Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem adnak segítséget az...

Miért nem adnak segítséget az embernek ahhoz, hogy megölhesse magát?

Figyelt kérdés

Mintha az egész rendszer szándékosan életben akarná tartani azokat, akiknek semmi értelme nincs az életüknek. A pszichiátriai intézmények csak kísérleteznek az emberen a gyógyszerekkel, még a pszichológussal sem lehet öngyilkosságról beszélni anélkül, hogy ne vitetné az embert a zárt osztályra (ha amúgy nem akart öngyilkos lenni, ott biztos hogy megjön hozzá a kedve) a lelkisegély vonalakat is kockázatos hívni, mert be tudják mérni az embert, hogy hol tartózkodik és bármikor megjelenhet a muszájdzsekivel két jól megtermett mentőápoló (bár a rendőrök lennének ilyen jó erőben, jobb lenne a közbiztonság) az ajtó előtt és szintén viszik az embert a zárt osztályra.


A többi ember meg két részre osztható. Vagy azt mondja, hogy tedd meg, legalább egy selejttel kevesebb, vagy sajnálkozik és szánakozik, hogy jajj, dehogy tedd meg, felsorol egy csomó hülyeséget, hogy az élet szép meg találd meg benne az örömet meg majd jobb lesz minden, meg az öngyilkosság megfutamodás meg a többi.


Pedig valójában az emberek többségének nem lesz jobb az élete. Leéli az életét és a végén meghal. Ennyi.


Van, aki megalkuszik és elfogadja a sorsát és megpróbál örömöt találni benne, vannak akikből vallási fanatikus vagy szektás lesz és maradnak azok, akik sosem tudnak megalkudni és elfogadni a sorsukat és pontosan tudják, hogy mennyire selejtek és alkalmatlanok mindenre és teljesen felesleges nekik tovább élni, mert nem csak nekik fáj lelkileg, de még a környezetüket is idegesítik vele és a létezésük sem termel semmilyen hasznot. Nem mintha akarnék bármilyen kizsákmányoló államnak vagy vállalatnak hasznot termelni éhbérért, de még ezért sem lenne logikus sem az állam, sem a társadalom szemszögéből nézve életben tartani az ilyen embereket.


Miért nem lehet egyszerűen bevenni egy ki....t tablettát, amitől elalszom és nem ébredek fel? MIÉRT???


Egy állatnak miért van joga humánusan elpusztulni, az embernek miért nincs?



2018. febr. 12. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Miért kéne asszisztálni ahhoz valakinek, hogy egy ember mondjuk a vonat elé ugorjon vagy kimenjen a tizedikről? Ez egyéni döntés, senki nem akarja, hogy az ő lelkén száradjon, mások halála és ennek nem is kell így lennie. Aki így dönt, döntsön. Dönthet így bárki, ezrek megtették már. Nem kell ezzel terhelni másokat...
2018. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Elég egyértelmű, hogy miért nem. Ha segítesz valakinek meghalni az gyilkosság, mivel te ölted meg. Az ÖNgyilkos magát öli meg, és ehhez joga is van. De mondok egy egészen új megközelítést. Mi lenne, ha minden embernek levágnák a lábát, amikor az eltört, vagy megrándult? Nem levágni kell, hanem meggyógyítani. Ugyanez van a depresszióval, szorongással, stb mentális betegségekkel. Abban igazat adok, hogy ezeket nehezebb gyógyítani, mint egy törött csontot. És sokszor nem is lehet. De próbálkozni szabad, és ezt is csinálják. Az élethez mindenkinek joga van, és öngyilkosnak lenni is, de utóbbiba nem kell másokat bevonni.
2018. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Dehogy gyógyítják. A pszichiátriákon a közösség gyógyítja egymást és a csoportfoglalkozások amik még segítenek, de nem a gyógyszerek. A gyógyszerek azokon segítenek, akik súlyos problémákkal küzdenek, mint hallucinációk vagy olyan szorongás, hogy nem mer emberek közé menni, de a depresszót nem gyógyítják.


Főleg akkor nem, ha oka van a depressziónak. Ha nem úgynevezett first world problem miatt depizik az ember, ami sok fiatalnál jellemző.


A depressziósnak nem az kell, hogy hetente egyszer összefusson a folyosón az orvosával aki széles műmosollyal érdeklődik, hogy mit tapasztalt a gyógyszerektől.


Vagy hogy látványosan lesajnálja őt, visszafojtva az ásítást a kötelező, TB által előírt beszélgetésen, amin sokszor még fogalma sincs arról, hogy melyik beteg vagy a sok közül amire akkor jössz rá, amikor elszólja magát valamivel, mint "és a párjával beszéltek-e már erről... upsz, elnézést, egy másik beteg papírja került a kezembe, önnek ha jól tudom nincs is párja."


