Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csoportmunka gond, hosszabb...

Csoportmunka gond, hosszabb kifejtés lent..?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire van jó kategóriában a kérdés, ha nem, elnézést!


Egyetemen van egy tárgyunk, aminél minden héten csoportmunkát kapunk, amit határidőre kell leadnunk, majd be is mutatnunk. Viszont a csoport fele eddig még szinte semmit sem csinált. 1x tettek bele bármit is, de az meg sem közelíti a mi munkánkat mennyiségben és minőségben. Egyik alkalommal kicsit határozottabban felléptem és közöltem, hogy most viszont mindenkinek dolgoznia kell. Akkor is talált az egyik nem dolgozó kibúvót az utolsó pillanatban.

Már kevesebb, mint a fele van vissza a szemeszternek, de már nem bírom. Minden héten beleölök egy csomó időt a feladatba, a részemet elő is adom, de vannak páran, akik egyiket sem teszik meg, de a pontokat ugyanúgy kapják, mint mi.

Többször beírtam monológokat a csoportba (nem bunkón, nyugodtan kifejtettem, hogy ez nem nevezhető csapatmunkának, kommunikáció sincs jóformán köztünk, és nyomatékosan kértem mindenkit, hogy kezdjenek el dolgozni). De nem értem el vele semmit sem. Csak megnézik, semmi üzenet vagy reakció rá. Azt nem tudom, hogy elgondolkodnak-e rajta, de már lassan ezt is megkérdőjelezem. Egyszerűen képtelen vagyok elérni, hogy dolgozzanak, nekem meg már elég, hogy lelkiismeretesen dolgozom, ők meg lógatják a lábukat.

Csoportot már nem tudok váltani, valamint, ha innen kilépek, akkor az év elején elmondottak alapján 2x-3x ennyi munkát kapnék "büntiből".

Rengeteget idegeskedek ezen a tárgyon, mert 0 a csapatmunka, és kommunikáció is. Mindig az utolsó pillanatban lesz teljesen kész és akkor is érződik, hogy akik dolgoznak is, nem tesznek bele mindent. Órákon meg látom a többiek munkáját és szégyellem magam, hogy bezzeg a miénk.. Maximalista vagyok, ezt aláírom, de közben a többiek hozzáállásban is akad gond.

Mégis hogyan tudnám őket munkára bírni? Vagy egyáltalán mégis mit tudnék ilyen helyzetben tenni?

Köszönöm szépen előre is a segítő válaszokat!


2021. ápr. 11. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Változtatni nem tudsz rajtuk, én is hasonló cipőben járok, úgyhogy megértem. Már nincs sok vissza a félévből, bírd ki. Legalább van, aki valamilyen szinten dolgozik. Egy év múlva már a múlt lesz ez a feladat, engem ez bíztat a mienkkel kapcsolatban.
2021. ápr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tanárnak kellene szólni, mellékelve a képeket és üzeneteket. Maximum nem reagál semmit, de legalább tudna róla.
2021. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Sajnálom, hogy neked is ilyen gondod van és kitartás kívánok hozzá! Megpróbálom kicsit derűsebben nézni a helyzetet.

2021. ápr. 11. 19:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennél már csak az volt a rosszabb, amikor 4-es csoportokban vizsgáztunk és mivel az egyik lány rosszul indította a tételt így mindnyájunkat megbuktattak. Ez ugyanannál a tanárnál kétszer is előfordult velünk.
2021. ápr. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ebbe még belegondolni is rossz! Sajnálom, hogy ilyenen ment el a vizsgátok, ráadásul többször is. Nagyon nem egy fair dolog..
2021. ápr. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!