzést esetleg Pesten csinálom, hiszen nagyobb város lévén több a munkalehetőség, és akkor már szeretnék teljes munkaidőben dolgozni, a képzést indítják ott is, de egyáltalán nem bánom, hogy ezt választottam, nagyon szeretem a helyet.

2021. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Budapesti voltam, és budapesti egyetemre mentem. Ez a legjobb az adott területen, az sem volt kérdéses, hogy felvesznek-e, így nem is jött szóba más.

Szerettem is a szüleimmel lakni, de végül egyébként úgy alakult, hogy a második évtől kollégista voltam.

2021. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%

a várososmban is volt az a szak, viszont önállóságra, új környezetre, szülőktől való távolságra vágytam, így inkább budapestre mentem

nem bántam meg, sőt...csak most érzem egy kicsit a hátrányát, hogy mindenki szétszóródott

2021. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még Budapesten laktam, amikor Bécsben jártam doktori programra. Azért választottam Bécset, mert nagyon jónevű egyetem (ami még fontosabb: egy nagyon híres témavezetővel), és Budapestről meg tudtam oldani a hetenkénti kijárást. Nem tudtam volna kiköltözni, mivel ide kötöttek a gyerekeim és a munkám.
2021. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!