Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Könyvek teljes megértése?

Könyvek teljes megértése?

Figyelt kérdés

Heló, a kérdés afelé irányulna hogy mások/más egyetemisták ti könyvekből teljesen megértitek az anyagot?

Nálam baromi sokszor gondot okoz ez és nem tudom, hogy én vagyok funkcionális analfabéta vagy tényleg elég szarul van megírva pár könyv?

Az elméletileg magyarázó levezetések is olyanok, ha tudod akkor baromi jó mert átsuhansz felette ha meg nem érted vagy nem tudod mit kellene belőle látni akkor meg abból meg az életben nem jössz rá.

Kis off. Mondtam ismerősnek amire ő is kb ugyan ezt mondta, hogy sokszor ezek a könyvek baromira érthetetlenek. Egy másik ismerősnek eldobtam egy könyvet aki szintén nem igazán értette a dolgokat belőle.

Tehát a kérdés, hogy én/mi vagyunk ilyen analfabéták vagy ez tényleg egy "probléma"?



2021. ápr. 12. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem könyv függő. Általában netről tanulok pont ezért, a könyvet csak mint tananyag követem, mert a legtöbb könyvünk érthetetlen vagy túl sokat kéne rajta filóznom.

Szóval szerintem nem veled van a baj, szimplán ilyenek ezek a könyvek. Na meg mindenki más, az hogy pár embernek érthető a könyv, nem azt jelenti, hogy te buta vagy, szimplán csak máshogy érted meg a dolgokat.

2021. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én azt vettem észre, hogy minden szerző egymástól majmolja a könyvet. Értsd, megjelölik a forrást és kb egy az egyben átmásolják a dolgokat.


Volt olyan, hogy 2-3 könyvben ugyan azt a magyarázatot találtam meg ugyan arra a dologra. Ergó ha nem értetted meg valahonnan akkor "sehonnan".


Kicsit el vagyok keseredve emiatt, mert tényleg nem tudom mit kéne gondolnom. Hogy mindenki megérti ezeket csak én nem (meg páran akiket megkérdeztem) vagy igazából a baromi okos emberek maguknak írnak könyveket amik.

Viszont bármelyik is igaz, elég szomorú ez így, hogy elméletileg könyvekből lehetne megszerezni a tudást, csak a nyelvezet olyan, hogy abból egy nem teljes mértékben hozzáértő nem sok mindent szed ki.

2021. ápr. 12. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen sajnos nem tankönyveket írnak általában, hanem olyan átfogó műveket, amelyek nem a tanuláshoz, hanem inkább kutatáshoz valóak.

Így érthető, hogy egyszeri hallgatóként a legtöbb ember nem érti a megfogalmazást. Azt én is tapasztaltam már, hogy a szerzők egymásra hivatkoznak keresztbe-kasul, de új információt nem feltétlenül adnak hozzá.

Ezért jó egy jó jegyzet, vagy diasor, esetleg ha olyan, akkor magyarázó videók a youtubeon.

2021. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!