Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom nevetségesnek...

Csak én gondolom nevetségesnek azt, hogy valaki végez egy egyetemen és utána egyből elmegy tanítani?

Figyelt kérdés

Volt egyetemen ahová jártam nem egy volt szaktársamat felvették egyből ugyanoda tanárnak. Ezek persze jó tanuló emberek voltak, de nekem nagyon visszás az, hogy soha nem éltek a piacról, nem dolgoztak ügyfeleknek, nem teljesítettek megrendelésre semmit, hanem nulla gyakorlati tapasztalattal felveszik egyből tanárnak, hogy a pusztán elméleti tudását átadja.

Médiasuli egyébként, nem tudom, ez máshol is van-e így, szerintem ezt nem lenne szabad engedni.



2021. ápr. 16. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
99%
Akiket én ismerek azok mind olyan tárgyakat oktattak, amikre nem volt jelentkező. Nem optimális, az biztos, de amit ő tanult a tárgyból azt ugyanúgy át tudja adni a hallgatóknak. Ennyi erővel akkor egyetemista ne korrepetáljon, mert nincs valós gyakorlati tapasztalata és hasonlók. Érted.
2021. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha jó tanulók voltak, akkor a tanárok már ismerték a képességeiket, miért ne taníthatnának?
2021. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Mit gondolsz a megbízott gyakorlatvezetőkről, demonstrátorokról, akik még csak nem is végeztek, de már tanítanak?
2021. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3 - azt, hogy aki tanárnak tanul, az tanítson egyetem után.

Minden más esetben éljen meg először a piacról, azután esetleg tanítson.

Szerinted normális, hogy valaki operatőröket képez, miközben kb. az egyetlen munka, amit fel tud ezzel kapcsolatban mutatni a vizsgafilmje?

2021. ápr. 16. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok a #3-as, de feltételezem ez valamilyen alapképzés, ahol a módszertanon van a hangsúly. Szerintem te magad is le tudnád adni ugyanazt az anyagot, mint a tanárod, ha jó vagy a tárgyból.
2021. ápr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Ahova én járok, ott a tanárok egy része phd hallgató, akik a mester után egyből tanítanak. Azt azért érdemes hozzátenni, hogy ők dolgoznak is amellett, mert a doktori ösztöndíjból éhen lehet halni. Gazdasági irány egyébként.
2021. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha ez így lenne (orvosi), akkor 30-49 év alatt kipusztulna az egyetem, tekintve hogy senki nem jönne vissza.
2021. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!