Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyennek ítélitek meg ezt az...

Milyennek ítélitek meg ezt az emelt biológia mintafeladatsort?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek mennyire nehezek az átlag érettségihez képest? Nehezebbek vagy inkább könnyebbek?


Én a 3.-at csináltam most az előbb és 53% lett. Élesben a 45%-ra megyek. Szerintetek van okom aggódni?



2021. ápr. 29. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

1-es feladat: ritka a feladat típusa és a témája is, mostanában nem volt ilyen, idén előjöhet


2: simán előfordulhat, elég gyakori téma


3: biokémia szinte mindig van, ezeket a vegyületeket fel kell tudni ismerni. Tavaly is volt egy szteroidos felismerős feladat az idegennyelviben.


4:ilyen táblázat ritkán van, de emésztőnedvekkel el tudom képzelni vagy vér alakos elemeivel/összetételével.


5.: gyakori téma a sejtciklus és a lebontó/felépítő folyamatok, szinte mindig van valami ilyen.


6: Ilyen elemző-számolós feladat genetikával gyakrabban előfordul, de vitálkapacitással, vércukorszinttel is el tudom képzelni, tudni kell mert gyakori téma


7: ilyen nem igazán van, de az SM (sclerosis multiplex) tüneteit, okait is nézd át, mert előfordult már.


8: genetikás feladat minden évben van, nem feltétlenül adnak meg családfát hozzá, van hogy csak egy hosszú szöveget ami alapján te kell kibogozd hogy ki kinek a kije és ki beteg/ki nem


9: én nem választanám semmi pénzért, egyébként növénytanos feladat alig van, vannak évek ahol teljesen kimarad, vagy csak az esszé résznél jelenik meg, de molekulahatározó vagy anyagcserefolyamat-határozó sokszor volt már, a módszerét nézd át.

9 esszé: sokszor van ökológia az esszében is, szerintem ez kifejezetten könnyű feladat mondjuk egy Nitrogén vagy szénkörforgáshoz képest


És bár itt nem volt választható feladat, de az remélem tudod, hogy a 9-es feladat mindig két lehetőséget ad.


Szerintem ez a feladatsor nem túl nehéz, ennél sokkal több anatómia is elő szokott fordulni. Ne a minta feladatsorokat csináld, hanem a 2017 utáni emelteket. Ezeket azért adták ki, mert 2017-ben változott a követelményrendszer, és kellett az akkor érettségizőknek egy minta, hogy mégis mire számítsanak.

2021. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Csináltam azokat is


A 2019-es 60% lett, a 2020-as 52%



Majd megcsinálom a többit is :)

2021. ápr. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!