Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar nyelv és irodalom...

Magyar nyelv és irodalom érettségi - 2021. tavaszi vizsgaidőszak Mit gondoltok, milyen írók, költők lesznek idén az érettségiben? Milyen megérzéseitek vannak? Esetleg tanáraitoknak? Miket érdemes átnézni jobban? Mi az, ami minden évben előfordul?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem idén valami elvont szövegre kell a szövegértésnél számítani. Jó pár éve egyszerű, realisztikus szövegek voltak sorozatban, idén simán lehet elvontabb és nehezebb egy picit.


Verselemzésnél pedig szerintem Arany János balladái közül lesz egy. Az összehasonlító elemzésben pedig Kölcsey Ferenctől a Himnusz és Wörösmarty Mihálytól a Szózat lesz megadva.



De a költői életrajzokat nem igazán érdemes átnézni mert ilyen alapon kb bárki lehet és nehogy élesben összekeverj valamit valamivel.

2021. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért vagy ebben biztos, hogy Vörösmarty Mihálytól a Szózatot és Kölcsey Ferenctől a Himnuszt kell összehasonlítani?
2021. ápr. 30. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagyok biztos, megérzés.
2021. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a tanár Pilinszkyt emlegette sokat, most évfordulós is... De a novellához nekünk Mikszáthot, Kosztolányit és Móriczot mondta
2021. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!