Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Május 10-ei további iskolanyit...

Május 10-ei további iskolanyitással együtt a középiskolásoknak is lesz lehetősége otthon maradni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az alsó tagozatos általános iskolásoknál a szülő kérésére van lehetőség arra, hogy az adott diáknak ne kelljen bemennie iskolába.


Jelenleg 10. évfolyamba járok, azonban nem érzem úgy a jelenlegi helyzetet, hogy biztonságos lenne nekem iskolába menni. Nővérem terhes, és próbáltam magamat a lehető legjobb módon elizolálni a külvilágtól, hogy ne kaphassam el ezt a szart, és így több időt tölthessek vele.


Nem szeretném, hogy ez az egész romba döngölje az eddigi fáradozásaimat.



2021. ápr. 26. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Persze, hogy lesz.

Tanulni nem kötelező.

2021. ápr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Megteheted, hogy nem mész be, de ez hiányzásnak fog számítani és az iskola nem köteles online tanulási lehetőséget biztosítani.


Ha ezzel összejön a 30% hiányzásod, akkor osztályozó vizsgát kell tenned év végén. Barátnőm öccse is így járna, ezért jövő héttől, bár nem szeretne, de muszáj bejárnia, hogy ne kelljen vizsgáznia év végén mindenből.

2021. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
A szüleid írjanak kérvényt az igazgatónak. Indokolják meg, hogy miért fontos számodra a távoktatás, és majd ő megoldja.
2021. ápr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

2-es: 30% hiányzás fölött csak akkor kell osztályozó vizsgát tenni, ha nincs elég jegye ahhoz, hogy leosztályozzák.

Szerintem hivatalosan nem lesz az deklarálva, hogy középiskolások is otthon maradhatnak, de esetleg helyben elfogadhatják a szülői kérést.

2021. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
A mi sulinkban 30% fölött mindenképp osztályozózni kell. Ha nincs elég jegy akkor is, de a kettő külön szálon fut.
2021. ápr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Én mindenképpen örülnék neki, ha nem lenne kötelező bejárni, ennek az 1 hónapnak semmi értelme, csak, hogy lefertőzzük egymást.

Úgy gondolom , hogy ha az alsósoknak se kötelező bejárni, akkor a középsulisoknak és a felsősöknek se lesz az, ha meg igen akkor az elég szánalmas lesz.

2021. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Igen van rá lehetőség,viszont a szülőnek valamit alá kell írni!
2021. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!