Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kezdeni egy...

Hogyan lehetne kezdeni egy novella elemzést, ha nem ismerjük a szerzőt?

Figyelt kérdés
Középszintű magyar érettségi miatt kérdem. Mindenhol azt látom, hogy a bekezdésben kell leírni, hogy a novella a szerző életében hol helyezkedik el, meg a szerző stílusáról írjunk. Elvileg 5 sor terjedelemben kéne lennie a bekezdésnek. Abban az esetben, ha ismeretlen a szerző, akkor ti mit írnátok?
2021. ápr. 30. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én tanárom azt mondta hogyha nem ismerjük a szerzőt, akkor írjunk arról a témáról amiről a novella szól. Például ha központi szerepe van a műben a szerelemnek akkor indulhatsz onnan. Majd a bevezetőben még oda írod például: hogy ez a téma jelenik meg xy művében..

Nagyon fontos az hogy a gondolatmeneted lezárd a végén, azaz térj vissza a bevezetődre, így lesz kerek egész a novella elemzés.

Nekünk szerencsére nem veszik szigorúan hogyha nem tudunk a szerzőről írni, mert át se vettük a 12.-es anyagot. Remélem tudtam segíteni.

Sok szerencsét!

2021. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked is.
2021. ápr. 30. 22:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A novelláról magáról. Mikor alakult ki, milyen jellemzői vannak, stb.
2021. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem írtam semmit a szerző háttér sztorijáról pedig meg volt adva hogy, Fekete István írta. Olyanokat azért írtam róla hogy a sztoriban is Pistikének hívták a főszereplőt és egyben narrátort, szóval valószinusitheto hogy tényleg gyerekkori emlék meg ilyenek
2021. máj. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!