Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire szigorúak érettségin...

Mennyire szigorúak érettségin a felügyelő tanárok? Próbálnak segíteni?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak?

2021. ápr. 15. 20:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%
Nekem anno 1 pont kellett volna a 4es matek érettségihez. Aztán vhonnan elővarázsolódott az az 1 pont és meglett a 4es. De már részletekre nem emlékszem, hogy mikor javították át, csak hogy finoman utalt rá a tanár, hogy ne jelezzem a furcsaságot.
2021. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Te hogy tudnal segiteni egy fel osztalynyi diaknak, ha azt se tudnad, milyen kerdeseik vannak?
2021. ápr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Azért nem olyan nehéz. Beállsz a gyerek háta mögé és elolvasod. Vagy pedig megkérdezed. De amelyik tanár segít, hidd el, hogy megoldja.
2021. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Vagy megszívja a gyerek, ha csupa jóindulatból, de mégis hülyeséget mond a másszakos tanár. :D
2021. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne nézzük már annyira hülyének a (más szakos) tanárokat. A törit ők is tanulták, mégha nem is mindent ugyanúgy, Rákosi és Kádár idején azért jó néhányuk élt már vagy pedig nemrég tanulhatta ő is az iskolában... Vagy az Unió és az ország politikájára vonatkozó dolgokat is simán tudhatja, sőt akár egy Mária Teréziát is... Matekból is, ha tudja használni a függvénytáblázatot vagy jó volt matekból, esetleg nemrég járta ki az egyetemet (még viszonylag közel van a gimi) az eddigi tudása és tapasztalatai alapján biztos tud segíteni. Egy biosz, kémia, fizika nehezebb ügy már, de a nyelvek is olyanok, hogy a többség angolul és németül beszél vagy tud valamennyit. Ahol van orosz, ott ha idősebb (71-72-es születésűek és előtte), ők egész jól megtanultak oroszul. A többire nem mernék fogadni, az infónál szerintem tényleg nem tudnának segíteni, de azért a főbb tárgyakhoz szerintem értenek. És nyilván nem 5-öst írna a gyereknek, csak hogy csusszanjon át (gondolom). Azt se felejtsük el, hogy a tanárok nem buták, sokuknak 2-4 diplomája is van, például jogi karról, közgáz... vagy olyanokat is tudok, akiknek előtte volt szakmája és csak később váltott a tanárságra. Szóval ennyire ne általánosítsunk, vannak képzett és képzetlen tanárok is.
2021. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
Meg vannak olyan tanárok is, akik vannak annyira erkölcsösek, hogy betartják és betartatják a szabályokat. És ők vannak többségben, úgyhogy nem kéne arra bazírozni, hogy majd a felügyelőtanár segít.
2021. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%
Normális tanár betartja a szabályokat. Nehogy már ne tudd megírni magadtól. Ezt hogy gondoltad? Egyébként nem szakos tanár van bent.
2021. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%

Annyira szigorúak,hogy osztályból máshol volt a srác,1.5re állt matekból,de azért majdnem 4es érettségit írt🤣 (lemásolta egy másik osztálytársunkról)

Egyébként tényleg be kéne tartani,marha idegesítő tud lenni,amikor nem hagynak békén. Meg a nagy váltásoknál ugye ez tényleg függ,mert nálunk is hol szigorú jött,hol azt mondta,hogy csak halkan legyünk a többi nem érdekli.

2021. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%
De azt elfelejtettem hozzátenni,hogy segíteni nem segítenek,nálunk nem is értettek azokhoz a tárgyakhoz,tényleg,úgyhogy mindenhogy a diákon/diákokon múlik,mert szerintem több helyen így van. A javítás meg megint egy más dolog,ugye az is tud segítség lenni.
2021. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
26%

A kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy szabad-e vagy sem, nyílván ezt ő is tudja,mert hivatalosan így van, de igen, vannak olyan helyzetek amikor a tanárok megpróbálnak segíteni neked, hogy ne bukj meg. Én is idén érettségizek, azt mondták ne használjuk ki a helyzetüket, de egy igaz hamisos feladatnál utólag tudnak segíteni, vagy valami hasonló feladatnál. Nálunk minden évben segítik az érettségizőket, most viszont különösen a helyzetre való tekintettel. És itt nem arra kell gondolni, hogy hú odamegy hozzád és megmondja a jó válaszokat, hanem hagyja hogy összedolgozzatok vagy egy-két segítséget elárul az osztálynak.


Az viszont igaz, hogy ne erre alapozz, mert annyi mindent nem fognak elárulni neked, maximum ha a bukás szélén állsz. Én is készülök, tanulok rá.

2021. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!