Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pedagógusok, ti mit gondoltok...

Pedagógusok, ti mit gondoltok a CEU ellehetetlenítéséről és a Taigetosz-törvényről?

Figyelt kérdés
Én ugyancsak tanítok, és kíváncsi lennék, ki hogyan látja a dolgokat.

2021. ápr. 27. 11:05
 1/8 A kérdező kommentje:

Én úgy vélem, mind a kettő ostobaság. A CEU-t kár volt csak azért ellehetetleníteni, mert más nézeteket képviseltek.


A Taigetosz-törvénnyel pedig az a bajom, hogy ha valaki tényleg részképességzavaros, és olyannyira lemaradt, hogy nem tudja behozni a lemaradást, akkor essen el az érettségitől? Rólam középiskolás koromban derült ki, hogy diszkalkuliás vagyok, igaz, általános iskolás koromban már jelezték a szüleimnek, hogy a matematikával gondok vannak, csak ők sokáig homokba dugták a fejüket. 2015-ben érettségiztem, matematikából nem osztályoztak, ebből a tárgyból nem is érettségiztem, helyette földrajzot választottam. Azóta viszont egyetemet végeztem. Nem mondom, hogy nem indulok hátránnyal, mert igenis sok helyre kellene a matematika, de inkább az erősségeimre igyekszem fókuszálni. Annyi biztos, hogy nem lesz belőlem mérnök, közgazdász vagy éppen műszaki menedzser, a humán tárgyakból viszont jól teljesítettem, mindig is érdekeltek. :)

2021. ápr. 27. 11:11
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan miről rendelkezik a törvény?
2021. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Arról, hogy azok, akik részképességzavarral rendelkeznek, nem menthetőek fel az adott tárgy osztályzása és az érettségi alól, mondván, fejleszthetőek a részképességzavarok, az ilyen emberek nem egyenlőek a sajátos nevelésű igényűekkel, hiszen a diszkalkulia, diszlexia, diszgráfia nem fogyatékosság, míg az SNI akadályozza a társadalmi szerepvállalást. Ha viszont egy tanulási nehézséggel rendelkező ember kap segítséget időben, akkor igenis tud fejlődni.
2021. ápr. 27. 11:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Több pedagógus háborgott a törvény miatt anno.
2021. ápr. 27. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

A CEU ellehetetlenítése a liberális demokrácia alapelveit sérti. Ezek olyan alapelvek, amiket még elviekben a Fidesz is vall, pl. Németh Szilárd idézte a honlapján Tellert (hogy milyen nagyszerű gondolat), mely szerint "Jane Fonda egy hülye liba - de nem zavar hogy tüntet, én kész vagyok a libák gágogási jogáért a barikádokra menni". Szóval nagyon kilóg a lóláb, hogy igazából a nyílt társadalom eszméjével van bajuk, és el akarják hallgattatni (vagyis még mélyebbre ásva igazából nem ezzel van bajuk, csak most ő a Soros, a bűnbak, a jól marketingelhető elelnség, aki eltereli a figyelmet a lopásaikról) Ami a Taigetosz-törvényt illeti, szerintem nem a törvény a rossz, hanem az iskolarendszer. Ha TÉNYLEG lenne valódi fejlesztés, akkor lehetne osztályozni is. De nemcsak hogy fejlesztés nincs, de sok esetben kifejezetten keresztbe tesznek.

(Ugyan pedagógus vagyok, de állampolgári ill. szülői minőségemben válaszoltam...)

2021. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos választ!


Jól látod a dolgokat.

2021. ápr. 27. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Mentsék fel őket az osztályzás alól. Persze azzal számolni kell, hogy nem fognak erőfeszítést tenni azért, hogy fejlődjenek. De akkor ne kapjanak plusz 40 pontot egyetemi felvételi esetén, ne lobogtassák a papírjukat! Vagy-vagy.
2021. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. Én 2015-ben kezdtem az Egyetemet, de ha jól emlékszem, nem kaptam pkuszpontot a diszkalkuliára. Annyi, hogy a matematika helyett földrajzból érettségiztem. Angolból pedig emelt szintűt tettem.
2021. ápr. 27. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!