Ettől aztán ki lehet gyógyulni a depresszióból. Meg kapsz olyan gyógyszert, ami 20-30 év múlva úgy tönkreteszi a szervezetedet, hogy ha addig nem akartad megölni magad, akkor majd azután még nagyobb lesz a halálvágyad.

2018. febr. 12. 20:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Csatlakozom 1 és 2-höz.


Kérdező!

Úgy érzem vannak személyes tapasztalataid. Ha konkrétan elmondanád arra konkrétabban tudnánk válaszolni.


Egyébként:


Az öngyilkosság nem ritkán depresszió azaz lelki betegség következménye. A depressziónak vannak olyan mélységei, melyekből csak gyógyszerekkel lehet kijjebb emelni a beteget. Valóban a szerek nem gyógyítanak, hanem az emberi kapcsolatok, de ez utóbbihoz előbb olyan állapotba kell kerülni, hogy az ember képes legyen hétköznapi szinten üzemelni és részt venni emberi kapcsolatokban.

A gyógyszerek persze tompítják a beteg elméjét, de elvileg nem is szabad korlátlan ideig szedni ezeket.

Tehát ez a része az orvos szakértelmén, lelkiismeretességén és egyes betegekre fordítható idején múlik. Ennek nagy részét az egészségügy állapota határozza meg. Ez nem csak az öngyilkos jelöltek kilátásaira vonatkozik, hanem minden orvosi ellátásra hagyatkozóra. Tehát ebben nem látok speciális magyarázatot.


Szó szerint véve (jogi értelemben) valójában nincs jogunk az öngyilkossághoz. Mivel jogszolgáltatás van általában az országokban, az öngyilkosság megakadályozása állami és társadalmi feladat. Tehát ebből az irányból a jogi rendszer érvényességét és helyességét vitathatod.

Az utóbbit tekintve kérdésed szempontjából a többségi társadalmi konszenzussal, azaz az általánosan elfogadott értékrenddel állsz szemben. Ez nyilván az életben maradókból fakad, tehát nevezhető önzőnek. Ez ügyben indíthatsz kampányt, pártot, hogy megváltoztasd az emberek véleményét. Nekem úgy tűnik ezek sikerességéhez a halálvágyók táborát kell növelni, ami a végső célt figyelembe véve ellentmondásos törekvés. (többen kell lennetek, hogy minél kevesebben maradhassatok életben)

A jogi rendszer érvénességének szükségessége pedig a társadalmi normák fenntarthatósága és kiszámíthatóságának igénye miatt adódik. Azaz itt is a többség szerint működőképesnek ítélt rend kikényszerítéséről van szó.


Tehát pillanatnyilag nincs jogunk az öngyilkossághoz. A jogszolgáltatásnak része, hogy a jogi normák megszegése következményekkel jár. Nem vagyok jogász, ezért nem tiszta számomra, de a gyilkossági kísérlet is bűntett, gondolom ezért a sikertelen öngyilkossági kísérlet is szankcionálható jogilag. Ezért a kényszerkezelés. A pszichiátriai kényszerkezelés jogossága persze sok esetben kérdéses, de vannak is szervezetek melyek ilyen esetekben jogi védelmet nyújtanak.

Ide tartozik, hogy a sikertelen öngyilkossági kísérletek nem véletlenül sikertelenek. Valójában az áldozat nem biztos a dolgában, és a közösség tettét ilyenkor segítségkérésként értelmezi.

Aki valóban nagyon akarja, annak sikerül. Ez inkább a férfiakra jellemző.


Nézd!


Szerintem az emberek 99.999% százaléka nem tudja mi az élet értelme. Csak ezt nem úgy kell értelmezni, hogy nincs is. A többség úgy dönt, hogy még keresi. Nyilván vannak helyzetek, amikor kilátástalannak tartod a további keresést, de nyilvánvaló az is, hogy a kétségbeesés is csak átmeneti lelki állapot. Ilyenkor arra érdemes gondolni, hogy nem vagy különleges kitüntetett helyzetben, azaz nem tudsz többet és jobban, mint a többség, és ugyanúgy észreveheted és elfogadhatod az élet apró örömeit átmeneti táplálékul, ahogy a többiek, amíg keresik az értelmet az életben.


Gondolj bele! Az élet megértéséhez minél többet meg kell ismerned belőle. Újabb és újabb élethelyzetek egész más megvilágításba helyezhetik addigi ismereteidet, véleményedet és egész világképedet. Semmi alapod nincs feltételezni, hogy szar az egész, hiszen nagy részét még nem tapasztaltad meg.

Mindemellett érdemes a pszichológia és szociálpszichológia eredményeivel is megismerkedni. Világlátásunk és lelki állapotunkat feltárható okok alakítják. Mikor látod, hogy választási lehetőség és esély nélkül szinte szükségszerű, hogy miként látod a világot gyerekkorod, családod és későbbi szocializációd körülményeiből adódóan, könnyebb belátni tévedésed. Rosszul méred fel helyzeted.

