Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyenkeznie...

Szerintetek szégyenkeznie kell annak, aki csak 22 évesen kezd egyetemre járni? Nem ciki ez, mikor más 22 évesen már lassan fejezi az egyetemet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi ebben a ciki? Tanulni sosem késő szerintem.

Szerintem az a ciki, mikor vki a 3 éves egyetemet 6 évig járja:D

2012. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem ciki, miért is lenne az?

Hisz nem is tudhatjuk, miért 22 évesen kezdi az egyetemet. Ki tudja, lehet, hogy előtte szakmát tanult, dolgozott, hogy legyen pénze az egyetemre. Ez pl. tökre becsülendő dolog. De ha más miatt is kezdi most az egyetemet, az sem ciki.

Mindenkinek a magánügye, s tudod, tanulni sohasem késő.


Sőt, én még azt sem tartom gáznak - ellentétben az első válaszolóval - ha valaki pl. 3 éves egyetemet 6 év alatt végez el. Végül is, miért is lenne gáz?! Az ő dolga, lehet, hogy úgy veszi fel az óráit, hogy tudjon mellette dolgozni, hogy eltartsa magát, vagy épp halasztania kell, mert muszáj neki folyamatos munka ahhoz, hogy legyen elég pénze a továbbiakra. Mivel sok esetben nem arról van szó, hogy az illető annyira hülye, hogy 6 év alatt tudja megcsinálni, hanem másról, szerintem ez sem gáz.

17/L

2012. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Sőt, szerintem az se ciki, ha vki csúszik 1-2 évet, mert én spec. TTIK-s vagyok, és elég ritka, h itt vki nem csúszik, úgyhogy ilyenen nem is akadunk fenn
2012. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nyilván nem arról az esetről beszélek, ha vki esetleg mellette dolgozik, és ezért évet halaszt.

Egy év csúszás szerintem is belefér a dolgokba.

De azt igen is túlzásnak tartom, hogy vki dupla annyi idő alatt végez....

Oké, hogy a TTK nem egyszerű, de azért na...

2012. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondtam, h több évet, de fél év/1 év általában szokott lenni..én azért se nézem le az embert
2012. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ütött most az emberekbe, pár napja valaki azt kérdezte, hogy 23 évesen ciki-e....


Nem, nem az. Van aki 40-60 évesen kezdi el.

Tanulni sohasem késő.

2012. máj. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 28 évesen fogok most belekezdeni, és nem érzem cikinek. Nem azért megyek fősulira, mert haverkodni szeretnék bárkivel is. Persze jó lenne elkülönülni, de elsősorban baráti körömet akarom ott építeni, hanem továbbjutni az életben.
2012. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy azt sem tartom cikinek, ha vki 6 év alatt végzi el. Szerintem a végeredmény a cél, nem az, h ki hogy jut el odáig. Ha van rá anyagi kerete, és ideje, felőlem 10 év alatt is végezheti a 3 éves alapképzést, ehhez senkinek semmi köze.
2012. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Aha. Érdekes. Orvosira járok, nem egy olyan ember van, aki már akkor is a harmadévet taposta, mikor kezdtem az egyetemet (azóta én is harmadéves vagyok).

Bizony, előbb-utóbb el fogja végezni. Ti tényleg szívesen mennétek hozzá? Mert én nem.

2012. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem ciki egyáltalán, sőt egyetemre sem muszáj járni. Bár azért vannak olyan személyiségűek, akik nehezebben viselik, amikor náluk évekkel fiatalabb csoporttársakkal kell nappali tagozatra járniuk, és ezt is meg lehet érteni. A később kezdőknek talán jobb a levelező tagozat.
2012. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!