Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készültetek emelt...

Hogyan készültetek emelt szintű biológia/kémia érettségire?

Figyelt kérdés

Megosztanátok velem, hogyan keszültetek/készültök az érettségire?

A könyv szerint haladtatok az anyaggal, vagy pedig a követelmény rendszer alapján dolgoztátok ki az adott témaköröket?

Egyedül vagy tanár segítségével keszültetek?

Napi hány órát tanultatok?

Mennyi időt alatt sikerült felkészülni?

Milyen eredményeket értetek el, és hová jelentkeztetek?



2021. máj. 3. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Követelmény rendszer alapján kidolgozott témakörök
Tankönyv szerint felépített tanterv
27 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én körülbelül fél éve készülök magántanárral. Előtte nagyon messze állt tőlem a kémia, elég rossz tanáraim voltak, szóval mondhatom hogy nulláról indultam.

A mozaik könyv szerint haladtam végig az anyaggal, közben oldottam a feladatokat az Ötösöm lesz kémiából című könyvből (Villányi).

Miután végezten ezekkel, a Villányi tk és munkafüzetet csináltam végig.

Körülbelül ha átlagolnánk napi másfél órát fogalalkoztam vele, de persze volt olyan nap amikor nem csináltam és volt olyan hogy 3-4 órát.

Nagyon fontos, hogy a számolásban rutint szerezz, arra mindenképp kell tanár, de a szervetlenből egyedül készültem fel pl.

Megcsináltam az eddigi összes kémia érettségit és elég jól mennek, úgyhogy szerintem ez eredményes felkészülés.

(Már leérettségiztem, idén megyek kémiából kiegészítő vizsgára)


Plusz Czirók Endre: Így készülj a kétszintű érettségire kémiából-t is megvettem, abban kb az összes kísérlet benne van.

2021. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! :)
2021. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 hónapja készülök. Nagy Eteléből kiírtam ami fontos volt, aztán a Mozaik 12-ből is. Minden téma után témánként megírtam az összes év érettségijét. Aztán miután az összes témával megvoltam, megírtam az össze érettségit egybe. A bioszféráról meg plusz tudást szereztem, olvasgatom gyakorlásképp. A Nagy Biológia feladat gyűjteményt is befejeztem. illetve az Ötösöm lesz genetikából-t is.

Sok sikert mindenkinek! :)

2021. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még lemaradt a válasz, hogy egész nap csináltam valamit, feladatokat olvasgattam, szóval nem tudom hány órát, az eredményeim az elején emelten 88 pont volt, aztán felment 97-re, de most 88 és 94 között vagyok. SOTE, Debrecen, Szeged, Pécs-ÁOK a cél.
2021. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!