Hallgasd Pál Feri előadásait.

2018. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Miért kéne segítség ahhoz, hogy valaki megölje magát? Mindenki saját maga dönthet az élete felett...
2018. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szenes43 ***** válasza:
Leírom a magam történetét és ebből vonj le bármilyen tanulságot magadnak. 58 éves koromban leszázalékoltak depresszióval. Előtte évekig jártam "önismereti" csoportba s közben dolgoztam. A pszichiátria gondozó a végén beutalt egy erre szakosodott klinikára,ott voltam 3 hétig majd bizottság elé citáltak.Leselejteztek mondhatnám,majd nyugdíjas lettem.Szart sem érek mert bottal megyek 74 évesen.Szerencsére a közvetlen családom eltűri (még) a fizikai létemet. Az utóbbi időben többször voltam kórházban,bevitt a mentő és a 6 ágyas kórteremben egy hét alatt míg ott voltam 4 ágy leürült és újra megtelt. Én ott soha senkitől nem hallottam hogy azon kesergett hogy miért nem hal már meg.Végül én hazajöttem de tudom hogy 5x-10x hazajövök ha szerencsém van azután 11-ed szerre a tepsiben kötök ki. Nem siettetem bár a fenti körülmények jól mutatják hogy sok örömöm az nincs de az öröm relatív mert mikor befulladtam és rám tették az oxigénmaszkot bizony a korty levegő is örömöt okozott. Ennyi lenne és várom a véleményedet.
2018. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés.

Én is örülnék ha lenne valami kézenfekvő megoldás. Úgy nyilván nem ölhetem meg magam, hogy másokat veszélybe sodrok. Pl vonat elé ugrás, vagy ha kiugrok az ablakon előfordulhat, hogy valakire ráesek...

Az egyetlen ami visszatart az a félelem, hogy nem sikerül meghalnom.

2018. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Az hogy öngyilkos leszel, nem mindig értelmetlen. Be lehet venni egy ki....t tablettát és meghalni, persze. Az az egyszerűbb út. Egyszer úgy is mindenki meghal, nem? Akkor miért várjunk az egyszerig? Mindenkinek szive joga hogy hogyan éli az életét. Persze, lehet hogy mindenki selejt, és legbelül egy elcseszett ember. És akkor mi van? Mihez hasonlitva selejt? Mondj egy dolgot az életben ami tökéletes. Nézd ha öngyilkos leszel feladtad. Lehet szépiteni de felesleges. Egyértelműen az a könnyebb út. Az hogy valaki selejt-e vagy se az csakis rajta múlik. Se neked, se nekem se senkinek sincs joga meghatározni hogy ki a selejt és ki nem. Lehet hogy az élet nem szép, mert elmúlik. Lehet hogy nem tudod benne megtalálni a szépet. És akkor mi van? Ha az életben nincs semmi szép, akkor már csak az öngyilkosság marad? Elgondolkodsz az életeden, rájössz hogy szart se értél el és öngyilkos leszel? Rengeteg ember van aki feladta, és aki fel fogja adni. Csak egy leszel közülük. Senki se kényszerit arra hogy életben marad. Ha öngyilkos leszel akkor válsz selejté. A hid alatt élő hajléktalant se elcseszett. Mi van ha fél év múlva egy milliomos lesz? Akkor már senki se fogja elcseszettnek hivni. De ha akkor feladta volna, kiugrik a vonat elé vagy mit tudom én akkor lett volna elcseszett. Mert gondolkodás nélkül feladta volna. A könyebb út helyett tovább küzdött. Nem tudom létezik e ilyen ember. Valószinűleg nem. Ha szerinted az emberi élet csak nyűg, akkor halj meg senki se tart vissza. Csak nehogy megbánd.
2018. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szenes43 ***** válasza:

Meg nem bánhatja hiszen ő már nincs az élők sorában. Én csak azért lázadozok hogy a rablógyilkosnak az USA-ban amelyik államban van halálbüntetés szépen beadják a méreginjekciót,a rákbeteget meg hagyják szenvedni a végső stádiumig holott tudják hogy gyógyíthatatlan.Ez antihumánus szerintem itthon is és külföldön is.

A ciánkapszula ha ráharap az egyén pár másodperc és hatásos.

2018. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Svajcban letezik klinika ahol legalisan megolheted magad ha b ezt nehez bizonyitani hogy tizonyitva van orvos altal a gyogyithatatlan betegseged.

Szerintem ugyanezt meg lehetne tenni a mentalis betegekkel is, mert igenis van gyogyithatatlan mentalis betegseg is, cask nehez bizonyitani ennek megletet.

Holott talan tobbet szenved mint a fizikailag beteg ember..

2018. márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!