Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon ciki, hogy csak 21...

Nagyon ciki, hogy csak 21 évesen megyek egyetemre?

Figyelt kérdés
Ősszel kezdek, sajnos előbb nem volt lehetőségem egyetemre menni mivel eleve 19 évesen érettségiztem és utána még dolgoznom kellett, hogy legyen pénzem.

2021. máj. 1. 12:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Miért lenne ciki a tanulás?

Ha most van rá lehetőséged akkor hajrá. Jobb később mint soha.

2021. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki, még mindig elég fiatal vagy, meg aztán rengeteg nálad idősebb is megy egyetemre.
2021. máj. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
Miért lenne ciki? A jogi egyetemen 80 éves bácsikat is láttam a diákok között. Kíváncsi lennék, mi volt hamarabb, a diplomaosztó vagy a temetés.
2021. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Egyáltalán nem ciki, sőt...

Igaz, én már régen tanultam tovább nappalin, 3 évvel az érettségim után. Az volt a tapasztalatom, hogy sokkal jobban ment a tanulás azoknak, akik nem iskolapadból ültek iskolapadba, hanem már szereztek egy-két-három év élet- és munkatapasztalatot. Főleg a szóbeli vizsgáknál jött jól ez, sokkal magabiztosabbak voltunk mi, "öregek". A csoportomban nem, de az évfolyamon voltak nálam jóval idősebbek is nappalin.

2021. máj. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
47 éves vagyok, és most kezdtem el egyetemre járni.
2021. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Beteg is lehettél volna, vagy nulladik évfolyamos (9.-ben például ha nyelvi előkészítő osztályba jártál, akkor a többi tantárgyból csak szintentartás lesz pl matekból, és nem vesztek új anyagot, és akkor ez az osztály 13. évfolyamon érettségizik; és ha még van utána ilyen plusz képzés, ilyen ötödév, akkor azt 14. osztályban csinálja --nekünk volt ilyen a sulinkban, hogy tehát valaki nulladikos volt, és akkor ott maradt ötödéven még megszerezni azt a szakképesítést.Lehet, hogy most nem így van, és az egy másik rendszer volt (2011-ben érettségiztem); na, és pl egyik uncsitesóm beteg volt , és azt javasolta neki a doki, hogy akkor kezdje egy évvel később általános iskolát, merthogy addig még jobban megerősödik. Minket meg tesóimmal alapból egy évvel később, tehát szintén 7 éves korban irattak be az iskolába. Meg még ismerek egy srácot, aki állandóan annyit tanult, hogy széteröltette az agyát, és olyan brutális fejfájása volt,hogy emiatt meg kellett ismételnie a 11. osztályt, mert annyit és annyira brutálisan fájt a feje, hogy csomószor kimaradt az iskolából.
2021. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ciki. 21 évesen kezdtem az egyik alapképzésemet, a másikat 24 évesen levelezőn.

Tanulni soha nem ciki!

Több volt gimis osztálytársam 22-23-24 évesen kezdték az egyetemet

2021. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem ciki, szerintem még idősebb szaktársaid is lesznek. Hallottam olyat is, aki 50 évesen kezdte el az egyetemet, mondjuk ő levelezőn.
2021. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

37 vagyok, egyetemista. És?


A fontos az, hogy tanulj. A korod egy szám, nem kell ekkora jelentőséget tulajdonítani neki, a felnőtt világban senki sem fogja nézni. Az meg, hogy 19 vagy, vagy 21, ugyanaz. 2 év semmi, sem most, sem később nem fog számítani.

2021. máj. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Uuu, nagyoooon, blööehhh


Viccet félretéve, ez nem óvoda. Az oviban csinálják ezt, senkit nem fog érdekelni. Legyél kedves a többiekkel, ne húzd elő az "én idősebb vagyok, és keményebb életem volt mint nektek" kártyát. Mert az viszont tényleg baromi irritáló, és senki nem szereti amikor valaki folyamatosan azzal jön hogy ő suli mellett dolgozik. Oké, le a kalappal előtte, de attól még nem fogjuk istenként tisztelni, csak azért mert mi fiatalabban kezdtük és a család támogat.

Mert amit én látok, az idősebbekkel ez szokott a probléma lenni. Nincs idejük tanulni, és ezért folyamatosan panaszkodnak, meg hisztiznek, meg lenézik azokat, akiknek könnyebb.

2021. máj. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!